• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
sian - специалист
velsi написа:
bou81 написа:
Велси би ли дал някаква схема на свързване, абе всико необходимо за направата му че и аз съм навитак
Ето схема на свързване:
Колега дай подробности за R товарно и К2 . Благодаря.
velsi - Почетен майстор
sian написа:
Колега дай подробности за R товарно и К2 . Благодаря.
Когато си заварявал и отпуснеш бутона на ръкохватката трансформатора спира, но в кондензаторите остава заряд. И тъкмо си се прицелил за следващата заварка опираш телта в детайла, малка искра и телта залепва. Доста е неприятно. Затова през К2, което е нормално затворен контакт на контактора разреждаш кондензаторите през някакъв товар. Може да използваш дори една автомобилна крушка.
sian - специалист
velsi написа:
sian написа:
Колега дай подробности за R товарно и К2 . Благодаря.
Когато си заварявал и отпуснеш бутона на ръкохватката трансформатора спира, но в кондензаторите остава заряд. И тъкмо си се прицелил за следващата заварка опираш телта в детайла, малка искра и телта залепва. Доста е неприятно. Затова през К2, което е нормално затворен контакт на контактора разреждаш кондензаторите през някакъв товар. Може да използваш дори една автомобилна крушка.
Колега според теб защо някои модели имат кондензатори а други нямат. Това оказва ли влияние на работата и може ли да се да се поставят допълнително (заслужава ли си).
velsi - Почетен майстор
sian написа:
Колега според теб защо някои модели имат кондензатори а други нямат. Това оказва ли влияние на работата и може ли да се да се поставят допълнително (заслужава ли си).
Нямам поглед върху много фабрични модели и не мога да правя такива изводи. Трябва заваръчното напрежение да бъде добре филтрирано, заради което се слага дросел и кондензатори. Идва един момент, в който дъгата става стабилна, пръските са минимални и телта се стапя и разлива перфектно. От там нататък добавяне на още кондензатори не оказва влияние. Но и без тях не става, поне при мене.
sian - специалист
velsi написа:
sian написа:
Колега според теб защо някои модели имат кондензатори а други нямат. Това оказва ли влияние на работата и може ли да се да се поставят допълнително (заслужава ли си).
Нямам поглед върху много фабрични модели и не мога да правя такива изводи. Трябва заваръчното напрежение да бъде добре филтрирано, заради което се слага дросел и кондензатори. Идва един момент, в който дъгата става стабилна, пръските са минимални и телта се стапя и разлива перфектно. От там нататък добавяне на още кондензатори не оказва влияние. Но и без тях не става, поне при мене.
Моето няма такива кондензатори, имам един пакет от струна и ще взема да ги сложа.
MamaMy - майстор
velsi написа:
Затова през К2, което е нормално затворен контакт на контактора разреждаш кондензаторите през някакъв товар. Може да използваш дори една автомобилна крушка.
Велси, имаш лека грешка в схемата. Както си го нарисувал разреждаш дросела. Виж го и го поправи. :?
sian - специалист
MamaMy написа:
velsi написа:
Затова през К2, което е нормално затворен контакт на контактора разреждаш кондензаторите през някакъв товар. Може да използваш дори една автомобилна крушка.
Велси, имаш лека грешка в схемата. Както си го нарисувал разреждаш дросела. Виж го и го поправи. :?
Rтоварно и К2 като шунт на кондензатора?
velsi - Почетен майстор
Да, точно така. Оправих го, сега мисля, че е добре.
iliev555 - помощник
Колеги аз също съм почнал да си правя телоподаващо и все още се снабдявам с необходимите неща.
А за какво точно служи дросела, от каде може да се види как се прави той (явно представлява една намотка навита на подходяща сърцевина от трансформатор и е нещо като бобина)
И другото нещо, което искам да питам е колко е напрежението на силовия трансорматор след диодите (то би трябвало да се увличава с увеличаване на ампеража от първичната) и би трябвало да е някаде от 15 до 25V и след това ще ви кажа какво съм намислил от един електрожен.
cvetanmu - специалист
Напрежението при телоподаващото е в диапазона от 19 до 32 волта.Ако ползваш електрожен ще трябва да се пренавива.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Ползвали ли сте това телоподаващо?!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: