Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
walko - специалист
чет юли 06, 2023 7:04 amagj написа:
чет юни 22, 2023 9:05 amwalko написа:
За това което си описал, DEL 145 Eco Control е идеална машинка. Може да заварява и с тръбно флюсов тел. Много удобно за асмалъци и работа на двора.
И аз все повече си мисля, че ще ми върши работа, а и много четох за него от едно момче (Анатоли мисля, че се казва) ник-а му и тук и в Офроуд форума е Ronin. Та той и много снимки беше качил и описания, та и едно клипче в YouTube и все добри думи, а и изглежда, че го ползва редовно.
Само още се чудя дали наистина ми е нужно, и какво да го правя после инвертора от АргоМаркет дето имам в момента. :lol: :lol: :lol: А и той е чудна машинка
Но така се случи, че другата седмица имам обект в Банишора и магазина на АИГ ми е на близо, може да се разходя след работа поне да го погледна.
Пък може и да се похваля с нова придобивка, ще видим, не е спешно.
aig_welding - специалист
чет юли 06, 2023 9:45 amwalko написа:
Но така се случи, че другата седмица имам обект в Банишора и магазина на АИГ ми е на близо, може да се разходя след работа поне да го погледна.
Пък може и да се похваля с нова придобивка, ще видим, не е спешно.
Форума има отстъпка, ако ще пазаруваш да не пропуснеш да кажеш. :wink:
walko - специалист
Оооооо тогава другата сряда съм там! :supz:
Но ще е след 17ч.
aig_welding - специалист
чет юли 06, 2023 11:31 amwalko написа:
Оооооо тогава другата сряда съм там! :supz:
Но ще е след 17ч.
Няма проблем, магазина работи до късно.
walko - специалист
Да се похваля и аз!
Вече съм щастлив собственик на машинка от АИГ! И по точно малкия телоподаващ DEL 145 EcoControl.
Отидох след работа уж само да го погледна, но веднага ми хареса и не му мислих много, набързо наместих парите дето бяха за материали за следващия работен ден :-D. Но си струва всяка стотинка.
Обикнивено първото впечатление никога не ме лъже (освен с бившата де... :-D), но машинката освен, че е много компактна, е и сглобена с внимание към детайла, а кабелите са учудващо меки като за този евтин клас. Плучих и отстъпка и изобщо Огромно БЛАГОДАРЯ за АИГ! :prayer:
В събота реших и да я пробвам и работи меко и приятно на електрод и на МИГ. На флюсова тел не съм я пробвал, но и нямам желани за сега. На мен ми беше горещо и бързо се отказах, но на нея не, и не се е изключвала. Много съм довоелн, или както каза комшията: "Машинката е огин!" :-D. За момента НЕ съм измислил причина или задача, за която да ми е нужен по-голям или по-мощен апарат, а от 15 години ползвам 140А инвертор от АргоМАркет. И не разбирам мерака за 200А-300А машини в гаража.
Не работя на конвеир и ПВ 60% никога не е било недостатъчно. Работата у дома винаги е мерене, рязане, заваряване и отново. Този цикъл е 10-15мин. и се повтаря целия ден, и апарата никога не работи на 100% ПВ.
Та в заключени: Това е машинката за дома! :supz:
За цеха при 8 часа на смяна не знам, да кажат работещите в производството.

п.п. Опитах се да кача и снимка, но ми е непонятен този форум от както се зарина с реклами и получи този странен орязан фасон. Преди 20г си беше по-нормален.
chapara - майстор
пон юли 17, 2023 10:08 amwalko написа:


п.п. Опитах се да кача и снимка, но ми е непонятен този форум от както се зарина с реклами и получи този странен орязан фасон. Преди 20г си беше по-нормален.
Мини на ,,old" версия😉
walko - специалист
Мини на ,,old" версия😉
[/quote]

Много, ама много Благодаря!
Не знаех, че има така опция, но сега е друго нещо!
А вече от години бях започнал да избягвам форума заради невъзможността да се чете нормално.
Защо не съм разбрал по-рано. :wallbash:
chapara - майстор
пон юли 17, 2023 2:14 pmwalko написа:
Мини на ,,old" версия😉
Много, ама много Благодаря!
Не знаех, че има така опция, но сега е друго нещо!
А вече от години бях започнал да избягвам форума заради невъзможността да се чете нормално.
Защо не съм разбрал по-рано. :wallbash:
[/quote]

Не си питал, а е го Цариград къде е😁😄😁 не е срамно да не знаеш, срамно е да не попиташ!!!
speka_rs - майстор
пон юли 17, 2023 10:08 amwalko написа:
В събота реших и да я пробвам и работи меко и приятно на електрод и на МИГ. На флюсова тел не съм я пробвал, но и нямам желани за сега. На мен ми беше горещо и бързо се отказах, но на нея не, и не се е изключвала. Много съм довоелн, или както каза комшията: "Машинката е огин!"
Да кажа, че машинката работи много добре с тръбнофлюсова тел, тествал съм я с Лидл-ска тел. Само не трябва да се забравя да се прехвърли DCEN, за разлика от нормалния МИГ.
gogo7777 - майстор
Разбирам, че сте доволни, но за тия пари бих си купил МултиКукар.....така ли се пишеше.....?

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: