Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
kuger - майстор
agj написа:
Ръждяса ли са защото не са съхранявани добре !Ръждясали но предполагам с обмазка ,щото ако са без или с леснопадаща обмазка ,както каза колегата koveslav е напълно естествено да лепнат и да палят трудно.Иначе ако са само ръждясали и с читава обмазка не може да лепнат повече от когато са бил чисто нови.Преди време време комшия ми хариза почти половин кутия стари ръждясали Вежен-ки .Ми палеха си без проблем , съвсем отделен е въпроса какво ще е качеството на заварката.Но да се твърди че проблема за трудно палене е единствено в стари и ръждиви електроди е просто несериозно.Не веднъж по темите е писано че базичните електроди в ръцете на неопитен заварчик ,лепнат дори и с най марковия електрожен.
Изрових ги забравени в една плевня на село. Нарочно избрах тях за проба на инвертора. Определено ставаха само за колчета за саксии. Но инвертора, за разлика от трафа успя да ги запали, макар и трудно.
Любител съм, но съм работил с доста марки, които ползваха в завода. А там се работеше само с маркови, че с кислорода майтап не биваше. Та горе-долу си имам понятие кое как.
agj - майстор
kuger написа:
agj написа:
Ръждяса ли са защото не са съхранявани добре !Ръждясали но предполагам с обмазка ,щото ако са без или с леснопадаща обмазка ,както каза колегата koveslav е напълно естествено да лепнат и да палят трудно.Иначе ако са само ръждясали и с читава обмазка не може да лепнат повече от когато са бил чисто нови.Преди време време комшия ми хариза почти половин кутия стари ръждясали Вежен-ки .Ми палеха си без проблем , съвсем отделен е въпроса какво ще е качеството на заварката.Но да се твърди че проблема за трудно палене е единствено в стари и ръждиви електроди е просто несериозно.Не веднъж по темите е писано че базичните електроди в ръцете на неопитен заварчик ,лепнат дори и с най марковия електрожен.
Изрових ги забравени в една плевня на село. Нарочно избрах тях за проба на инвертора. Определено ставаха само за колчета за саксии. Но инвертора, за разлика от трафа успя да ги запали, макар и трудно.
Любител съм, но съм работил с доста марки, които ползваха в завода. А там се работеше само с маркови, че с кислорода майтап не биваше. Та горе-долу си имам понятие кое как.
Разбрах че имаш представа кое как ......и няма да споря повече ,..,поне различаваш инвертор от трансфрматор. :lol:
fore - майстор
Аз имам такива стари електроди на Вилата с ронеща се обмазка. Инвертора сигурно ще ги изгори, но заварката ще е кофти с тях.
kuger - майстор
agj написа:
Разбрах че имаш представа кое как ......и няма да споря повече ,..,поне различаваш инвертор от трансфрматор. :lol:[/quote]
Не съм спорил, къде видя заяждане?
Какви, от къде, на колко години са били се нямам понятие. За съхранението им мога да кажа, че просто не са били съхранявани, а просто прибрани, да има. Имаха много лош вид, затова реших да ги пробвам.
Ако искаш, пращам ти ги подарък, 40-50 бр. са.
pansim - майстор
Не бях влизал поне месец в този форум...и за щастие виждам че все същите глупости се пишат...т.е. не съм изпуснал нищо :-D :-D :-D
Продължавайте в този дух :lol:
За хората хвалещи украинските Уони-та
Взех такива за проба за хора заваряващи наистина отговорни конструкции с ренгенов контрол на шева.
Пробваха ги...и сега си стоят и ги подритват. Продължиха да си купуват Есаб на двойна цена. Защо ли???
ПП Въпроса е риторичен. :wink:
По подобен начин стоят нещата и с инверторите...ама вие продължавайте да си вярвате.
Аз няма да ви преча.
agj - майстор
pansim написа:
Не бях влизал поне месец в този форум...и за щастие виждам че все същите глупости се пишат...т.е. не съм изпуснал нищо :-D :-D :-D
Продължавайте в този дух :lol:
За хората хвалещи украинските Уони-та
Взех такива за проба за хора заваряващи наистина отговорни конструкции с ренгенов контрол на шева.
Пробваха ги...и сега си стоят и ги подритват. Продължиха да си купуват Есаб на двойна цена. Защо ли???
ПП Въпроса е риторичен. :wink:
По подобен начин стоят нещата и с инверторите...ама вие продължавайте да си вярвате.
Аз няма да ви преча.
Тъй де..! Ти си винаги над всичко и над всички! :lol:
gogo7777 - майстор
За хората хвалещи украинските Уони-та
Взех такива за проба за хора заваряващи наистина отговорни конструкции с ренгенов контрол на шева.
Пробваха ги...и сега си стоят и ги подритват. Продължиха да си купуват Есаб на двойна цена. Защо ли???
УОНИ-то на времето бяха добри електроди. Имаха от всичките разновидности. Обмазките им бяха пригодени да работят добре основно на АС. Сега не ги знам как са.....бях ги забравил дори /скоро се коментираха тук/ :) Ако не са се курдисали към инверторите, си е техен проблем. Попитай заварчиците какво им куца на електродите, та да мога да дам моето скромно мнение. Нека ги пробват и на трансформатор :wink:
koveslav - майстор
Да не би да имате проблеми с електрожените,а да търсите причината в електродите? :rolleyes:
idunno - специалист
Т понеже тука сте се навъдили едни разбирачи да си ги :-D удариш от ...ръковатката :-D
fore - майстор
agj написа:
pansim написа:
Не бях влизал поне месец в този форум...и за щастие виждам че все същите глупости се пишат...т.е. не съм изпуснал нищо :-D :-D :-D
Продължавайте в този дух :lol:
За хората хвалещи украинските Уони-та
Взех такива за проба за хора заваряващи наистина отговорни конструкции с ренгенов контрол на шева.
Пробваха ги...и сега си стоят и ги подритват. Продължиха да си купуват Есаб на двойна цена. Защо ли???
ПП Въпроса е риторичен. :wink:
По подобен начин стоят нещата и с инверторите...ама вие продължавайте да си вярвате.
Аз няма да ви преча.
Тъй де..! Ти си винаги над всичко и над всички! :lol:

Е как иначе бе agj, човека е Господ и тука като види веднъж месечно тия Глупости писани от Глупаци и се чуди на кого да дава акъл че даже и да рекламира неговите божествени машини :prayer:
Не че иска да ни обиди- нали е Господ, но просто Глупости се пишат от некакви там дето заваряват от време на време с тия скапаните Китайски инверторчета.
Та не могат да разберат Вишото Божествено Инвертисимо на Господа............ :prayer: :prayer: :prayer:

И в момента той кръжи над нас и ни гледа дори когато е Офлине ! :shock:

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: