Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
deltam - специалист
dragozow, прав си, ще послушам съвета ти.
agj - майстор
deltam,струва ми се обаче че преди да започнеш проби с електрожен на приятел, няма да е лошо да се запознаеш теоретично за разликата между двата вида електрожени ,и какви точно са тия функции - Hot start и Anti stick и т.н.Има добра тема по въпроса ако желаеш може да я видиш: viewtopic.php?f=56&t=46743


@ dragozow, като спомена за хубава машина с Hot start и Anti stick. .....та се сетих да питам -защо има противоречия в мнението на Пансим и характеристиката на ARC 140/200? Пансим казва че няма Hot start,ти си написал че има :? Попитах за това и в другия форум но отговор не получих ,просто подминахте въпроса ми и двамата ....!Не е колегиално не само спрямо мен но и за клиенти и колеги по форум!
dragozow - майстор
Имаше партиди без Hot start и Anti Stick, главно първите машини. Не съм видял темата, не чета много по форума, по другия форум откакто го ъпдейтнаха рядко влизам че ми е неприятен за четене.
deltam - специалист
agj, точно тази тема ме притесни. В една таблица, графата "време за придобиване на умения - много"
dragozow - майстор
Не на всеки се отдава еднакво, има хора родени за това и обратно.
pansim - майстор
agj написа:
защо има противоречия в мнението на Пансим и характеристиката на ARC 140/200? Пансим казва че няма Hot start,ти си написал че има :?
Трябва да се чете внимателно. ARC 140/200 нямат горещ старт. Нямат и антистик. Нито форсаж, поради което работят доста меко и приятно с рутилки. Е, с базичните е друга бира...ама да не подхващам спорове. Къде видя тук надпис мини160????
pansim - майстор
deltam написа:
agj, точно тази тема ме притесни. В една таблица, графата "време за придобиване на умения - много"
И кое те притесни? Взимай каквото си решил да купуваш + две кутий с електроди и няколко непотребни железа.
После постави няколко бири в хладилника и започвай пробите. :)
Малко помощ от човек който може да заварява също не е излишна. Или пък някой клип в ютуб - има добри и подробно обяснени. Важно е да имаш желание. Това е достатъчно за да си завариш всичко в къщи - ограда, врата, асмалък и др.
koveslav - майстор
pansim написа:
agj написа:
защо има противоречия в мнението на Пансим и характеристиката на ARC 140/200? Пансим казва че няма Hot start,ти си написал че има :?
Трябва да се чете внимателно. ARC 140/200 нямат горещ старт. Нямат и антистик. Нито форсаж, поради което работят доста меко и приятно с рутилки. Е, с базичните е друга бира...ама да не подхващам спорове. Къде видя тук надпис мини160????
Абе много спорове сме водили и даже тук сме се делили на лагери според тях,но което е истина си е истина.ARC140 не съм пробвал,но ARC 200 съм пробвал доста подробно.При работа с базични се държи перфектно от много ниски до много високи токове и при първоначални и при повторни паления и при дълги шевове и при по-къси,с по-чести прекъсвания.Много машини предлагани на нашия пазар могат само да вземат пример от тази машина,според това което тя показа и което аз усетих и видях при работата и. Дали има определени екстри или не,не знам и не ме вълнува,въпроса е,че работи много добре и това трябва да и се признае като достойнство.За надеждността и нямам информация,машината е голяма и тежка за моите задачи и не съм я заглеждал подробно.
Поднасям тази информация,без да съм бил клиент и както вероятно е станало ясно до тук в темата,без да съм някакъв почитател на Драгозов като търговец или фирма.Това,което споделям е пробвано пред колеги от форума и е пробвано не само от мен.Машината ARC200 работи много добре и нямаме право да твърдим обратното,независимо от това какво имала или нямала и как то е реализирано.
pansim - майстор
Няма да споря и не искам. Просто ми омръзна...
Информация има в темата - който се интересува ще намери.
dragozow - майстор
koveslav написа:
pansim написа:
agj написа:
защо има противоречия в мнението на Пансим и характеристиката на ARC 140/200? Пансим казва че няма Hot start,ти си написал че има :?
Трябва да се чете внимателно. ARC 140/200 нямат горещ старт. Нямат и антистик. Нито форсаж, поради което работят доста меко и приятно с рутилки. Е, с базичните е друга бира...ама да не подхващам спорове. Къде видя тук надпис мини160????
Абе много спорове сме водили и даже тук сме се делили на лагери според тях,но което е истина си е истина.ARC140 не съм пробвал,но ARC 200 съм пробвал доста подробно.При работа с базични се държи перфектно от много ниски до много високи токове и при първоначални и при повторни паления и при дълги шевове и при по-къси,с по-чести прекъсвания.Много машини предлагани на нашия пазар могат само да вземат пример от тази машина,според това което тя показа и което аз усетих и видях при работата и. Дали има определени екстри или не,не знам и не ме вълнува,въпроса е,че работи много добре и това трябва да и се признае като достойнство.За надеждността и нямам информация,машината е голяма и тежка за моите задачи и не съм я заглеждал подробно.
Поднасям тази информация,без да съм бил клиент и както вероятно е станало ясно до тук в темата,без да съм някакъв почитател на Драгозов като търговец или фирма.Това,което споделям е пробвано пред колеги от форума и е пробвано не само от мен.Машината ARC200 работи много добре и нямаме право да твърдим обратното,независимо от това какво имала или нямала и как то е реализирано.
Имаше различни машини с различни екстри през различни периоди, все пак 6 години сме ги продавали и сме правили доста промени под капака на машината. И към момента ARC 200 вероятно е една от най-здравите и хубави машини, които сме продавали. Колега съфорумец занесе две чак в Нигерия и ги спукаха от работа, преди два месеца още работеха, а се експлоатират против всякакви правила. Просто нещата се променят и намерихме добри и по-евтини машини. Mini 160 и MMA 190 HI също търпят дребни промени с всяка партида, към момента сме продали доста партиди машини, само Данчо продаде в сервиза си сигурно 80 машини от Mini 160.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: