Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dragozow - майстор
То почти сигурно ги пише и на самата машина данните.
deltam - специалист
koveslav написа:
Пробва ли го? Или поне имаш ли познат,който да ползва такъв електрожен и да те светне дали бачка добре?
Точно този не, Драгозов ми е много далеч.
Някой от Бургас с Mini 160 да се обади ако има желание или някой да сподели впечатления.
fore - майстор
http://www.lidl-service.com/static/1622 ... 751_BG.pdf

Ето ПДФ файла към Лидлската Инверторна Бесотия. Като гледам данните 80 е максималният ток на заваряване.
Има таблица и в нея за лектрод 2,6 го дават от 80 - 100 А. Но това е само условно.

Общо взето няма много инфо. Тока и напрежението са дадени. Както и напрежението на напразен ход и до там.
dragozow - майстор
Информацията е на таблицата на машината, там вероятно пише останалото. За всеки случай е слабичък:
Изходът е проектиран за температура на
околната среда от 20 °C. При по-високи
температури продължителността на заваря-
ване може да се съкрати.
agj - майстор
fore написа:
http://www.lidl-service.com/static/1622 ... 751_BG.pdf

Ето ПДФ файла към Лидлската Инверторна Бесотия. Като гледам данните 80 е максималният ток на заваряване.
Има таблица и в нея за лектрод 2,6 го дават от 80 - 100 А. Но това е само условно.

Общо взето няма много инфо. Тока и напрежението са дадени. Както и напрежението на напразен ход и до там.
Общо взето тая инструкция е смешна!ПВ никъде няма.Ако ПВ-по беше 50 или 100% нямаше да пропуснат да го напишат.При това положение обаче,ми се струва че ПВ -то ще е мижаво.Но ще чакаме отзиви на пробите от Чолев :-D
П.П. Преди около час бях в Лидл. Имаше останали два инвертора,на единия кутията беше отворена та надникнах да погледна табелката.ПВ -то на максималния ток е 60% .
dragozow - майстор
На колко градуса? Ако е на 40 е добре, ако е на 20 е гола вода.
agj - майстор
Не пише на колко градуса е ,но по принцип европейския стандарт е за 40гр. Така че не е чак толкоз зле.Но ако се ползват 2.5мм. електроди ,натоварването винаги ще е на макс , което пък не е добре.Иначе ПВ на 100% е за около 60Am. тъкмо за електроди 1.6 и 2 мм.
Последна промяна от agj на вт юли 26, 2016 11:32 pm, променено общо 1 път.
koveslav - майстор
Абе май всички пропускате нещо много важно,когато се говори за хоби майстор.Машината трябва да кефи хоби-майстора,независимо от всичко друго.Влезе ли му бръмбара в главата,даже и парите нямат значение.
agj - майстор
koveslav написа:
Абе май всички пропускате нещо много важно,когато се говори за хоби майстор.Машината трябва да кефи хоби-майстора,независимо от всичко друго.Влезе ли му бръмбара в главата,даже и парите нямат значение.
Така е.Кеф цена няма! :supz:
agj - майстор
dragozow написа:
koveslav написа:
На мен пък тази зелената машина ми изглежда позната отнякъде.Знае ли някой става ли,не става ли тази техника..
Зависи коя точно са поръчали, защото 200А при производителя са реално 130. Иначе правилно си се ориентирал и наистина ти е позната. Машината е хубава.
На сайта имат и 200 и 250 Амперови машни.
Но за мен е много по важно да знам дали наистина машината ,тази и синята на Драгозов работят с тръбнофлюсова тел без газ.От снимките на зелените машини ми се стори че няма възможност за промяна на полярността! По принцип това става с преместване кабел вътре в машината при водещия механизъм. Изображение
Моля Dragozow като търговец на тази техника да даде разяснения по въпроса ?

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: