Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gogin - специалист
dragozow написа:
Данчо ми звънна, на апарата му няма нищо. Той го е продавал на човека и вчера той му го е занесъл за проверка. Тествал го е пак и казва че работи перфектно, отвътре всичко е ок.
Да стигна се до заключение, че електродите са стари и от това лепнат, за коетообясних не еднократно. Драгозов благодаря за реакцията и съдействието ако всички реагираха по този начин грешка нямаше да имаме. Съжелявам за загубеното време на човека. Утре като се прибере ще го пробвам с ваши електроди и ще пиша
agj - майстор
gogin написа:
dragozow написа:
Данчо ми звънна, на апарата му няма нищо. Той го е продавал на човека и вчера той му го е занесъл за проверка. Тествал го е пак и казва че работи перфектно, отвътре всичко е ок.
Да стигна се до заключение, че електродите са стари и от това лепнат, за коетообясних не еднократно. Драгозов благодаря за реакцията и съдействието ако всички реагираха по този начин грешка нямаше да имаме. Съжелявам за загубеното време на човека. Утре като се прибере ще го пробвам с ваши електроди и ще пиша
Кой стигна до заключението че електродите са стари ?Ти или някой се опита да те убеди в това.И ще ми е много интересно някой да дефинира точно какво означава - "стар електрод".
Ако прблема идва от електродите то е от това че те са трудни за работа или с прости думи- електродите са гадни.Ама ако наистна е така ,.......ми купети си 5 НОВИ базични електрода от магазина -Норд например... ,и пробвайте ,не струват милиони!!!
gogo7777 - майстор
Няма гадни или стари електроди....причината е в заварчика или в машината. :wink:
agj - майстор
Стари няма, но трудни за работа електроди има!!Неопитността на заварчика ги прави още по трудни.Причината може да е и в машината.
Кое от трите е обаче . :?
kuger - майстор
gogo7777 написа:
Няма гадни или стари електроди....причината е в заварчика или в машината. :wink:
Има, има! Когато си взех инвертора от ....., нарочно точно такива избрах за проба. Стари около 30+ години, ръждясали, нищо не личи да пише по тях. Мисля, че са от 70-те години на миналия век, може и по-стари да са. С Кракрата тотално не работеха , магнитни. С инвертора работата стана, но палят трудно и много пръскат.
Да ти пратя от тях, ако искаш! :sad: Не, няма, не съм садист, а и не си струва!

пп:Още не съм пробвал инвертора на неръждавейка. Имам електроди за бяло с постоянно напрежение, имам и такива за променливо. Най-важното, имам приготвена заготовка за юнашка скара от тръбички неръждавейка.
koveslav - майстор
Нещо май случаите с лошо работещи машини зачестиха.Вместо да се оправят нещата .....Лош електрод по отношение на паленето е или такъв с паднала или леснопадаща обмазка или изисква прекалено голям ток,който машината не може да даде.По отношение на качеството на работа вече е друг въпроса.
kuger - майстор
Точно от машината не мога да се оплача!
Avas_co - майстор
koveslav написа:
Нещо май случаите с лошо работещи машини зачестиха.Вместо да се оправят нещата .....Лош електрод по отношение на паленето е или такъв с паднала или леснопадаща обмазка или изисква прекалено голям ток,който машината не може да даде.По отношение на качеството на работа вече е друг въпроса.
Хм, не е ясно кое, как- машина, електроди или задръкохватъчното устройство.
Но има резон в твоите думи, знаеш го моя китаец, ми как за толкова години не му падна цената, нищо че нямал това, или онова, знаеш го как работи :supz: пък последно време взеха да ги дават по две за лев. Колко да са се развили технологиите и колко да поевтинят производството ?
koveslav - майстор
Ами тя цената и на моята машинка не е мръднала от поне 5-6години.Защо ли? Аз имам своя кумир като фирма,машината ми е изплатена много пъти,а в сервиз не е влизала и никога за нищо не ме е подвела.Явно има защо да струва по-скъпо от доста по-мощни свои "колеги". :supz:
agj - майстор
kuger написа:
gogo7777 написа:
Няма гадни или стари електроди....причината е в заварчика или в машината. :wink:
Има, има! Когато си взех инвертора от ....., нарочно точно такива избрах за проба. Стари около 30+ години, ръждясали, нищо не личи да пише по тях. Мисля, че са от 70-те години на миналия век, може и по-стари да са. С Кракрата тотално не работеха , магнитни. С инвертора работата стана, но палят трудно и много пръскат.
Да ти пратя от тях, ако искаш! :sad: Не, няма, не съм садист, а и не си струва!

пп:Още не съм пробвал инвертора на неръждавейка. Имам електроди за бяло с постоянно напрежение, имам и такива за променливо. Най-важното, имам приготвена заготовка за юнашка скара от тръбички неръждавейка.
Ръждяса ли са защото не са съхранявани добре !Ръждясали но предполагам с обмазка ,щото ако са без или с леснопадаща обмазка ,както каза колегата koveslav е напълно естествено да лепнат и да палят трудно.Иначе ако са само ръждясали и с читава обмазка не може да лепнат повече от когато са бил чисто нови.Преди време време комшия ми хариза почти половин кутия стари ръждясали Вежен-ки .Ми палеха си без проблем , съвсем отделен е въпроса какво ще е качеството на заварката.Но да се твърди че проблема за трудно палене е единствено в стари и ръждиви електроди е просто несериозно.Не веднъж по темите е писано че базичните електроди в ръцете на неопитен заварчик ,лепнат дори и с най марковия електрожен.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: