Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dragozow - майстор
На кутиите с електроди пише на каква полярност са електродите.
agj - майстор
Мавруда К. Мерловска написа:
Соларната маска е лека и удобна и не се нуждае от батерия за да работи.
Без батерия няма как да работи.... :-D
Но пък тоя тип маски се нуждаят от съхранение -винаги на светло!!!!!
Мавруда К. Мерловска написа:
Тези дни ще пробвам да работя с инвертора и ако може някой да ми каже кога кабела с електрода се включва на +?
Обикновено на + са включват базичните електроди Изображение,
рутиловите пък са на (- )
Изображение



ВИНАГИ ГЛЕДАЙ надписите по кутийте на електродите !
Багериста - специалист
Здравейте всички.Отдавна чета мнения във форум Направи сам,но чак сега се регистрирах. Преди време ми изгоря старата КРАКРА и трябва да я заменя с друг електрожен.След справка в гугъла за машини и цени установих че ще се купува инвертор.За около 2 месеца прочетох къде какво има писано във форумите,даже някой мнения по няколко пъти.След всичко прочетено съм се спрял на два модела, единия е DEL-160D a другия ИЗА 150А . Електрожена ще се използва само за домашни нужди, понякога по интензивно понякога за половин електрод. При малко финансов напън от моя страна може и по големите им събратя съответно DEL-200D и ИЗА-190А. Тук във форума изчетох доста мнения на хора които доста разбират, е вярно че и малко се карате но в спора се ражда истината. Бих искал да ми помогнете в избора ми между тези електрожени. Надявам се да не съм нарушил правилата още с първото си включване.Ако е така моля да ме извините,или изтрийте написаното. Моля за мнения конкретно за моделите които съм си избрал. Благодаря на всички предварително. ЖЕЛАЯ УСПЕХ НА ВСЕКИ В ПОПРИЩЕТО МУ
Avas_co - майстор
Аз , имам 160 Д от АИГ и като цяло съм доста доволен.
Сега, ръкохватката се поразжлемби след няколко кутии електроди, но то си беше доста интензивно заваряване, пък и тя си е консуматив, кабелите са супер, меки и още си миришат на гума, малко ме е яд, че като я взимах машината ме питаха дали да са 3 или пет метра кабелите, без разлика в цената, аз избрах три метровите.
В началото имах там известни драми, но те май бяха свързани с това,че бях свикнал на друга машина, която има дисплей и нещо се мотах с врътката(другата машина е от Арго маркет и също съм адски доволен от нея, само ми идва леко тежичка).Вече драми нямам.
Един мой колега си взе 160 Д по моя препоръка и има някакви драми, но все още не е дошъл да сравняваме двете машини и да сложим ампер клещите, а и имам съмнение,че проблема е задръкохватъчното устройство, че нашия доста се опитва да ме пунтира и си мисля, че му дават зор базичните електроди.
С машините на Пансим имам нула опит, отзивите за тях са доста добри и ...
Багериста - специалист
Благодаря за бързия отговор Avas_co.Искам да те попитам още неща за машината,изключва ли при по интензивна работа с електроди 3,25. И друго да те питам,електрожена български ли е или китайски че четох някъде че са китайски .Ако си мерил ампеража дали отговаря на написаните данни.В общи линии това ме интересува. Дано се включи и някои собственик и на другата харесана от мен машина.
aig_welding - специалист
Багериста написа:
Благодаря за бързия отговор Avas_co.Искам да те попитам още неща за машината,изключва ли при по интензивна работа с електроди 3,25. И друго да те питам,електрожена български ли е или китайски че четох някъде че са китайски .Ако си мерил ампеража дали отговаря на написаните данни.В общи линии това ме интересува. Дано се включи и някои собственик и на другата харесана от мен машина.
Може да получиш информацията и директно от производителите. ;-)

П.П. Само при мен ли изпратените лични съобщения остават в Изходящата кутия и не излизат от там? Как мога да се свържа с администраторите на форума?
dragozow - майстор
Остават до като човека отсреща си прочете съобщението. Тук администратори не знам да има, аз познавам старият админ, но мисля че отдавна не се занимава с форума, но пък ми напечата много хубави рекламни тениски.
Багериста - специалист
Благодаря на aig за изчерпателните отговори и обясненията . Отговори на всичките ми въпроси за сега относно неговата машина.
gogo7777 - майстор
Имам впечления от ИЗА-та....уникална машина е....
Багериста - специалист
Благодаря за отговора gogo7777, но ако може да обясниш защо е уникална и ще ми служи ли добре за нуждите които съм описал.Благодаря предварително и на здраве за празника.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: