Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
p.v.x - майстор
iivanov написа:
Аа , не съм се загубил - у другио форум джъткам . Ама фърлям ви по едно око - наглеждам ви , дет се вика . :weedman:
Какво джъткаш.
Табличка ли кво.
Заровете назнайваш ли ги. :weedman:

:rock:
iivanov - майстор
p.v.x написа:
Заровете назнайваш ли ги.
Аз на сигурно залагам , Фъркатко . И за риба с пичи косъм за стръв ходя . Ако ви дойда на гьола и тиганите , и скарите , и фризерите ш'ви напълня . :-D
gogin - специалист
Предлагат ми този електрожен. Пробвах го с 6 бр. електроди 3,2 един след друг, не се изключи, но електродите много лепиха докато запалят. Почти не е ползван, от приятел го вземам, който няма да ме излъже. Та искам да ми кажете заслужава ли си и да споделите мнение?

Прикачен файл

20160817_173009–.jpg

Прикачен файл

20160817_173004–.jpg

Прикачен файл

20160817_172951–.jpg

Прикачен файл

20160817_172944–.jpg
Avas_co - майстор
А, ти с какви електроди го пробва и на каква полярност ?
gogin - специалист
Avas_co написа:
А, ти с какви електроди го пробва и на каква полярност ?
3,2 електроди. Масата я беше вързал за плюса ръкохватката на минус.
agj - майстор
gogin написа:
Avas_co написа:
А, ти с какви електроди го пробва и на каква полярност ?
3,2 електроди. Масата я беше вързал за плюса ръкохватката на минус.
Ако имате кутия от електродите ,вижте там каква е полярността.А по принцип по тоя начин се заварява с рутилови електроди.А те не лепнат на каквато и полярност да ги свържеш.Щом ти лепнат електродите то логиката сочи че са базични.Ако лепнат при първо палене наистина трябва да имаш съмнения в машната,но ако лепненето е при вторично палене това не страшно ,просто ти липсва опит.Има и други неща за следене при горенето на електрода,но ако наистина си без опит трудно ще го усетиш.
gogin - специалист
agj написа:
gogin написа:
Avas_co написа:
А, ти с какви електроди го пробва и на каква полярност ?
3,2 електроди. Масата я беше вързал за плюса ръкохватката на минус.
Ако имате кутия от електродите ,вижте там каква е полярността.А по принцип по тоя начин се заварява с рутилови електроди.А те не лепнат на каквато и полярност да ги свържеш.Щом ти лепнат електродите то логиката сочи че са базични.Ако лепнат при първо палене наистина трябва да имаш съмнения в машната,но ако лепненето е при вторично палене това не страшно ,просто ти липсва опит.Има и други неща за следене при горенето на електрода,но ако наистина си без опит трудно ще го усетиш.
Няма кутия няма нищо електродите бяха последните 6 бр., лепнат в началното запалване като тръгне един път да гори няма никакъв проблем.Нямам много опит със заварянето, но до сега заварях с един правен и отдавна се каня да си взема инверторче, а и ми е време, че скоро ми вкарваха озон в гръбнака и се ограничавам с вдигането на тежко, а в една къща електрожен трябва постоянно. Той до края на месеца пича е тук така че ще го мисля. На 100А 3,2мм. електрод си го гори много арабийската без да се зори нещо.
agj - майстор
До края на месеца имаш време не само за мислене но и за още проби .100Ам. за 3,2 електроди може да са малко ,опитай на окло 120Ам.Ако не ти е известен типа на електрода спокойно може да го пробваш на различни полярности.
fore - майстор
Абе на моята машина обхвата до 110А е обозначен за 2,5мм електроди и после тръгват нагоре 3,2мм

Като заварявах асмата пред входа умишлено го поставих на 110А и ползвах 2,5мм -6013ка. Раифеловата арматура беше към 2 см в диаметър. Та с по тънки електроди и малко по висок ампераж от нормалният, почти не ми е залепвало.

Разбирасе при първоначално палене се иска първо чиста метална повърхност към масата и към елелтрода и второ леко драсване на сухият, но студен електрод. Това че имало Ход старт е бошлав работа ако ме питате.
Студеният електрод се пали винаги по трудно. Когато е загрял вече се иска само чукване в бетона за да падне шлаката и нагара от върха му и запалва много бързо.

100 ампера за 3,2 мм електрод си е малко дори и за рутилов електрод ползван от професионалист и ще залепва.

Изображение
-------------

Въпрос

Като се постави ръкохватката на + се запълва, а като се постави на - се наслагваше метала отгоре ? За 6013 рутилките.
Последна промяна от fore на пет авг 19, 2016 11:48 am, променено общо 1 път.
gogin - специалист
Значи, опитът започна на 160Ам, но силата на дъгата беше много силна почти режеше метала и хвърчеше много метал шлак. Пеминах ме на 150Ам в движение както заварявах пак същото, но по слабо. Преместих ме на 140Ам положението започна да се стабилизира и започнахме да намаляме между 100Ам-!20Ам всичко беше нормално. Намалих ме на 90Ам и тогава дъгата намаля много можеше да заварям без маска дори и върнахме на на 100Ам бяха останали 2 електрода и половина и с тях продължих да заварявам, очаквах включване на някаква защита, но той си изхаби електродите без проблем. Това което ми направи впечетление е това, че на всеки нов електрод лепне и тръгне ли да гори до края няма проблем. Електродите бяха 3,2 много стари (мисля) обмазката им беше нацепена. Това имаше това даде пича. Не съм го пробвал с по малки и нови електроди, тези нямаха надпис нямаха нищо с което да разбера какви са, имам едни 2,6мм и мисля да го пробвам с тях, но и те са доста стари на около 5-6 години.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: