Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
koveslav - майстор
gnt69 написа:
Ето оранжерия с телчарка. Направена с 3 кила тел и 3 кила СО2 и 400м тръби 18/1,5мм.
Перфектен си! За тази работа с електрожен можеха да ти отидат 5-6 кила електроди и всичко щеше да стане много по-бавно.За самите монтажи на готовите елементи във ветровито време може да ползваш самозащитен тел.Вече е смислен като цена.
agj - майстор
koveslav написа:
За самите монтажи на готовите елементи във ветровито време може да ползваш самозащитен тел.Вече е смислен като цена.
В случая обаче пак от значение е и телоподаващото!Не всички телоподавки бачкат със самозащитна тел!
koveslav - майстор
agj написа:
koveslav написа:
За самите монтажи на готовите елементи във ветровито време може да ползваш самозащитен тел.Вече е смислен като цена.
В случая обаче пак от значение е и телоподаващото!Не всички телоподвки бачкат със самозащитна тел! :
Нали за това ги обсъждаме тези техники-за да стигнем всички заедно до изводите какви качества и екстри трябва да притежава една такава заваръчна машина,за да кажем че е добра и че си заслужава цената.
agj - майстор
koveslav написа:
Нали за това ги обсъждаме тези техники-за да стигнем всички заедно до изводите какви качества и екстри трябва да притежава една такава заваръчна машина,за да кажем че е добра и че си заслужава цената.
Да , така е .И за да може всеки да се ориентира какво му е нужно и какво не. В тоя форум разглеждането и купуването на машини е ориентирано основно за "Направи си сам" :wink: Затова телоподаващото няма да е основна част от инвентара в домашната работилница ,главно заради по високата му цена и неудобството свързано с използването на газ.
gnt69 - майстор
koveslav написа:
gnt69 написа:
Ето оранжерия с телчарка. Направена с 3 кила тел и 3 кила СО2 и 400м тръби 18/1,5мм.
Перфектен си! За тази работа с електрожен можеха да ти отидат 5-6 кила електроди и всичко щеше да стане много по-бавно.За самите монтажи на готовите елементи във ветровито време може да ползваш самозащитен тел.Вече е смислен като цена.
Аз съм абсолютен аматьор в заваряването. В края на февруари реших да си направя оранжерия. Купих тръби но майстора се разболя. Купих едно Редко практик 150 със тел газ бутилка от ОЛХ почти ново на добра цена. И с него направих оранжерията. Искам да кажа че ако хванеш един като мен от улицата и му дадеш електрожен и телоподаващо по лесно ще се научи да заварява с телоподаващо. За домашна употреба от аматьори като мен телоподаващото е добър вариант. Имам един туч 30 и кусур кила електрожен в гаража но много лепи, шлака, дупки, неравномерен шев и лично за мене електрожена е за тежка работа а аз ако имам такава я давам някой да я свърши. :partyman:
pansim - майстор
gnt69 - това че ти си се справил с твоята конструкция, въобще не означава че е най-добрия метод за конкретната цел.
Малко си далече, ама ако случайно имаш път към нашия край, ела да ти покажа как се правят декари!!! с подобни конструкции, и как никой даже не си помисля за телоподавка. Само да вметна - виждал съм 30 метра кабел на ръкохватка, на човек който е затрупан от заявки за оранжерии. Помисли защо...И дали с тела ще стане по-бързо...
И отново за 10-ти път казвам - няма най-добър метод. Не бива да се противопоставят видовете заваряване. Всеки си е с качествата и недъзите.

И още - мой братовчед има 150А телчарка на Редко. Това е най-куцото недоразумение което може да се купи въобще. Тази машина НЕ работи добре. Тънки ламарини е абсолютна мъка да се заваряват. Мой братовчед я има. Купено е чисто ново!. Пълен боклук. Може да се хареса само на хора които никога не са работили с наистина добра телоподавка.
Последна промяна от pansim_old на пет май 27, 2016 8:20 am, променено общо 1 път.
pansim - майстор
gnt69 написа:
Имам един туч 30 и кусур кила електрожен в гаража но много лепи, шлака, дупки, неравномерен шев и лично за мене електрожена е за тежка работа а аз ако имам такава я давам някой да я свърши. :partyman:
Това че техниката ти не е добра, или че ти не се справяш като заварчик с електроди, не означава, че всички вкупом трябва да си изхвърлим инверторите :)
Между другото - познавам стар майстор, който използува електрожен Кракра и с него кърпи даже ламарини. Използува като добавъчен материал очукан от обмазката електрод. В интерес на истината - получават му се нещата, колкото и странно да звучи.
gnt69 - майстор
С кое според теб е по лесно за се научи човек. Форума е направи си сам и се мъчим да се съветваме как да направим нещо което на ни е работа. И не можах да разбера по лесно ли се прави оранжерия с електрожен водоплътна без дупки от тръбички 18 по 1,5. А за майстора може но това му е работата. Говорим за аматьорски изпълнения. Компактния електрожен също има своите предимства, като лесно пренасяне и мобилност, но трябват и умения за заваряване.
pansim - майстор
категорично е по-лесно да се работи с телчарка!
Няма две мнения по този въпрос.
Това не променя факта, че си трябва майсторлък за всеки метод на заваряване.
agj - майстор
pansim написа:
Само да вметна - виждал съм 30 метра кабел на ръкохватка, на човек който е затрупан от заявки за оранжерии. Помисли защо...И дали с тела ще стане по-бързо...
Аз лично не мога да разбера защо?! С телачрката ще стане поне два пъти по бързо!:) Чудя се на тоя майстор :? щом има толкова много поръчки защо не е избрал по производителния метод :wink:

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: