Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
Абсолютното си прав,различните производители дават своите препоръки според харктерстоката на електродите им.НО тук имаме неизвестен производител даже и неизвестен вид на електрода , така че в общия случай тия сто ампера явно идват малко ,и трябва да се вдигне тока .Мисля че това е верния съвет за отсраняване на проблема. :?
gogo7777 - майстор
По-горе акцентираха на руските електроди Уони 13/55. Тия електроди са с базична обмазка, но са високопроизводителни...т.е. е наложимо по-висок ампераж при по-висока скорост на заваряване. Руснаците не "чистят" стоманата от Бор, защото тях ги устройва. Наличието на Бор в клечката на електрода води до понижена якост за сметка на удължението при ниски температури /от -40 до ....../. Не е типичния "домашен" електрод.....
koveslav - майстор
gogo7777 написа:
По-горе акцентираха на руските електроди Уони 13/55. Тия електроди са с базична обмазка, но са високопроизводителни...т.е. е наложимо по-висок ампераж при по-висока скорост на заваряване. Руснаците не "чистят" стоманата от Бор, защото тях ги устройва. Наличието на Бор в клечката на електрода води до понижена якост за сметка на удължението при ниски температури /от -40 до ....../. Не е типичния "домашен" електрод.....
Изобщо не "акцентираха",а електрода си е перфектен за домашно ползване.И се държи като стандартен базичен електрод.На всичкото отгоре е и много изгоден като цена. Какво повече ни трябва? Тук присъстващите заваряват и с електроди Райдер,,поне в други теми някои са споменавали,имаш ли представа каква част от Менделеевата има в тях? Ти за някакъв Бор си тръгнал да се впечатляваш..
gogo7777 - майстор
Ти за някакъв Бор си тръгнал да се впечатляваш..
:-D
А, не се впечатлявам. Просто пиша за електродите, че въпреки стандартите те се различават. Тънкообмазаните 6013 и дебелообмазаните 6013 също се държат различно по време на заваряване. Специално за Форе пак ще намекна, че разлики има и когато единтични електроди се произвеждат на различни континенти :wink: За това с какъв електрожен се заварява също....ама да не започваме пак с лакърдиите :lol:
За асмалъци и огради е все тая, ама домашният майстор си прави сам /по свой начин и проект/ и метални носещи конструкции изложени на атмосферни и динамични условия и т.н......та не е лошо тогава да се подбират по-внимателно електродите. :wink:
MamaMy - майстор
gogo7777 написа:
За асмалъци и огради е все тая, ама домашният майстор си прави сам /по свой начин и проект/ и метални носещи конструкции изложени на атмосферни и динамични условия и т.н......та не е лошо тогава да се подбират по-внимателно електродите. :wink:
Не забравяй, че любители са построили ноевия ковчег. Не знам какви електроди са подбрали. Професионалистите са построили непотъващия Титаник. Там със сигурност се знае какви са били електродите. :-D
koveslav - майстор
Ами вече съм употребил килограми базични и рутилови на Уони на доста натоварени места,няма излагации.Последното което направих с техни базични електроди, без да се консултирам със специалисти е да удължа държача(тялото) на един нож от 65Г с 22мм дебелина с планка от стомана 45.Дълбоки скосове и по няколко прехода от страна. Ножа се натоварва импулсно с натиск до 8-10 тона,но от това не зависи живота на никого де.За сега няма проблеми. :partyman:
Като се има впредвид че е заварено и с "еднотактник" :rolleyes: направо е страшно.Или пък точно там е заровено кучето и електродите и електрожена за това си пасват-де да знае човек....
Фитинги за свързване на хидравлични маркучи,заварени с рутилките държат на 180 атмосфери.На времето съм правил това с Вежен,естествено и сравнявам.Няма никакви дертове с тези електроди за сега.
gogin - специалист
agj написа:
Абсолютното си прав,различните производители дават своите препоръки според харктерстоката на електродите им.НО тук имаме неизвестен производител даже и неизвестен вид на електрода , така че в общия случай тия сто ампера явно идват малко ,и трябва да се вдигне тока .Мисля че това е верния съвет за отсраняване на проблема. :?
И на 160Ам ;150Ам ;140Ам;до 110Ам пак лепне за мен електродите са стари, не съм вземал нови електроди, че не ми остава време.
agj - майстор
gogin написа:
agj написа:
Абсолютното си прав,различните производители дават своите препоръки според харктерстоката на електродите им.НО тук имаме неизвестен производител даже и неизвестен вид на електрода , така че в общия случай тия сто ампера явно идват малко ,и трябва да се вдигне тока .Мисля че това е верния съвет за отсраняване на проблема. :?
И на 160Ам ;150Ам ;140Ам;до 110Ам пак лепне за мен електродите са стари, не съм вземал нови електроди, че не ми остава време.
Малко по горе Драгозов даде добър съвет -пробвай и друг апарат ,ако имаш възможност .С еднакви електроди на еднакъв ампераж и за двата апарата.Така ще добиеш представа къде е проблема.Сменяй полярности ако трябва...!
gogin - специалист
Сега се прибирам от авера, и 3,2 и 2,5 лепят в началото няма значение на какъв ампераж е поставен.Вярва ви се не вярва ви се оказасе че амперите които са на снимката с тях пробвах първите 6бр. електроди. Електрожена на 115Ам вече започва да яде винкела да го топи зверски. В гаранция е още търси му се книжката с инструкции и гаранция. 2,5 електродите направо ги занитва в началото докато тръгне веднъж да заваря, след това няма проблем. 3,2 лепне само в началото дори и при по рязко и силно чукване. Ако може Драгозов да се произнесе, днес разбрах, че е от неговите. Иначе за проба видях как две приятелчета изгореха с едни инвертори с извънземна визия, дисплеи, две копчета за настройка, 250Ам аве извънземна визия и на 3-тия електрод се включва защита и изгасва. На този перката си върти постоянно няма проблем малък ама къпи като мойта самоделка дето с една медна пружина му намалям ампеража иначе реже метала. Незнам какво да правя, ако не е това залепване до сега да е вкъщи.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: