Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dragozow - майстор
Ами има обяснение, първите инвертори ги продавахме преди вече повече от 10 от дини, струваха по 3 бона на Rehm и Deca. Соларните маски бяха по 600+ лв, базови без екстри. Тези години продавахме триони McCulloch директно от камиона и свършваха за час. Пазара се насища и китайците помагат с евтина стока.
agj - майстор
dragozow написа:
Ами има обяснение, първите инвертори ги продавахме преди вече повече от 10 от дини, струваха по 3 бона на Rehm и Deca. Соларните маски бяха по 600+ лв, базови без екстри. Тези години продавахме триони McCulloch директно от камиона и свършваха за час. Пазара се насища и китайците помагат с евтина стока.
Първите маркови ММА инвертори като Кемппи и Фрониус се появиха на българския пазар преди около 20 години и цената (от около 500 Евра) от тогава досега почти не се е променяла. :) Между 3- 4 бона струваха и продължават да поддържат такава цена TIG DC инверторите на Kemppi.Така че от тогава до сега цените на марковите инвертори почти не са мръднали.С изключение на серията Buddy на Esab която обаче както е известно си е чисто китайска.
Първата ми соларна маска - Optrel Mira съм я купил преди около 15 години на цена 350лв. С несменяема батерия и с фиксирано 11 DIN затъмнение.От няколко години обаче марковите соларни маски бележат спад в цените .Да не говорим пък за китайските ,такива може да се намерят и за 30-40лв.

Първите китайски инвертори се появиха преди около 9 години и от тогава до сега никнат като гъби най различни марки и модели а цените им падат,особено през последните години драстично.
gogo7777 - майстор
Първата ми соларна маска - Optrel Mira съм я купил преди около 15 години на цена 350лв. С несменяема батерия и с фиксирано 11 DIN затъмнение.
Маска, която сега няма да намериш никъде. Швейцарска уникална маска.....страшно удобна и проста...Една от първите ми соларни маски......за съжаление сега не съм фен на фото-соларния метод за защита на очите :)
agj - майстор
Като маска да ,удобна и много функционална !Но соларния панел е ташак!При мен можа да просъществува малко повече от година ,и фалира! :-D Имаше обаче едни по стари модели на Optrel - Solarmatic Comfort .И те са с вградена (несменяема ) батерия но от тоя модел има екземпляри които дори и още работят но тогава струваха двойно от цената на моята ....!
fore - майстор
dragozow написа:
Между евтини китайски и евтини китайски има разлика. Ако визираш хасковски, което е минало през сервиза ни, а това са доста машини, все е на 60% от написаните параметри. Изнаглели са до там, че в Събота един човек от Годеч ми донесе 250А монофазна машина, дал 350 лв щото били на зор. Такава я мерихме миналия месец, 120 ампера е. Щипката и е от зарядно устройство за акумулатори. В момента в сервиза имам няколко такива машини, купени на далавера от човек на зор, всичките са за ремонт и някакво преправяне за да могат да работят известно време безпроблемно. Ще почна да ги снимам и ще направя една тема в която да ги показвам. Лошото е че се множат и всичко е за по-голямата печалба на търговеца. Аз от Кенде преди 12 години съм купувал по-добри инвертори, тогава китайците хич не ги разбираха и струваха цифра. Не мислят как да поправят нещо за да е читаво, а търсят по-евтина машина. Що мислиш са се скрили като мишоци? Между другото ги познавам лично и знам мисленето им, ако има инвертор за 15 долара ще го внесат. От Mini 160 от няколкостотин машини реално има дефектирала една, вентилатор. Втората имаше някакви клечки вътре и беше счупила парката, клиента се е завирал някъде. От хасковските всеки втори инвертор е за привързване и подреждане на кабелите. Та не 4, мога и 5 години да дам. Между другото рядко се възползват от 4-те години, повечето гледат да минат евтинко. Това показва какъв е пазара ни и защо вървят машини на далавера.

Вие майче тотално се овъртяхте с вашите надприказваници ми се струва.

Защо намеси Кенде, Драгозов, аз не разбрах ?

Явно за да се забърка и то в общият Буламач който готвите.
От написаното ти излиза че Хасковските машини са с платки на Кенде, което не мисля че е вярно.

Снимай да видиме къде пише че са Кенде техните платки.

Аз показах какво предсавлява платка на Кенде с Мосфет схема и всички налични функции проверени с Амперклещие ми и реални 200 А.

Кенде работи с Райдър, но не ми е известно да продава и на други фирми готовите си платки.

=========

Видяхме снимки и на твоите машини отвътре по напред в темата и какво няма и има вътре в тях. :)
dragozow - майстор
Ауу...засегна се на Кенде май. Говоря за Кенде 10 - 13 години преди да имаш такава машина. Никъде не съм твърдял че хасковските ползват нещо на Кенде, ти си го измисли, ако не вярваш ми прочети поста който си цитирал ВНИМАТЕЛНО. Просто това е поредната тема в която влезе със 100 за да се скараш с някой без да си прочел. Първите им модели направо гърмяха. Ето ако не вярваш:
Изображение
fore - майстор
Влизам с 150 мин на 6-та ! 100 са на 2500 об и моторът не се е развъртял оптимално. Звукът му е по добър при 3000 об, а и е в оптимален работен режим. :wink:

Ами четох го 3 пъти и все така ми изглеждат нещата в Гювеча.

Снимката какво точно доказва за пърите модели на Кенде не разбирам от нея освен че е апарат на Кенде. :roll:

Явно първите им модели са били Бомбаджииска серия навярно. :wink:

-=========

Само в тази тема има място за "каране" и само тук се получава много добре това. Явно проблема не е в мене. :)

Поредната тема в която се карам .............. :lol: :lol: :lol: Стига бееее.................. :prayer: :prayer: :prayer:

Драгозов, моите уважения, но ............
koveslav - майстор
На мен пък тази зелената машина ми изглежда позната отнякъде.Знае ли някой става ли,не става ли тази техника..

Прикачен файл

product_12488.jpg
product_12488.jpg (51.89 KиБ) Видяна 1866 пъти
stan73 - майстор
Аз имам Елжен, но друг модел и пак е в същият отровнозелен цвят. Варненската фирма Гаматех ги продава. Писал съм за машината ми тогава доста подробно (то си беше направо миниревю с разглобяване и снимки). Ако искаш - разрови се.
koveslav - майстор
Просто машината ми изглежда страшно позната.Иначе благодаря за инфото,колега.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: