Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
pansim написа:
Няма да споря и не искам. Просто ми омръзна...
Информация има в темата - който се интересува ще намери.
А,то и на мен ми омръзна !!НО щом даваш компрометираща информация трябва да я обосновеш!Сега съм напълно сигурен че собствениците на ARC 140/200 са в недоумение -как така машината им няма нито една екстра ,нито горещ старт,нито антистик ,нито пък форсаж ,.....пък работи без проблем, както с рутилови така и с базични.В темата информация няма,не само по тоя въпрос .Изобщо техническата информация е кът.Аз от темата единствено съм разбрал че евтините китайски инвертори са боклуци,без дросели и без екстри и не могат да работят с базични ...сега пък изведнъж се оказва че не само евтините китайци,но и по скъпичките и те нямали тия екстри необходими за работа с базични.Та в крайна сметка ми е интересно и друго,как така преди време евтините китайски машини не ставаха за нищо ,а пък сега се появяват на пазара не само машини на същата цена ами и с 3 та даже и 4 год.гаранция и си работят без проблеми!?Тия китайци са магьосници май! :? Въпросите за дискусия са твърде много и твърде интересни.
Последна промяна от agj на пон юли 18, 2016 8:27 pm, променено общо 1 път.
Avas_co - майстор
Аз, като собтвеник на Арк 200 мога да потвърдя думите на ковеслав, е той пробва моята машина де.
Имам я от мисля 4 години, ползвам я далеч от професионално ( е ползвам си я в работата, но не съм заварчик), но е имало моменти, в които съм и късал задника.
Работи безупречно с базични електроди, аз и май само с такива работя, точно както го описа ковеслав.
Не съм забелязъл липсата на антистик и арк форс, за антистика може и да няма, знам ли, но форсаж си мисля, че има.
Единствения недостатък и за мен е обема и теглото на машината, а и цената и не е лоша.
Арк 140 не съм пипал, та ...
dragozow - майстор
Между евтини китайски и евтини китайски има разлика. Ако визираш хасковски, което е минало през сервиза ни, а това са доста машини, все е на 60% от написаните параметри. Изнаглели са до там, че в Събота един човек от Годеч ми донесе 250А монофазна машина, дал 350 лв щото били на зор. Такава я мерихме миналия месец, 120 ампера е. Щипката и е от зарядно устройство за акумулатори. В момента в сервиза имам няколко такива машини, купени на далавера от човек на зор, всичките са за ремонт и някакво преправяне за да могат да работят известно време безпроблемно. Ще почна да ги снимам и ще направя една тема в която да ги показвам. Лошото е че се множат и всичко е за по-голямата печалба на търговеца. Аз от Кенде преди 12 години съм купувал по-добри инвертори, тогава китайците хич не ги разбираха и струваха цифра. Не мислят как да поправят нещо за да е читаво, а търсят по-евтина машина. Що мислиш са се скрили като мишоци? Между другото ги познавам лично и знам мисленето им, ако има инвертор за 15 долара ще го внесат. От Mini 160 от няколкостотин машини реално има дефектирала една, вентилатор. Втората имаше някакви клечки вътре и беше счупила парката, клиента се е завирал някъде. От хасковските всеки втори инвертор е за привързване и подреждане на кабелите. Та не 4, мога и 5 години да дам. Между другото рядко се възползват от 4-те години, повечето гледат да минат евтинко. Това показва какъв е пазара ни и защо вървят машини на далавера.
agj - майстор
dragozow написа:
Между евтини китайски и евтини китайски има разлика. Ако визираш хасковски, което е минало през сервиза ни, а това са доста машини, все е на 60% от написаните параметри. .
dragozow,на мен също ми омръзна да чоплим постоянно тая тема но какво да се прави, мисля че сме длъжни да уточняваме нещата заради потребителите на форума !
Прав си че Между евтини китайски и евтини китайски има разлика.Но всъщност доста от тия китайци не са чак толкова евтини.Цените и в двата големи хасковси сайта са без ДДС ....та начислявайки ДДС-то цените на по скъпите им модели ще надвишат твоите.Освен това не трябва всичко да се слага под знаменател "боклук" и там има машини които са добри и работят безпроблемно и с години.Въпроса е да се отсее зърното от плявата.Винаги съм желаел това да бъде вземано под внимание.Винаги съм изказвал мнение за машини които познавам и с които съм работил.А има машини купени от там ,преди няколко години и си работят все още и то безпроблемно. Основния проблем на хасковските машини е в неточността на параметри и то най вече относно силата на тока.А това че не работят добре с базични електроди е меко казано пресилено твърдение.На мен до сега ми се случвало само един-единствен път да имам проблем с паленето на базичен електрод с една машина на Вито ,дори съм споделял тук във форума за нея.Така че винаги съм се стремял да бъда коректен относно споделената информация.Затова и реагирах така на последните твърдения на Пансим .Не знам колко ти си се засегнал от тях ,но аз честно казано се ядосвам на подобни твърдения т.е. подхвърляне на информация която е съмнителна но и на всичкото отгоре се бяга от отговорност за потвърждаването и.Не знам защо тоя човек много често променя твърденията си ,и точно заради това сме изпадали в големи спорове.
Адмирирам намерението ти да предлагаш на клиентите си машини които хем да са евтини ,хем и да са добри.А пък дългата гаранция е сигурна предпоставка за лидерство на пазара .Мисля че тоя е начина за убиване на конкуренцията ,а не излишното говорене и плюене по форумите на конкурентите.
pansim - майстор
Хе...като не вярвате на мен, обадете се на Данчо. Питайте коя машина какво има и какво не. Или и него ще обвините в пристрастие...
И наистина вече не ми се пише...
dragozow - майстор
Всъщност Панайот е прав наполовина, сега говорих с Данчо и грешката е в мен. Старите машини ARC имат Hot Start, но нямат Anti Stick. На новите машини обаче има всичко. Между другото MMA 190 HI вече е с 5 метра кабели.
agj - майстор
dragozow написа:
Всъщност Панайот е прав наполовина, сега говорих с Данчо и грешката е в мен. Старите машини ARC имат Hot Start, но нямат Anti Stick. На новите машини обаче има всичко. Между другото MMA 190 HI вече е с 5 метра кабели.
Всъщност Панайот изобщо не е прав Чети внимателно какво е писал:
pansim написа:

Трябва да се чете внимателно. ARC 140/200 нямат горещ старт. Нямат и антистик. Нито форсаж, поради което работят доста меко и приятно с рутилки. Е, с базичните е друга бира...ама да не подхващам спорове.
В другия форум беше писал че инверторите ти нямат горещ старт ,тук пък че всички екстри са в липса!На мен ми е съвсем непонятно защо ,още повече че както разбрахме има арбитър на спора.Макар че на мен ме е напълно достатъчно мнението на ползващите и работилите с машините.Ако пък и имам възможност лично да ги пробвам ,няма да са ми необходими други мнения.
Avas_co - майстор
Уф, тука верно взе да става още по-грозна работата.
Нещо не се сещам как така изведнъж се оказа, че изведнъж се намери по-добра и по-ефтинка стока.
Agj, ако не греша си от Казанлък, имам някави ангажименти по твоя край, та ще взема да се обадя, да си кажеш мнението, нищо, че виртуално малко дразниш, чувал съм, че на живо си готин тип.
koveslav - майстор
Avas_co написа:
Уф, тука верно взе да става още по-грозна работата.
Нещо не се сещам как така изведнъж се оказа, че изведнъж се намери по-добра и по-ефтинка стока.
Няколко десетки страници назад в тая тема,това беше абсолютно невъзможно."Евтино и хубаво-просто забрави!"Но от тогава до сега долара се покачи доста,вероятно това е "причината" стоката изведнъж да поевтинее,а иначе тя по принцип си става все по-добра и по-добра с времето....След страница 200-250 на темата,какви ли китайски космически кораби за по 100-на лева ще започнат да се продават? Сигурно ще са дронове-електрожени, които сами ще заваряват,докато ние си пием бирата :D
Аз уважавам повече фирмите,чийто машини са устойчиви в цените си във времето.Това за мен е един сигурен критерии,че съответната техника се котира добре на пазара.
:partyman:
agj - майстор
Avas_co написа:
Нещо не се сещам как така изведнъж се оказа, че изведнъж се намери по-добра и по-ефтинка стока.
Защо изведнъж?Виниги си е имало такива стоки,но пък по важното е кой ги продава.Ако са от хасковските не са хубави ,другите обаче са по хубави. :-D Аз не проумявам мисленето на някой хора който са склонни да платят едни същи пари за примерно електрожен с мизерните 80Ам.отколкото да си купят двоино по мощен пак на тая цена ,е да ама тоя с 80-те ампера е марков. :lol:
Avas_co написа:
Agj, ако не греша си от Казанлък, имам някави ангажименти по твоя край, та ще взема да се обадя, да си кажеш мнението, нищо, че виртуално малко дразниш, чувал съм, че на живо си готин тип.
Щом си преценил че мога да ти бъда полезен с нещо.... ,само дано и аз да нямам ангажименти ,че напоследък и моите са доста . :partyman:

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: