• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 426
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
sek.1 написа:
walko написа:
sek.1 написа:
http://stores.ebay.de/BEN-ROYAL-INVERTER-SCHWEIsTECHNIK Аз си поръчах машина от този търговец 200 амперов инвертор + DC ВИГ машината върви комплект с всички кабели и шлангове . За тази марка мога да кажа че напълно си отговаря на дадените параметри мойта машина съм я тествал и с 5 мм електроди. Работил съм и с 50 амперовия плазмен резак на тая фирма също се представя перфектно . Когато я купих един колега специалист по силова електроника я огледа много обстойно много хареса испълнението и схемните решения и му поръчахме и една машина за него . При групова поръчка на 2-3 машини германеца прави много голями отстъпки .
Колега, а помниш ли колко ти излезе доставката? В сайта пише 9,90 EUR, но вероятно това е само за Германия, колко ли ще е до България? :? Че си харесах малкия модел от 140А!
Ние правихме групова поръчка от един друг форум . Купихме двайсетина различни машини и освен че германеца свали цените с над 30% и транспорта беше от него . Моята излезе 500 лева като си поръчах допълнително комплект 10 електрода за ВИГа и 10 комплекта цанги които заедно са едни 17-18 евро . Тука в България просто няма такава цена за 200 амперова машина РЕДЗ + ВИГ оборудвана с шланга и всичко необходимо . После си поръчах ръкавици триъгълници и ръкавели пак от него вече 1 година работя с тях качеството на кожата и изработката е изключително . Вярно заваряването ми е спомагателна дейност но само с телоподаващото горя поне 3 ролки 15кг на година .Сега преди празниците закачих четвъртата за тая година .
Добре де ,но това вече не актуално нещата са се случили преди година не може нито цените да са същите нито пък някой отново да се наеме с с подобна голяма поръчка...
agj - майстор
walko написа:
Ахааа, ясно! Много благодаря за бързия отговор!Мен ме вълнуваше малкото инверторче на 140А. Питах щото немски не разбирам но може да се пробвам с едно запитване на английски, пък туко виж ми отговорили! Хубавото е че работят и с България, че ми се е случвало да ми откажат лаптоп като разбраха от къде съм! :-D
Много сме арни, за това много ни обичат! :-D Който ни е сърбал попарата отказва!
Ми то и в България може да си поръчаш разликата в цената няма де е голяма ...ако се свържеш с г-н.Драгозов ... Освен това има и гаранционен и след гаранционен сервиз което е изключително важно!
dragozow - майстор
Не само няма да е голяма ами няма да е никаква, при това има 24 месеца гаранция и може да пробва преди да купи. Писах му на колегата.
sek.1 - специалист
agj написа:
Добре де ,но това вече не актуално нещата са се случили преди година не може нито цените да са същите нито пък някой отново да се наеме с с подобна голяма поръчка...
Цените не са му скочили . Може ако някой иска да му прати запитване какви цени ще даде примерно за 3 - 4 машини . До колкото знам от човека който движеше нещата търговеца е истински търговец и гледа да продава количества а не да товари на бройка . Естествено че е по добре машината да се купи от тук и да си има гаранция тук на място .
nfilipov - помощник
Вземи си инвертор от колегата dragozow 140А (когато си купувах моя при нейго ги нямаше тогава :sad: )и няма да съжаляваш-продава ги същите като немеца(турчина) и с транспорта излиза горе -долу същите пари.


п.п Да се обоснова.С такава машина http://www.argo-market.com/Products/Details/1281 която е като тази http://www.ebay.de/itm/STAHLWERK-ARC-MM ... 5d31bc7967 миналото лято правих скеле за вилата да я измажа и повярвай ми цял ден съм заварявал и неможах да и сработя защитата (с електроди някакви Руен 3,5мм :shock: -бяха на сто години :-D едни мухлясъли намам думи).
dragozow - майстор
Цените съм ги калкулирал аз така че да няма смисъл да го купиш от eBay. Не гледайте търговете и смятайте транспорта, сайта на немеца е:
http://www.stahlwerk-schweissgeraete.de/
Там ако се регистрирате и сложите нещо в кошницата преди да го платите пише колко струва. Например ARC 200 струва 229 евро без ДДС, доставката е 20 евро или обща цена 500 лв без гаранция. В България струва 469 лв с гаранция, отделно никой от форума като ми се е обадил не е платил пълната цена. Ако пратката от Германия ви се окаже в митницата си подгответе един ден:
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/01/ ... e_mitnica/

Дори и да има разлика от 20-30 лв пак не си заслужава заради гаранцията.
zuzo - помощник
dragozow каква цена ще дадеш за WIG TIG 200

този http://www.stahlwerk-schweissgeraete.de ... g-200.html в Германия е 279 евро
dragozow - майстор
В Германия е 279 евро без ДДС и доставка. Тук дължиш ДДС ако отиде на митницата, мито няма. На тоя не мога да дам добра цена, защото е от немеца. Имам варианта с педала който там е 300 евро без ДДС и доставка. Моите ще дойдат в края на февруари на добра цена. Този който имам мога да ти го дам почти на цената на немеца. Пиши на ЛС или се обади.
sek.1 - специалист
Няма дължимо ДДС платено е в Германия както и всичко останало и там е 19% . Стоките идват на посочения от клиента адрес търговската операция е вътрешна за ЕС . Единственото което нямаш е гаранция извън Германия и за това е по добре машината да се купи от тук .
dragozow - майстор
Да, прав си. Само извън ЕС има подобни пречки. Аз съм получавал кашон с бебешки дрехи от Дубай във въпросната пощенска станция при митницата и откарах 3 часа там. Накрая разбраха че сумата не била в долари, а в дирхами и ме пуснаха. Иначе от eBay поръчвам дребни електроники, джаджи и т.н. и няма никакъв проблем. В профила си имам над 100 покупки на дреболии. Ако нещо тук струва 15 лв. и можете да чакате 20-30 дни може да го купите за 2 долара. Добри цени мога да дам на ARC 140, 200 и 400. Към края на февруари ще има и TIG 200, TIG 200 AC/DC, Plasma Cutter 50 и др. За останалите машини просто няма интерес.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 426

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: