• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 426
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
dragozow написа:
Стандарта по който мерят е 40 градуса на 10 минутен цикъл, EN60974-1. Китайците също мерят по това, поне добрите китайци. Ето CE сертификата на една китайска машина, там пише че отговаря именно на тоя стандарт:
Изображение
Не знам как ги мерят китайците ...но марковите машини с подобни ПВ-та рядко изключват за почивка.
Не е промоция просото цената е такава (посочих ирландския сайта само за да се видите апарата) ,магазина в който ходих беше представител на Есаб и цената беше 660лв.с ДДС предполагам че във всички магазини представители на Есаб за Б-я цената ще е същата!
dragozow - майстор
Те и китайските не изключват ако са с подобни параметри. Проблема е че китайците амперите ги нямат за нищо и ги завишават, от там клиентите се пробват да ги ползват на максимално написаните параметри и става така че гориш един електрод и почиваш една минута да охлади. Цената наистина е добра за тази марка.
sek.1 - специалист
Специално марката Сталверк си отговаря напълно на амперите . Моя като го взех изгорих 3 електрода 5мм един след друг и повече щях да пробвам ама само 3 намерих в работата . Само кабелите леко се загряха. Колегата който си купи същия като моя понеже е специалист по силова електроника каза че е мерил и на входа и на изхода и дори надвишава дадените 200 ампера .
themechanic - специалист
на битака в софия търговците на едро продават китаиски инвертори в комплект с кабел и ръкохватка за аргон на цена 230лв 200А,като търговеца си признава че амперите са завишени,като реалните са около 160,което било достатъчно за електроди 3,25,та сериозно се замислям и аз за един китаец.то за домашни условия повече от 3,25 електроди не е необходимо.
за сведение гледах някаде че май само аргоновата ръкохватка и кабела с маркуча струваха около 120лв :?
agj - майстор
themechanic написа:
на битака в софия търговците на едро продават китаиски инвертори в комплект с кабел и ръкохватка за аргон на цена 230лв 200А,като търговеца си признава че амперите са завишени,като реалните са около 160,което било достатъчно за електроди 3,25,та сериозно се замислям и аз за един китаец.то за домашни условия повече от 3,25 електроди не е необходимо.
за сведение гледах някаде че май само аргоновата ръкохватка и кабела с маркуча струваха около 120лв :?
Ха,много са свалили цените , преди време бяха 300-400лв. :?
Да, аргонови бренери има и по 120лв.и дори по скъпи ....но към тези тези апарати има бренери който са нестандартни и консумативи за тях няма в дори и в специализираните магазини след като тези търговци внасят тези апарати трябва да внесат и консумативи за тях ...!При покупка на такъв апарат трябва да се внимава какъв е бренера за да не се налага след време смяната му с нов само поради липса на консумативи ... а също така да се изпробва апарата защото имало от тях с фабрични дефекти (безконтактно палене не бачка :shock: )
Ronin - специалист
350 лв. са въпросните 200А машини по битаците ,гледах ги преди 10 дни няма !
themechanic - специалист
пак повтарям,230лв,на въпросния търговец му имам визитната картичка и преди 3-4 дни разговарях с него и ми потвърди цената.същия търговец продава и китайски резачки.viki5200 е 65лв и части има за резачките каквито се сетияш.предполагам че ще има и за инверторите които продава.аз и на резачка се навих ,но той ми каза да изчакам че щели да му докарат от по хубавия модел накакви си "silver lion",цената им била 90лв но били по хубави =D>
http://cnzjwxdl.en.made-in-china.com/pr ... 5200-.html
dragozow - майстор
Тия моторни триони ги правят 100 фирми в Китай и не отговарят на никакви стандарти за емисии и безопасност. Наскоро от стандартизацията принудиха другия хасковски вносител да ги изтегли от пазара. С инверторите е същата работа, в Китай на едро са по 50-70 долара. Лъжат с ампеража, пв-то го пишат 60%, но при 80% натоварване. Внасят ги 3 фирми без адрес и магазини, продават се по пазарите и под масата. Едната фирма даже пише че е производител. Гаранция..може и да няма, правата също не можете да си търсите ако нямате фискален бон. Предимствата на резачките са че са мощни, с големи двигатели. Останалото са недостатъци, първо заминава звездочката на шината, китайската шина струва 10-15 лв, друга на Oregon поне 30. Цената на тия машини е символична също като качеството, понеже сме беднотийка много вървят, особено по пазарите.
themechanic - специалист
един колега имаме който от 3 години е с viki5200,на година режел по 10-12 кубика и досега казва че нямало никакъв проблем,освен да заточва веригата.а за гаранцията си прав че не дават,но каза че същите инвертори които той продава ги имало на цена 400лв в големите вериги с 2 години гаранция,така че за 170лв по евтино си заслужава,а пък ако излезе някакъв дефект в рамките на 2 години се надявам да не надхвърли 170лв :roll:
dragozow - майстор
Именно това казвам, всеки си преценява.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 426

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: