Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
komstiza - специалист
Чета тука все сте е събрали разбирачи и аз ако може да питам нещо?
Решил съм да се взимам и аз телоподаващо.Имам инверторен електрожен но искам и другата машина.Дилемата ми е да си взема ли отделно само телоподаващо или комбинирана такава машинка?
Не съм професионалист,ще го ползвам за домашни цели но обичам хубавите машинки.
idunno - специалист
Нещо взе да ме напушва на смях един има електрожен и му трябва телоподаващо, но не е за професионални цели- ще да е колекционер на заваръчна техника.
Другия веднага му помага с машини от 0 до 10 000 лева, явно мисли разтегливо.
:-D :-D :-D
koveslav - майстор
Предлагам да поразискаме последната новина на местния пазар-колегата Драгозов,както по-рано обяви тук,е пуснал компактен IGBT 160А електрожен на 229лв. Що за техника ще е на тази цена и ще оправдае ли добрите параметри,които са обявени? ПВ 60% при 40 градуса са сериозна заявка,окомплектовка с 16кв. кабели.... Мисля,че на всички ще е интересно да научим повече подробности!
bigdragon - майстор
koveslav написа:
Предлагам да поразискаме последната новина ....
тук,е пуснал компактен IGBT 160А електрожен
.... Мисля,че на всички ще е интересно да научим повече подробности!
Хърби, навих съ. :-D
Само че няма на каква база да върви обсъждането :?:
Тези които пишат тук, имат инвертори
или или ако нямат, отново няма да си купят... :lol:
Има едни други, дето имат инвертори,
или работят с чужди и ще започнат да
обясняват, техните колко са хубави... :vom:

И все пак едно мнение:
Цените на този вид техника вървят надолу.
Това не означава, че качеството пада, а просто
такива са законите на пазарната икономика
и масовото производство.
dragozow - майстор
Цените наистина вървят надолу, първите инвертори с опция за TIG с контактно палене на Deca през 2004 година ги продавахме по 2 500 лв за 170 ампера с 20% ПВ. Хората се смееха като им кажем, че с тази кутия могат да заваряват. За машинката от 229 лв все още няма кой какво да ви каже, има ги от няколко дни и има няколко продадени, не са хора от форума. Двама си водеха заварчици с тях за да си кажат мнението, след проба им казаха да го взимат. Аз първи изгорих десетина различни електрода, каквито имах. Който иска може да дойде при мен да го изтезава, може да си носите и ваши електроди ако искате. Машината е 155 А с 60% при 40 градуса, мерено е, проверена е и отвътре. Не ме притеснява, че няма да гори електроди, а колко е здрава, това само времето ще покаже. Чупят се всякакви машини, даже и най-скъпите. Като недостатък чух шума от вентилаторът, заради малкият диаметър ми се струва шумен, на следващата партида ще бъде сменен. Ще има и още една по-мощна машина, реално ще дава 190 А с 60% при 40 градуса с по 5 метра кабели 25 мм2, цената и ще е под 400 лв, аз искам да е по-близо до 300.
Последна промяна от dragozow на ср сеп 30, 2015 10:45 am, променено общо 1 път.
koveslav - майстор
profesionalist_wood написа:
Ами хубаво, задръж си ги спамерите да бутнат сайта .... Със здраве да им се радваш :partyman:
Казах ти вече,че си прав,но нека я караме по-културно.Има далеч по-интелигентни начини да поставиш някого на мястото му.
Господин Драгозов,благодаря за разясненията.Радвам се,че има работеща бюджетна техника.Само,ако може да оправите цифрата в информацията за по-мощната машина-със сигурност не сте имали впредвид "10 А".....Колко ще бъде всъщност?
dyaneff - майстор
stan73 написа:
Правописът ти е под всякаква критика ! Да не би да си от "тъмнозелените" ? (не, че това те спря пак да си направиш реклама...)
Някой от Админ/Модери-те няма ли да ... ?
http://prntscr.com/8m9tc9 :partyman:
kuger - майстор
dyaneff написа:
stan73 написа:
Правописът ти е под всякаква критика ! Да не би да си от "тъмнозелените" ? (не, че това те спря пак да си направиш реклама...)
Някой от Админ/Модери-те няма ли да ... ?
http://prntscr.com/8m9tc9 :partyman:
Тоя линк накара Аваста да вие :shock:
pansim - майстор
vakata355 написа:
най-сполучливите са просто по скъпи :lol: как то са казали англичаните - "несме богати, че да купуваме евтиното" :D
Е, тук съм съгласен. Смятам че четящите този форум също са разбрали, че каквото платиш- това ще получиш.
Ето един то вашите инвертори. Сравнен е на снимката с малко инверторче Гизми на 130А
Вито 200 дава 120А и дойде при мен за ремонт още на първия ден след покупката.
Сигурно защото е много качествен и тестван :-D
Да не говорим за евтината пластмаса на кутията която взе да се пука още на първото разглобяване и събиране...
Рекламирания цифров дисплей показва всичко друго но не и заваръчен ток! На всяко пускане и спиране на инвертора се менят показанията и то с много! Та повече пречи отколкото помага...евтиния от всякъде и отвратителна сглобка. Жалко че не го снимах вътре...да видят всички как се заземява кутия с кабел към ПЛАСТМАСОВА част с винт за дърво!!!

Всъщност - всеки има глава на раменете си. Да си купува каквото иска.

Прикачен файл

IMGP6098.jpg
IMGP6098.jpg (92.91 KиБ) Видяна 2060 пъти

Прикачен файл

IMGP6097.jpg
IMGP6097.jpg (100.97 KиБ) Видяна 2060 пъти
Avas_co - майстор
vakata355 написа:
Несам Виждал точно този модел изобщо и най вероятно няма да и го видя защото го няма в произвотство :? :lol: :lol: :lol:

Веднъж те помолих, сега пак ще те помоля да споделиш повечко подробности за тая фирма или "фирма", която така активно рекламираш.
Според сайта, който рекламираш, вие сте производители на тия машини.
Поне с такова впечатление оставам от описанието на тази машина - http://vipmashini.com/index.php/product ... n-displey/
Това, което се твърди в описанието отговаря ли на реалността, че произвеждате и предлагате въпросната машина ?
Питам, защото като ви гледам другите продукти, виждам чисти китайски имитации на бош и макита, само без надписите по тях.
Та, моля сподели с нас къде се произвеждат тия машини и има ли възможност да се дойде на място, да се види това производство.
Ако има възможност да видя със собствените си очи как ги правите тия машинки обещава, че ще си купя две от вас, нищо, че си имам два инвертора и една пернишка саксия.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: