• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gandonov - специалист
Здравейте,

Търся майстор (предполагам стругар) за изработка на метален детайл. Става дума да 2-3 бройки.
Това е вид "шаблон". Няма особени изисквания за точност.

Детайлът представлява метална шина (размери: 16/20/280мм) в която са пробити доста отвори. Някои от отворите са с резба.

Ако някой прояви интерес, нека пише за да се разберем за цена.
Ще му изпратя и по-детайлни чертежи.

Приятен ден.

Прикачен файл

Template_X-ray.jpeg
"ренгенов" поглед.
Template_X-ray.jpeg (57.22 KиБ) Видяна 8432 пъти

Прикачен файл

Template.jpeg
Общ вид на детайла.
Template.jpeg (51.01 KиБ) Видяна 8432 пъти
shotik - майстор
За изработка на тези детайли ти трябва фрезист, но аз не мога да те насоча към някой,потърси в гугъл за фрезови услуги.
pamporov - напреднал
Даже и фрезист не е нужен, обикновен шлосер ще свърши работа, зора е да си намериш само шина с нужните размери, ако няма, тогава фрезиста ще трябва да я "одяла" малко, а отворите се правят с обикновена бормашина, резбите с метчик.
dragozow - майстор
Ако си от София ми звънни на 0898798624(Калоян). Имам колега който е изкупил половината машини от разните заводи от едно време. Може да ти направи всичко, стига да плащаш. На мен редовно ми прави детайли и редукции всякакви.
shotik - майстор
pamporov написа:
Даже и фрезист не е нужен, обикновен шлосер ще свърши работа, зора е да си намериш само шина с нужните размери, ако няма, тогава фрезиста ще трябва да я "одяла" малко, а отворите се правят с обикновена бормашина, резбите с метчик.
Съгласен съм ,че някои неща могат да се направят на ръка и със бормашина със стойка,но точно такъв размер желязо едва ли да намериш готово.Затова трябва на фреза да се даде окончателния профил ,а отворите ,колкото и да се старае човек ,все ще избягат ,ако не се правят на стойка ,за да са перпендикулярни на повърхността.
pamporov - напреднал
Така е, но понеже в първия пост се каза че няма особени изисквания за точност, та затова...
gandonov - специалист
@dragozow: От София съм. Покажи чертежите на твоя човек и направо питай за цена.
Едно уточнение: Само двата крайни "глухи" отвора са с резба. Всички други са без резба.

Между другото, ето това искам да направя - http://www.youtube.com/watch?v=v6fIrMNPwqk. Това е "шаблон" за дърводелски сглобки.
shotik - майстор
- http://www.youtube.com/watch?v=v6fIrMNPwqk. Това е "шаблон" за дърводелски сглобки.[/quote]

Гледах набъро клипа и ти препоръчвам да е изработено на фреза,защото всяко отклонение на отворите ,ще ти доведе до разминаване на отворите по плотовете и страниците за дюбелите и ако са в талашит ще и се спука от напрежението създадено от криво стоящите дюбели.
sek.1 - специалист
Отиваш в 8 блок на Технически университет София търсиш Пламен оператора на центъра и си говориш за пари но по точна и прецизна машина за тази работа няма.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
sek.1 написа:
Отиваш в 8 блок на Технически университет София търсиш Пламен оператора на центъра и си говориш за пари но по точна и прецизна машина за тази работа няма.
И виж два детайла какви пари ще са.
Хей! Фрезиститеее? Можете ли да произведете такива джадженца за пишман мебелистите от форума?
  • 1
  • 2

Тема "Търся майстор-стругар за изработка на метален детайл." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: