• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
reza4ka - специалист
Някой знае ли от какъв материал са велосипедните спици?
velsi - Почетен майстор
От стомана. Едва ли някой знае точната марка. Аз поне не я знам.
Марковски - напреднал
Може да се направи анализ на стоманата. Приблизително може да се установи марката. Но там има и термообработки. И химобработки.

Защо ти е да знаеш нещо, от което нямаш нужда? Просто си купуваш спици, ако ти трябват. Не са скъпи. Все едно да се интересуваш от марката стомана на скалпела на хирурга, или как се заточва :lol: Просто не виждам смисъл от въпроса, освен за чесане на пръстите по клавиатурата. Може и по-сериозни въпроси да се задават. Нали?
reza4ka - специалист
Това ,че ти не виждаш смисъл не значи ,че въпроса е безсмислен.Ще ми трябва няколко стотин метра твърда и еластична тел.Нещо като велосипедните спици.Да си купя няколко хиляди спици и да ги заваря една за друга...? :lol:
nivanov - специалист
Така като гледам и кран ще ти трябва за тези няколкостотин метра тел ...
Изобщо най добре да кажеш какво искаш да направиш, за да получиш приличен отговор, не как мислиш да го правиш ... :>
шоп - майстор
:-), колега, ти ме накара да се върна 15 години назад когато ми трябваше калибровано фи 3 марка поне Ст 45. Цяла България обърбах, накрая намерих такова в металснаб Горна Оряховица, внос от Полша. Тогава с колегата направихме няколкостотин сфери ( глобуса) които още се използват за декорация в Макдоналдсите.

Та към темата. Стоманата едва ли е повече от Ст 45. Не вярвай, че спиците ги термо или химико обработват. Това оскъпява, пък и за целта не е нужно.Това е една проста изковка която един китайски завод да кажем произвежда с милярди.

Намира се калибрована стомана да кажем 1,5 или 2 мм, но на пръти 3 метра. Ако ти трябва по-дълга заготовка става проблемно защото трябва да минеш наистина към калибрована тел на руло, която да се изправи с центробежно изправяне.
pet.kan - специалист
http://www.metizi-co.com/
потърси тук, обади се на търговския отдел - като кажеш за предназначението ще ти препоръчат
sek.1 - специалист
шоп написа:
Не вярвай, че спиците ги термо или химико обработват. .
Имат някъкво покритие защото не ръждясват толкова лесно а силно ме съмнява да ги правят от неръждаема стомана там пък съвсем скъпо става.
шоп - майстор
Галванизирани са. Предполагам поцинковани.
Аз визирах, че липсва някаква закалка.
  • 1
  • 2

Тема "От какъв материал са велосипедните спици?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: