• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
idunno - специалист
хайде прочети по- внимателно постовете ми и тогава пак пиши.
daniench - напреднал
здравейте пак ,понеже видях че съм предизвикал интерес да кажа какви други проби правих с
новата придобивка,
основно взех инвертора ,защото щях да го ползвам за заварка на място където няма ток и тогава взех генератор
монофазен 2.8Квата и инверторния електрожен -в нета е пълно с клипове на електрожени които заваряват
с бензинови генератори.
След като до смених ,взех електроди 1.6 мм и една кутия 2.00мм ,2 литра бензин в генератора и почнах
да пробвам заварките как се получават.
Тънките ги заваря без никакъв проблем ,на двата милиметра ръмжи повече генератора ,работи все още устойчиво ,
с 2.5 мм за проба -генератора почна да подскача и да се разхожда по терасата ,ще се заварява до 2 мм явно .
А колегата дето каза че съм сменил кон за кокошка - що не ми намери добър инверторен електрожен за 100 -150....лв?
Като този дето ми умря са за 150 лв нови с гаранция франция.
А да помислим кой колко ще изкара с нормална употреба-трансформаторния за 100 или инверторния за 150?
agj - майстор
daniench написа:
здравейте пак ,понеже видях че съм предизвикал интерес да кажа какви други проби правих с
новата придобивка,
основно взех инвертора ,защото щях да го ползвам за заварка на място където няма ток и тогава взех генератор
монофазен 2.8Квата и инверторния електрожен -в нета е пълно с клипове на електрожени които заваряват
с бензинови генератори.
След като до смених ,взех електроди 1.6 мм и една кутия 2.00мм ,2 литра бензин в генератора и почнах
да пробвам заварките как се получават.
Тънките ги заваря без никакъв проблем ,на двата милиметра ръмжи повече генератора ,работи все още устойчиво ,
с 2.5 мм за проба -генератора почна да подскача и да се разхожда по терасата ,ще се заварява до 2 мм явно .
А колегата дето каза че съм сменил кон за кокошка - що не ми намери добър инверторен електрожен за 100 -150....лв?
Като този дето ми умря са за 150 лв нови с гаранция франция.
А да помислим кой колко ще изкара с нормална употреба-трансформаторния за 100 или инверторния за 150?
Колега по форум ,съвети се търсят преди да си купиш нещо ,а не след като го купиш!
Аз по никакъв начин не мога да приема за правилно решението да се смени инвертор с трансформатор ,а още повече пък с цена 100лв.
А пък да замениш инвертор за соларна маска(и то с доплащане) е меко казано глупаво!
Да, има много инвертори които работят с генератор , но не всички го могат ,а пък съвсем отделен е въпроса какъв трябва да е генератора ....Така че тези неща се питат предварително .....!
Хайде лека вечер и си ползвай новата придобивка със здраве!! :partyman:
gogo7777 - майстор
Аз по никакъв начин не мога да приема за правилно решението да се смени инвертор с трансформатор ,а още повече пък с цена 100лв.
Аз до колкото разбрах, е заменил хасковския инвертор за някакъв си трансформаторен електрожен. За неговите цели е добър избор. Колкото и да е "алуминиев" (намотката), ще изгори далеч повече електроди от тия дето е изгорил с инвертора (25 бр. на година). А и да даде фира, може да си го ремонтира сам, стига да разбира малко от трансформатори. То кво да изгори освен термистора в намотката или късо в нея.......Пренавива и газ....
krasko_ood - специалист
Някой има ли отзвуци за FERM
shtaiga - напреднал
Работил съм с малък флекс (125) и бормашина и.....-абе не стават.За заваръчна техника-пас.
agj - майстор
Ми те кв'а заваръчна техника имат .....два модела трансформаторини електрожена и толкова ! :-D
profesionalist_wood - майстор
А пък на OPTIM имат само един....уж бил български :) от ония дето ги продават във ВИЛАЗ
gogo7777 - майстор
Ми те кв'а заваръчна техника имат .....два модела трансформаторини електрожена и толкова !
Един комшия авто-монтьор има МИГ/МАГ на Ферм. Нямам впечатления обаче, не съм заварявал с него.
agj - майстор
В официалния им сайт намирам само това http://www.ferm.com/product/categories/49!Преди време може да са "произвеждали" и друга зав.техника ....! :-D
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Електрожен за непрофесионални цели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: