Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dragozow - майстор
Като с говорите за казани знаете ли как вървят на старо? Питам защото имам един около 100 литра без серпентина и не знам колко пари да му искам.
sek.1 - специалист
dragozow написа:
Като с говорите за казани знаете ли как вървят на старо? Питам защото имам един около 100 литра без серпентина и не знам колко пари да му искам.
Мед неръждавейка ?
dragozow - майстор
Мед, пардон. На жената дядото почина и беше в къщата. Взел съм го да го продам и да дам парите на тъщата. Нямам идея кое колко струва и за това питам. Серпентина не можах да намеря, казана е здрав и ако съдя по ракията на дядото си е правил често в него. Аз домашна пия само от на един колега, троен препек..елексир.
idakieff - специалист
по принцип трябва да се види каква дебелина е ламарината ако е тънка и щом е стар протече ли няма кърпене
кажи някаква цена и от кой град си
аз сега завърших една колона за казан и ми се иска да си купя още един че да я монтирам само за него другия да си оси остане по класическия начин
dragozow - майстор
Мина, шитнах го днес на един. Много се пазареше въпреки че три пъти му отстъпих от цената. Тъкмо му казах че това ми е последната най-добра цена и че няма да отстъпя и 5 стотинки и се появи втори купувач. Тоя първия както викаше че трябвало да се набутва да го калайдисва и че имало чукнато извади парите и го награби. Ламарината беше дебела, поне с пръст не подаваше изобщо. Взех му 365 лв без серпентина. Нов е 7.50 лв на литър.

Тема "За казан-ракия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: