• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
4i4kotrevi4ko - специалист
Какво повече може да ми кажеш за конкретната сплав?
Интересува ме съотношение tensile strength към тегло на линеен метър за 3мм вариант.

Лошото иначе тепърва започва след заваряването на неръждавейка - запечатването на заварките е по-трудно (и по принцип оскъпяваща процедура), след заваряването трябва да обработим изделието допълнително термично ... не си е работа.
colyo - специалист
Якостта на опън трябва да се види от каталог, не я знам наизуст. Колкото и пишман заварчик да съм, поне на мен ми е по-лесно да заварям неръждавейка, отколкото черно. При нас има една фирма, която се занимава с термообработка на заварките. Имат няколко машини и ги ползваме редовно за по-отговорните заварки. Дай жокер какво ще стават тези тръби и може да те посъветваме по-добре. Все още не си казал и какво количство търсиш.
4i4kotrevi4ko - специалист
Рамки с окачване. За 2-3 броя, предимно за тестване по баирите надолу.
4i4kotrevi4ko - специалист
Ако е разрешено, ще ъпна темата, че резултатът от търсенето е още нула. Тоест все още се надявам някой някъде да има или да знае къде има в наличност тия ****** тръби.
MrMurdjo - майстор
Попитай например Бончо Дунев (на картинг пистата в Студ. Град) , нямам идея от какви точно тръби изработва рамите на картовете и ролбарите за колите, но понеже спомена рама с окачване, си помислих за състезателни автомобили и машини. Гледал съм го как ги изработва, даже ми спомена веднъж типа по руските стандарти, ама беше отдавна за да помня.
  • 1
  • 2

Тема "Търсят се стоманени тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: