• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
mozinor - специалист
Какви въглища се ползват в ковашкото огнище
taran - специалист
Разрови се из ножарските форуми например тук http://knivesbg.com/forum/viewforum.php ... 387c444a96 ,мисля че ще намериш отговор.
Мисля,че става с дървени (тези дето ги ползват за барбекю) и с черни каменни.
pet.kan - специалист
черни или антрацитни "ковашки" - не много едри, пресяти
crez - майстор
Кокс, най-добре, дървените доста дълго нагряват метала. Кокса можеш да го намериш в леярни за чугун, или алуминий.
Lans Link - специалист
Аз ползвам дървени въглища.Горе долу до квадрат 14х14 вършат работа,за по-дебело ползвам антрацитни,но трудно се разпалват ,миришат на сяра и като угасиш огнището и за 10 мин.,после трябва наново да го палиш.Докато при дървените - и 2 часа да не работи - пусниш ли го - веднага тръгва.
Stefan2000 - специалист
За момента, като най-удачно от това което се намира на пазара са донбаските въглища. А иначе кокса си е класика. При проължително нагряване в дървени въглища или кокс се обогатява с въглерод повърхностния слой на железни детайли за последваща закалка, в занаятчийски у-я.
здравеите.имам въпрос към lans link за боите с които патинира детаилите си.каде да ги търся из варна?или от софия да си ги порачам?захванал съм се да си правя ковани детаили,благодаря предварително:)
Lans Link - специалист
Ползваме патина на италианската фирма Farbe, на която официален вносител е Лиз Комерс.Намира се в София като може да ползваш куриери на еконт - с наложен платеж.Ако искаш - прати нЕкоя снимка на лични да видим за какво иде реч.Това е линка за фирмата :
http://www.business.bg/f-567/liz-komers-mport-ood.html
Поздрави
Мерси за инфото .вчера пробвах с спреи -мед ефект полу4ава се добре в/у черна основа като изсъхне я протривам леко с финна шкурка ,патината имровизирах с една зелена боя на водна основа ,но не ми хареса много..Ще ти пратя първото не6то което го завърша задължително ,занимавам се с други ремонти и не остава много време за това.един фенер съм замислил и решетки за гаражната врата.
Челини - помощник
Здравейте има ли някой който да е зидал масивно ковашко огнище или оджак, интересува ме дизайна и състава на бъркалото за зидане, а също и положението на духалото ( вертикално под оджака или хоризонтално откъм комина). Живи и здрави!
  • 1
  • 2

Тема "ковашко огнище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: