Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
danaec - специалист
Изображение

Става въпрос за нещо от тоя сорт.Ако някои може да даде подробности за дисковете.
Може ли да се търка метал с тях, на сухо на мокро.Как се износват.Периферни скорости имат ли, едрини, разновиднасти.
Всичсо за което се сетите.
griffin - майстор
Тоя тип на снимката е спойка метал с диамантен прах, виждал съм гума с диамантен прах. Според детайла се търка, в повечето случаи съм виждал да се търка на сухо. Има различни едрини най-често което съм виждал са 60-150, най-дребното което съм виждал беше гума с диамантен прах ако не се лъжа към 600.
Мойте ги въртя на дрелка, колонна бормашина и някав инструмент за заточка на дискове т.е в интервала 1500-2500 оборота някъде.Износване не мога да дам мнение в общия случай зависи от споявашия материал предполагам т.е колко бързо ще се изрони праха.
По грубите дискове са по евтини по финните са по скъпи.
Потърси в ибей ще се ориентираш за някакви цени.
brad4edat - специалист
С такъв диск заточвам челата на циркулярните триони. Колегата е казал за сплавите и зърноста им, има 2-3 срещани разновидности из магазините. Може и на сухо може и на мокро да се работи с тях, зависи какво ще пилиш. Много са износоустойчиви ( аз работя с водно охлаждане де), НО никога не работи без предпазен екран или очила, че се случва понякога нещо да удариш или затисне и е възможно да се разхърчат дребни парченца!
Моя се върти на 3000оборота, но мисля, че можеше още няколкостотин оборота отгоре, зависи от диаметъра на диска, то си го пише на самия диск колко са максимално допустимите му обороти!
danaec - специалист
Тая снимка ми попадна , не е въпроса за точно този диск, а по принцип.
Явно ще се пробва, давате добри надежди.
Pgv64 - специалист
Този тип диамантини вършат прекрасна работа при заточване на видии (Стругарски ножове ,секачи с твърдосплавни пластини , фрезови глави и др).Моят шмиргел е оборудван с три такива диамантини ,като първата която поставих е от 2002г. и работи безпроблемно .Ресурса и почти не е намалял.Ако се ползуват внимателно , без излишен натиск те са практически вечни. Аз точа ножовете на струга всеки ден и съм мнооого доволен. Режещите ръбове ги прави остри и гладки като на бръснач. Да не говорим ,че и жената ме ръчка да и точа ножовете -домакинските.Дисковете са купувани от битака в София (кв.Орландовци) за по 15-20лв. парчето а най-малкия е 5лв.Ето нагледно шмиргела и шайбите на него :

Прикачен файл

Снимка0091.jpg
Снимка0091.jpg (75.63 KиБ) Видяна 4596 пъти
mavryt4o - майстор
за заточване на ножове и длета кой вариант е по-добър метал и диамант или гума и диамант говоря за финната работа много ме кефи да се оглеждам в остриетата а тея пасти с кечетата ми омръзнаха
edemy2001 - специалист
Имам от едната страна на шмиргела сложена диамантена шайба с бронз + диамантен прах. Използвам го вече около 15 години за заточване на стругарски ножове. Наложи се известно време да претърквам на диаманта хромникелови телове около 2000 бр. Там където съм ги претривал, диаманта има почти незабележимо износване/вдлъбване от порядъка на около 0.05 мм.
mavryt4o - майстор
http://olx.bg/ad/zatochvaschi-diamanten ... 5gdhV.html коя от тези да избера ще заточвам длета и ножове
Славей Иванов - помощник
mavryt4o написа:
http://olx.bg/ad/zatochvaschi-diamanten ... 5gdhV.html коя от тези да избера ще заточвам длета и ножове
Форма 1-А1 щом ще заточваш длета и ножове - Ф-150 е добре! :partyman:
Pgv64 - специалист
Да ,както посочи колегата Ф150 е перфектно! И зърненост над 100! Не ми хареса надписа на шайбите от
линка , ... имаше йероглифи -демек китайски! Търси руски! цената е почти същата , но качеството е на ниво! Първата ми такава я ползувам вече над 10 години и почти не е мръднала.Е с друга форма , но за мен е идеална!Успех!

Тема "Диамантени шаиби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: