• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gogo7777 - майстор
Идеята е добра ,пък и мисля че е съвсем лесно за изпълнение!И докато човек не пробва и опита ,не би трябвало да дава отрицателни оценки !На един ще му пречи ,на друг ще му помага!Ама то тук на някой все нещо му пречи……!
Ама пробвай де.... :lol:
За мен не е сгода това чудо на комерсиалната техника....още повече, че ръката не е свободна /със или без тел/, даже не можеш да се почешеш с нея :lol: Да не говоря за оставянето или взимането на тел. Така "тунингована" ръката придобива неестествени реакции....лявата ръка има доста функции при ТИГ-а и подобни "протези" са само пречки......примерно за да вземеш тел са ти необходими и двете ръце или да подаваш тел от позиция Хоуп, или да "дърпаш" ваната, или да брейкваш при декорация. С две думи ръката се превръща в дърво /като на човече от Лего/....
Като добавя и главата скрита под соларна маска, картинката съвсем става комична :lol: .....идиот с бренер и тел в ръцете, кой ще заварява не е ясно.....човекът-машина :shock:
agj - майстор
Ами пробвах !Първо обаче си го изработих саморъчно !Ето го :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
А при пробата се оказа ,че това чудо „работи” и то съвсем добре! Оказа се че дори и с него ,та дори и с тела в ръката , можеш и да се почешеш ,....може и маската да си вземеш и ди си я туриш на тиквата :razz: ….. и куп други естествени неща които можеш да свършиш дори и с така "тунингована" ръка !
Ето видео : http://vbox7.com/play:bc33bc38e9

И още малко снимики :
Изображение
Изображение
Изображение

Така че които иска може да пробва да си го изработи и да му намери приложение по време на заваръчната си дейност!
Това е от мен !Дано поне малко да съм бил полезен!Приятна вечер!
Последна промяна от agj на ср юли 22, 2015 12:43 am, променено общо 1 път.
gogo7777 - майстор
Ами щом ти е удобно, ползвай го :wink: Да пробват и други колеги, аз [-X
Клипа не мога да го гледам......ама си го представям де :)
Лично аз се изумявам от такива безмислени /меко казано/ аксесоари. Не знам дали знаеш, но ТИГ-а е ръчно електродъгово заваряване и човешкият фактор и навици не са машина и програма, а нещо повече :wink:
bigdragon - майстор
Ай сиктир дървената кратуна. :axe:
Извинете, ама от няколко дни гледам темата и не издържах.
Той не го е пробвал, нямало да гледа клипа, ама да каже, че не му харесва.... :shock:
Ако вземеш парче добавъчна тел, клещи и ръцете не са ти в гъза, след една минута ще може да говориш и никой няма да ти се сърди, за това, че на теб не ти е удобно. :goodman:
Стига да пробваш с ръчока (горелката), а не седиш само зад клавиатурата...
gogo7777 - майстор
Ами имаш клещи и тел нали. Ай пробвай се и тогава пиши. Пробвай на тръба, че е по-интересно. Между другото съм опитвал дори и с други тунинги, ама не ми се пише. Клипове от В-бокса не мога да гледам.
Жалко, че няма достатъчно заварчици тук....аматьорското заваряване не е като другото, затова ми е дървена кратуната, е... нямам вина. Ама най-ми е лесно да ви оставя да си пишете кой как и с какво заварява в къщи, без да ви натоварвам психически. Ае чао :)
bigdragon - майстор
Да, обаче кратуната не схваща смисъла на забележката... :?
:partyman:
...Ако вземеш парче добавъчна тел......след една минута ще може да говориш и никой няма да ти се сърди, за това, че на теб не ти е удобно. :goodman: ...
Правото да даваш оценки, според случая, се отвоюва с малко или много предварителни усилия...
gogo7777 - майстор
Схващам, схващам....предварителни усилия не ми липсват.
agj - майстор
Цитати от малко по ранен спор в една друга тема:
gogo7777 написа:
Като общо казано -просто се чудиш с какво да се заядеш?
А медта и месинга си ги заваряваме ,БЕЗ НИК'ВИ ПРОБЛЕМИ НА ВИГ
Абе нямах такова намерение да се заяждам, ама понеже крещиш, ще е питам ......как заваряваш месинга на ВИГ;
БЕЗ НИК'ВИ ПРОБЛЕМИ
......или трябваше с по-лесният въпрос да тръгна, каква мед заваряваш;
БЕЗ НИК'ВИ ПРОБЛЕМИ
Гъвкавост - Чрез TIG метода се обхваща в най-пълна степен нуждата от заваряване.
Лафа си го бива :lol:
Та ето сега имам нагледно примерче, как заварявам мед на ВИГ : снимките не са качествени, защото са правени с евтин ЖСМ но поне дават отговор на въпроса :

Прикачен файл

IMG_20150725_111621.jpg

Прикачен файл

IMG_20150725_111917.jpg

Прикачен файл

IMG_20150725_111948.1.jpg
idunno - специалист
Това се прави с обикновено оксиженче, няма нужда от ВИГ апарат, ама щом те влече и се гордееш от постигнатото... :-D :-D :-D
Kirilpm - специалист
Ми то ако не е много отговорно и с обикновено поялниче става.Едва ли колегата се хвали,по скоро просто показва че е лесно изпълнимо с аргон.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "ТИГ Заваряване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: