• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 56
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dragozow - майстор
fore написа:
Абе аз го оправих, ама това не мисля че е по същественото, а това че маската я купувах от твоят магазин както знаеш !

Ако беше голям хипермаркет като Лидл или Практикер, изобщо нямаше да го мисля- сменям 5 и накрая има работеща 100% маска.

За това вече гледам да пазарувам от Практикер и големите магазини. В Практикер има доста добри неща на доста добри цени !!! А и познати Управители има, но и до тях не прибягвам вече с тези промоции !!! Само ги питам кога ще има еди какво си на промо и съм АЗ !!! :cool:
Ма тя ако е в гаранция я дай, ако не може да се поправи ги заменяме и ние.
Djack - специалист
dragozow написа:
fore написа:
Абе аз го оправих, ама това не мисля че е по същественото, а това че маската я купувах от твоят магазин както знаеш !

Ако беше голям хипермаркет като Лидл или Практикер, изобщо нямаше да го мисля- сменям 5 и накрая има работеща 100% маска.

За това вече гледам да пазарувам от Практикер и големите магазини. В Практикер има доста добри неща на доста добри цени !!! А и познати Управители има, но и до тях не прибягвам вече с тези промоции !!! Само ги питам кога ще има еди какво си на промо и съм АЗ !!! :cool:
Ма тя ако е в гаранция я дай, ако не може да се поправи ги заменяме и ние.
Ето заради това отношение си взех електрожена от теб! :2thumbs: :partyman:
dragozow - майстор
Един колега ги "лекува" разни маски, често възстановява и съвсем умрели. Може и на Данчо да я дам да си играе, него го влекат такива неизвестни повреди. До няколко месеца ще имам китайска маска клас 1/1/1/1, под 200 лв ще е, но още не мога да кажа подробности. Цялото управление ще е изнесено на външната страна.
brad4edat - специалист
И аз работя понякога с една китайска чудесия, която преди години купих от Англия за около 170лв. Подобна е на вашите, но следи дъгата с 4 сензора и прозореца е по-голям. Сменял съм само един път батерия до сега, понеже започна да греши от време на време. Сложих нова презареждаема батерия и работата си заспа, както си му е реда. Никога не съм я гасил при съхранение, седи си така както си е настроена на степен 10. Ползвам я през 2-3 дни, но за краткотрайни заварки, по 1-2 минути.

Неприятно е само когато се заварява в сумрак или на тъмно, понеже тогава ярката светлина се отразява от разни обекти зад човека и отразената светлина рефлектира във вътрешността на маската, която въпреки, че е матово черно не успява да неутрализира напълно тези отблясъци и си се позаслепяваш малко, но малко. За това стъмни ли се, приключвам с заваряването. Но все пак е светлинни години напред и по-удобно от каквато и да е обикновена маска.
:)
themechanic - специалист
fore написа:
Абе аз го оправих, ама това не мисля че е по същественото, а това че маската я купувах от твоят магазин както знаеш !

Ако беше голям хипермаркет като Лидл или Практикер, изобщо нямаше да го мисля- сменям 5 и накрая има работеща 100% маска.

За това вече гледам да пазарувам от Практикер и големите магазини. В Практикер има доста добри неща на доста добри цени !!! А и познати Управители има, но и до тях не прибягвам вече с тези промоции !!! Само ги питам кога ще има еди какво си на промо и съм АЗ !!! :cool:
Добре де защо не го смениш целия филтър, или там касетата както му викаш?
Ако ти е стандартен прозореца 9/11 см един филтър струва петнайсетина долара с две батерии. и спираш да се занимаваш с разни утечки и къси съединения...
Avas_co - майстор
Хм, ебаси драмите с тия маски и то при положение, че вече ги дават по две за лев.
В общи линии ковеслав е изчерпал въпроса.
И аз моята си я държа както съм я настроил, въобще не я пипам и над година грам драми с батерии нямам, сега не е някакво чудо невиждано, при работа близо до лампа ми затъмнява и не е харашо, но ...
Аз лично си държа под ръка и една пластмаса с класическо стъкло единайска, че ми е добре с нея, ей така за резерв, а и при мен не навсякъде става с шлема, имам и в жабката резервна батерия.
Честно не знам какви са тия глупости с веригите, ми пазаруваш от доверен търговец и всичко е ОК, моята е от такъв и съм спокоен, сигурен съм, че и с Драгозов няма да има никакви ядове.
Само за пример, проблем с машина от доверен търговец, машината се взима, дава ми се уж оборотна, и като/ако ми я оправят ще я връщам, ми още съм с оборотната, та така с доверения търговец, а със тях и отстъпките са гарантирани.
agj - майстор
Avas_co написа:
Аз лично си държа под ръка и една пластмаса с класическо стъкло единайска, че ми е добре с нея, ей така за резерв, а и при мен не навсякъде става с шлема...
.
Точна така е -класиката си е класика :) Всеки, независимо професионалист или любител трябва да си има класическа маска под ръка за резерв :thumbs: !Та и затова му се чудя на Механикът защо от класическа маска е тръгнал да прави соларна?!Ама то си е негова работа, сигурно му е по кеф да работи с две соларни :-D
dragozow - майстор
Естествено че си трябва обикновена, това е като ръкохватката от винкел.
Avas_co - майстор
dragozow написа:
Естествено че си трябва обикновена, това е като ръкохватката от винкел.
То майтап-майтап, но колко кемпита и фрониуси с винкел съм видял, не е истина.Като ги знам по колко карат тия купешките ръкохватки при мен и си представям при някое про, на интензивна работа, колко ще удържат, пък винкела ...
При мен има моменти,в които няма как да се навра с шлема и там с класиката.
Както казва Гогата добре е да можеш и с едното и с другото.
Като си взех соларната и в началото голям зор, бе тая лявата ръка сега какво да я правя ?
agj - майстор
Avas_co написа:
Както казва Гогата добре е да можеш и с едното и с другото.
Като си взех соларната и в началото голям зор, бе тая лявата ръка сега какво да я правя ?
Гогата вероятно е имал впредвид работа с класически шлем.Щото там нещата понякога са доста трагични .......доста трудно се свиква с работа от соларен шлем към класически!
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 56

Тема "Маски и шлемове за заваряване-всичко за тях и избор на маска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: