• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 56
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
stan73 - майстор
Не знам как са го реализирали китайчугите. Направи някакви точни измервания, че така много наизуст... (аз моята преди да се скапе не възнамерявам да я бърникам, освен това може и реализацията да е различна)
radius - майстор
По темата, не ви ли е страх с тези незнайни маски? С очите шега не бива, ами ако след 5г. ви се прецака ретината, заради закъснение или лошо затъмнение от ментарлива маска, какво ще правите?
И на мен много ми се иска да имам, щото и без това нищо не мога във заварките и ми е трудно, но не ми стиска.
stan73 - майстор
На моята има постоянно затъмнение "4", освен това има инфрачервен и ултравиолетов филтър. Ретината се уврежда най вече от ИР и УВ, а на тях зеницата не реагира. (така, че основната опасност е сведена почти до нула). Автоматиката само осигурява допълнително задъмнение от 9 до 13 (мисля, че беше). При любителска спорадична употреба според мен опасност няма, а комфортът при начинаещ заварчик като мен си е несравним. Естествено вероятно с някоя маркова скъпа маска сигурно ще е по-добре, но аз нито мога да си я позволя, нито ми трябва.
pansim - майстор
При разлика в цената между евтина маска и качествена с най-висок клас филтър 50-80 лв, въобще не разбирам хората които си правят експерименти със собственото си зрение. Значи може да се пушат цигари за 5-8 лева на ден, да се вкарва в колата всеки ден 10-15 лв, но не може веднъж на 5 години да си купим качествена маска...странна работа.
fore - майстор
Моята маска като каква се води ? Евтина или скъпа ? 120 - 140 камъка я взех мисля. Са внимавайте какво ще кажете щото ................. :wink:

Отлични са тези маски. Еле па ако трябваше да заварявам оная тесната кръгла асма на вилата с обикновена маска и отгоре да ме вали - дъжд от гореща шлака и боклуци, не ми се мисли.
dragozow - майстор
Като гледам с какво се занимаваш....имаш много свободно време. Ела да ти дам няколко батерии, няма да ги плащаш. Кога са произведени...Божа работа. Идват в едни блистери без надписи.
gnt69 - майстор
Аз затова си взех телоподаващо. :partyman:
fore - майстор
Не гледай в чуждата паничка, само така ти се струва. :wink:

Са и до тебе да се подвизавам, ще вземеш да ми организираш някоя хайка за това с какво се занимавам............... Знам ли ви тука, уж сте търговци, а то ЦРУ, КГБ.........

То ТДИ то като ми горне 3 лева и ексик ми и батериите. Днеска до Щутград им правих Нид фор спид, но и стрелката падна бързо по моста пред Интрепред след КАТ- много спортна отсечка за изкачване е ! Са да не ме хванете и за това от тайните служби. :rolleyes: За това няма да споменавам постигнатите скорости.
agj - майстор
stan73 написа:
На моята има постоянно затъмнение "4", освен това има инфрачервен и ултравиолетов филтър. Ретината се уврежда най вече от ИР и УВ, а на тях зеницата не реагира. (така, че основната опасност е сведена почти до нула). Автоматиката само осигурява допълнително задъмнение от 9 до 13 (мисля, че беше). .
!
Щом се толкова силно убеден в това твое твърдение , дали ще имаш смелостта да пробваш да заваряваш цял ден без затъмнение т.е. само на постоянно затъмнение "4" !А после да докладваш какво се е случило! :?:
А също така ми е много интересно че ,доста хора са напълно убедени в това че, обикновеното осветяване на очите не е никакъв проблем !!И щом минава за ден-два изобщо не е вредно за очите !
Последна промяна от agj на чет мар 24, 2016 1:09 am, променено общо 1 път.
agj - майстор
fore написа:
Моята маска като каква се води ? Евтина или скъпа ? 120 - 140 камъка я взех мисля.
По скоро скъпа китайка !Но пък разликата в цената между скъпата китайка и "евтината" маркова е двойна че и отгоре...! :)
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 56

Тема "Маски и шлемове за заваряване-всичко за тях и избор на маска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: