• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 56
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
ZEDYCUS - майстор
:) В Кузмов вчера поръчах и два цокъла за 2032 батерия, но ще ги монтирам в моята маска.
На колегата ще оправя маската само веднъж, оттам нататък да ходи в Редко, ако не почерпи. :lol:
fore - майстор
Чета спецификациите на филтър касетите на маските в нета и масово се дава издръжливост на батерията от по 5 години ?! :lol:
Годността на такава клетка е до 3 години от производството и. Очевидно в касетата издържа максимум до 2 години ако се ползва.

В София има ли по центъра някъде подобни цокли на батерия 2032 ?

----------
Това затъмнение 4 което било постоянно, какво означава точно ? При мене пак ли е толкова тази цифра ?
koveslav - майстор
Като мине известно време,ще купя една нова батерия и ще я залепя отвътре на маската на сигурно място със скоч.Ще я бандажирам с тиксото например отстрани на оглавника.Примигне ли някога маската,новата батерия ще ми е под ръка и сменям веднага.
gogo7777 - майстор
Като чета и си мисля, що не турите зареждаема батерия и да си ги зареждате маските със зарядно. :)
fore - майстор
Щото варианта е да се слага АА или ААА батерии Х 3бр. Понеже едната е 1,2 волта. Конзоли за 3 х АА и ААА има под колоните на Пиротска. Та напрежението ще е около 3,6 волта че и повече.
Но трябва да се поят кабели в гнездото на 2032 и да се закрепи някъде конзолата.

Намерих и последните 2 гнезда за 2032 в Елимекс. Но за сега са в резерва. За комп дъно. :lol:
За да зареждам Йонката трябва да реализирам схема с триак стабиизатор, която трябва да потърся.

Та ще пробвам първо солара на маската дали под силна лампа ще може да зареди батерията той като най лесен вариант.
koveslav - майстор
Ние май ще се окажем най-добрите еколози на Европата.Щом и от маските няма да хвърляме батерии...
ZEDYCUS - майстор
:cool: Аз ще замърсявам. Одеве смених на колегата батериите, малка разлика имаха пластинките и добавих парче кабел.
На моята монтирах цоклите и сложих същите батерии засега, още държат 3,3 волта. И двата механизма бяха залепени, с тънко ножче полека се разделиха.
:partyman:

Прикачен файл

IMG_20160325_184228.jpg

Прикачен файл

IMG_20160325_185637.jpg

Прикачен файл

IMG_20160325_185725.jpg

Прикачен файл

IMG_20160325_200507.jpg

Прикачен файл

IMG_20160325_201054.jpg
lov - майстор
Не знам ама на моята след като им смених батериите я оставих за резерва. Преди малко се сетих та я проверих и си бачка с новите батерийки повече от 2 години. Тогава от страх си купих още един джам със стандартни батерии и заварявам само с него. Разликата в цената е към $2. Тъй че се оглеждаите какво купувате.

Прикачен файл

P1010414.JPG
fore - майстор
Вие си сложихте слотове за батерии, а аз вече си имам маска със солар и презареждаема батерия. Какво се оказа-

Значи като се сложи на дневна светлина солара на маската вади 1.5 волта. Но ако е пряко осветен от диодна лампа 4 вата с изключен Гринд- тогава напрежението от солара нараства от 1.5 до към 6.5 волта и спира на тях- явно се зареждат някакви кондензатори в нея.

Сложих Йонката вътре и след час и половина от 3.11 волта стигна до 3.3-3.4 волта. Без да нагрява. Идеално. Бавно и качествено. Ако я разредя до към 2.5 волта, когато и индикацията за слаба батерия започва да свети, ще се зарежда повече време сигурно, но едва ли ще стане толкова ниско напрежението по време на работа заради солара. А и аз я вадя когато не работи лесно след модификацията на обковната рамка.

Тази батерия е точно са соларно зареждане както ми казаха във фирмата от където я купих.
Интересното е че когато батерията се зареди до към 3.3 волта дисплея започна да работи супер стабилно и да реагира и на по слабите лампи със пълно затъмнение на дисплея.
Даже имам чувство че схемата на касетата има и електроника за следене и намаляване на напрежението при поставяне на зареждаема батерия.
koveslav - майстор
Тъй като съм един от оплакалите се от китайската маска,се чувствам длъжен да споделя и положителните си впечатления.От известно време и аз съм с нова батерия.Вчера след обяд работих над 3 часа,като последния час и нещо беше вече на смрачаване и на тъмно.Със свежата батерия няма абсолютно никакви проблеми,промяната на околната светлина не влияе изобщо нито на времето на реакция,нито на сигурността на включване-т.е. електрониката не греши и го няма примигването от което най-много се притеснявах.Яд ме е на това че липсва сигнала за слаба батерия(може да се окаже и трудно забележим,но така за мен на практика го няма).Обаче сега вече знам какво да очаквам и с навременна смяна на батерията,смятам че ще работя абсолютно нормално.Не знам доколко са в кондиция батерийте които купуваме,затова смяна на батерия веднъж годишно мисля че ще е задължително,за да няма изненади.
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 56

Тема "Маски и шлемове за заваряване-всичко за тях и избор на маска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: