• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 56
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
fore написа:
Попринцп подобни батерии не карат повече от 3-4 години ако са неизползваеми.
Преди доста години имаше един модел на швейцарските маски Оптрел който беше с вградена батерия и солар,аз съм използвал тая маска 7 години а колегата след мен поне още няколко ....НО тая маска струваше около 600-700лв.и то преди около 18 год.... :)
fore написа:
Варианта е да си запоя отстрани една кутийка за две батерии 1,5 волта АА и това е.
Варианта е да не се занимаваш с глупости,... ами ако ти се изтощи батерията да си купиш нова -не струва милиони !
themechanic - специалист
[quote="fore"]Индикацията работи когато батерията е в преходен режим- към 2,5 волта, но е много слабо зелена светлинка и трудно се вижд. Това е така защото и тази индикация иска напрежение за да свети. :mrgreen:
Вярно че е малко тъпо да рева преди да съм пробвал, но дефекта ако го има е лек и недоказуем на 100%. А повечето търговци с няколко магазина, просто не могат и не искат да се занимават с дефекти, камоли леки. Просто разсъждения от опит. Може и да греша, но от споровете ми с Продавача тук, мисля че няма грешка.

Щом на Ковеслав е издържала година и половина при ползване, значи е нормално да държи 6 месеца без да се ползва. И вярно че се срива изведнъж.
Това си е литиева клетка, която не се зарежда попринцип и според мене солара е леко безмислен. Явно при работа само помага на и без това слабата клекта да не се срине. Попринцп подобни батерии не карат повече от 3-4 години ако са неизползваеми.
Варианта е да си запоя отстрани една кутийка за две батерии 1,5 волта АА и това е.[/quote

Ходи си търси гаранцията, и не е трбвало изобщо да пипаш каквото и да било по нея. Това са две години гаранция и не зависимо поради каква причина е отказъл уреда да работи нормално, та са длъжни в рамките на тия две години да го поддържат. Според мен оригиналната батерия би трябвало да покрива гаранциятта без никакви проблеми че даже и поене още една година. Че то така ако беше тоя уред да е толкова енергоемък щяха да му сложат една зареждаща се батерия със зарядно и проблема е приключен. Като дистанционните на телевизорите как издържат и след гаранционно пене една година...
dragozow - майстор
Небезизвестният магазин от когото съм взел маската на теория прави големи промции и особено за форумните потребители, но мене ме е страх точно от такива обещания а и познавам реално отношението на човека който си прави реклама тук много добре.
Не знам някой да е оплакал, донеси я в сервиза с гаранционната карта за да видим. Имам и батериЙ, ще ти подаря няколко ако трябва. Маската ти вероятно е в гаранция, не запоявай нищо. Истината е че батерията има много по-дълъг живот ако работиш редовно и просто се скапва ако седи много на тъмно. Според китайците елементите вътре в маската имат живот 5 години, при нас гаранцията е 4 години, така че просто смени батерията или ела да я сменим.
koveslav - майстор
Всъщност аз разговарях с търговеца по този проблем.Посъветва ме да си сменя батерията... :partyman:
По въпроса за държането на светло-това няма как да стане.Ако не работя в момента с нея я хвърлям в шкафа или в багажника на колата,защото до сега щеше да е заприличала на всичко друго но не и на соларна маска от комбинации от прах от ръжда,боя,пръски от шлайф и какво ли още не...А пък и после пак трябва да си я сложа на главата и някак тази мръсотия не би ми допаднала.Има си даже и собствен калъф.Абе гледам си аз интструментите и машините...
agj - майстор
Няма нищо по естествено и логично , когато маската прави проблеми или пък спре да функционира -батерията да и бъда сменена.Обаче основния извод до който лично аз достигнах е че ,функцията на соларния панел е да удължи живота на батерията еднствено само когато маската бъде ползвана редовно.Иначе батерията се изтощава дори и по бързо от маските без соларен панел.Аз ползвам Спеедглас която е с две батерии и без соларен панел и при интезивна работа от по няколко часа всеки ден ,батериите издържат средно около година.С оригиналните батерии маската успя да издържи около две години .С всяка следваща смяна, времето на експлоатация зависи от състоянието на батериите.Най краткото време на експлоатация е няколко месеца ,а най продължителното е над година.
Така че за тия ваши маски,смяната на батерията в период за около година ,може да се каже че нормална.
fore - майстор
Драгозов, да кажеме че си пекан ! :partyman:

Та 5 години такива незареждаеми клетки едва ли могат да живеят изобщо. Лелята ми даде маркови клетки за слухов апарат, който ползваше моята баба. Опаковани във въртящи се специални кутийки и с лепенки на минуса. Всичките ги мерих- скапани до една.

Защо смятам че имам проблем с маската- защото в покой не би следвало да имам утечка този панел, но явно има. Иначе наистина трябва да кара поне 2 години клетката.
Другото което ме навежда на тази мисъл е - понеже после пробвах друга маска в магазина и тя работеше добре. Та или тя е била на един -два месеца от производството си или няма такава утечка.

Панела хаби доста ток принципно според мене- не е лесно да се затъмни целият и е енергоемък. Та батерията се срива изведнъж заради това.

На светло да стои маската не е вариант, не само заради мръсотията, но и понеже самото слънце ще я изгори с времето.
А и отдалече солара не винаги прави над 3 волта-зависи и от ъгъла.

Даействително ако гаранцията е две години -би следвало и батерията да държи без да се ползва поне толкова.

За мене има лек проблем с утечка в панела, но той няма да се реши със смяна на батерията, а с ремонт/подмяна на панела.
Това едва ли ще го направи който и да е било търговец. Само в Лидл или Кауфланд може да се случи.
А може и да е нормално да се срине за 6 месеца щом при постоянна работа издържа макс година и половина.

Та Драгозов, понеже в магазина ти има доста маски предполагам- набележи една и ако не я продадеш до 6 месеца - виж дали работи после.
Или провери някоя която се е застояла повече от 1 година дали работи. Ти поне имаш възможност да провериш и да ми кажеш на лични поне. :wink:
Батерии ще си купя. Дразни ме бързият саморазряд на втора батерия- оригиналната беше заминала и колежката ти ми даде тази която сега приключи .

Кофти са направили къс кабела до Гринда -ако беше по дълъг щеше да се вади по лесно въпросната батерия.

Сега оставих скапаната батерия в гнездото, а читавата я извадих. Явно ще я ползвам така- преди работа слагам нова батерия и това е.


Та Драгозов ако искаш да помогнеш и си Пекан- провери как се държат другите панели във времето. Не е много трудно.
Някакси не ми е нормално при работа да затъмнява целият панел за секунди време, а в покой да се скапе после. Можеби понеже солара дава напрежение постоянно без дори Гринда да е включен, та тоя солар когато е на тъмно разрежда вместо да зарежда.
Батерията в дистанционното на Булсат е пак с такава стотинка, но държи майче повече от години вече ?!
zmiori - специалист
Колега батериите за слуховите апарати са с въздушно активиране. Тази лепенка не е тукутака сложена. Отлепяш я оставяш я за половин час и тогава измери. Погледни хубаво като я отлепиш под нея има 3 или 4 миниатюрни отвора.

На батерий и зарядни никой не дава гаранция. Водят се консуматив.

Успех.
koveslav - майстор
По-рано в тази тема застъпихме въпросите за сертификати,безопастност на тези уреди и т.н. Тревожното в случая не е изразходената батерия,всеки може да си я смени,цената на батерията също не е нещо тревожно.Тревожна е възможността да се работи със слаба батерия-т.е. да не затъмнява напълно,да примигва и т.н. отклонения.Особено степента на затъмнение-аз си представях,че при падане на батерията,маската ще сигнализира чрез този датчик,че вече работата и излиза от норми.Ако датчика работи,нито маската ще ни "връзва" някога ръцете,защото ще знаем предварително за проблема,нито пък ще има опастност някой да работи с отклонение в степените на затъмнение...
Случая с този датчик ми заприлича на един случай с продажба на кола.Обикаляхме автокъщите с един братовчед,да търсим Хонда Джаз за жена му.В една автокъща харесахме кола,на предното и стъкло беше изредена цялата латинска азбука по отношение на екстрите...Вдигам капака и гледам,че колата е без АБС,а на рекламата пише с АБС.Питам продавача защо така,а той ми отговаря-"Ми аз откъде да знам,че тази няма АБС?!Стандартно тези модели имат......"
agj - майстор
fore, веднъж казваш че маската и батерията в нея е издържала 1 година ,сега пък пишеш за утечки и неизправности по панела и сриване на батерията веднага ! :?
Не разбра ли че няма маска която да работи само със соларен панел,всички си имат батерии и след като батерията се изтощи маската спира да работи !!!
Най хубавото на твоята маски е че може да си смениш батерията.А това че е издържала около година на мен ми се струва напълно нормално. По неприятен е случая с не работещия индикатор на колегата koveslav.
dragozow - майстор
Драгозов, да кажеме че си пекан !
Пекан съм и въпреки че си ме обиждал многократно ще ти помогна ако я донесеш. Батериите нямат гаранция, но ще ти дам няколко. По въпроса с маските в склада ни...рядко седят повече от половин година и неработещите са под 1%, обикновено след смяна на батерията се оправят. Не съм питал китайците, но според мен има консумация и в изключен режим. Мога да питам Данчо или да му дам да си поиграе с някоя, но като ти чета си за батерия. Ще драсна и на моите хора в Китай да ги питам. За всеки случай не е страшно, смени батерията или ела. Наскоро имах странен случай с клиент, не работела маската. Беше нова и ми я изпрати, заменихме я и реших да пробвам неговата от чисто любопитство, работеше. Звъннах му да го разпитвам, не затъмнявала на някаква лампа всеки път и искал да я ползва като има и слънчево затъмнение... Та поговорихме че трябва да я ползва с машината, която си купи, след 10 минути разговор ме разбра.
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 56

Тема "Маски и шлемове за заваряване-всичко за тях и избор на маска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: