• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 56
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dragozow - майстор
Така или иначе нищо не губи ако опита да отвори панела. Аз съм съживявал какви ли не неща. Даже оня ден поправих едно машинка с електромоторче, която иначе е капсулована и Мото пфое искат за това 180 лв.
bobko - специалист
Според тези които разбирате тази маска заслужава ли си парите?Ще я използвам съвсем любителски за ръчно електродъгово заваряване.Кое е по-качествено с батерия или без?
http://olx.bg/avtomatichna-fotosolarna- ... -i61275866
agj - майстор
bobko написа:
Според тези които разбирате тази маска заслужава ли си парите?Ще я използвам съвсем любителски за ръчно електродъгово заваряване.Кое е по-качествено с батерия или без?
http://olx.bg/avtomatichna-fotosolarna- ... -i61275866
Купи си маска със сменяема батерия !
Вярно че темата е дълга, но ако имаш търпението да я прочетеш от начало до края се надявам да разбереш защо!
bobko - специалист
Дайте съвет каква маска да си купя но да е до 70лв.
pansim - майстор
За очите НЯМА резервни части!
Купи си най-хубавата маска /най-висок клас филтър/ вече не са толкова недостъпни около 130-150лв. Лично аз усещам разлика между различни маски още с първите 10-15 паления на електрода. Със зрението шега не бива.
Успех в избора.
dragozow - майстор
bobko написа:
Дайте съвет каква маска да си купя но да е до 70лв.
До 70 лв само от хасковските и тези от продавалника можеш да вземеш.
bobko - специалист
Добре до 130-150лв. Кой са истински и предпазват очите,просто не съм запознат с материята.Исках до 70лв защото не съм професионалист и няма да ми трябва често.има няма 10-15 пъти в годината.Преди известно време си купих инверторен електрожен на Райдер който струваше 300лв. и нямам вяра на маската с която го купих. За колко да си купя маската то тя на половината от ел.жена.
gogo7777 - майстор
Аз бих ти препоръчал обикновен шлем от 15 лева и стъкло (стъклото може и позлатено да вземеш).
Ама сега ще ми скочат на мене за тоя съвет :axe:
bobko - специалист
Аз си имам такова с покупката в комплекта има и маска,но не ми е удобно с нея защото едната ми ръка винаги е заета а понякога си ми трябват и двете :) .Търся си шлем мисля,че ще е много по-удобно,не че съм някакъв професионалист просто за лични нужди в къщи.
agj - майстор
bobko написа:
Добре до 130-150лв. Кой са истински и предпазват очите,просто не съм запознат с материята.
Дори и на тая цена няма истински!Всички са китайски!Истинските са на цената и над цената на електрожена който си купил!
bobko написа:
Исках до 70лв защото не съм професионалист и няма да ми трябва често.има няма 10-15 пъти в годината.Преди известно време си купих инверторен електрожен на Райдер който струваше 300лв. и нямам вяра на маската с която го купих. За колко да си купя маската то тя на половината от ел.жена.
За 10-15 пъти в годината принципно ще ти върши работа и такава от 70лв.,няма кой знае колко да ти увреди очите от всички останали ,НО смисъла в купуването на малко по скъпа маска е съвсем друг !Помолих те да прочетеш цялата тема и да си направиш сам изводите и избора ....но явно не си си направил труда да четеш !И сега ще трябва аз да си правя труда,пак да обяснявам: -маска за около 70лв. със сменяема батерия едва ли ще намериш ...а маската със НЕсменяема (вградена) батерия изисква постоянно да се работи с нея ИЛИ да я държиш на светло ,щото иначе ще умре много бързо , може за година може и за две.....!Така че ако държиш да си купиш автоматична маска си купи такава с сменяема батерия/и !Гледам че при Драгозов има за 100лв.
Ако пък не ти си дават 100 и кусур лева ....си купи си ей такаваИзображение!Която аз лично и горещо препоръчвам!
Последна промяна от agj на пон дек 29, 2014 5:03 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 56

Тема "Маски и шлемове за заваряване-всичко за тях и избор на маска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: