• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
EDI - майстор
А, ама аз не търся да избивам пари :-D .Купувам си това, което ми трябва в момента, а нататък винаги му се намира приложение.А за вратата не си съвсем прав :partyman: само тя ще ми избие парите за 1/3 от инструментите ми, да не говорим за фрезите и фрезерите.А иначе доста неща има да се правят, ама нещата вървят бавно, на час по лъжичка.
mitko64 - майстор
Едно питане за ножовете. Понеже сегашните гледам са с осигурителни отвори и по- къси, не може ли да се разпробият по два отвота с резба на притисквателните пластини(стига отворите да не се паднт на болта за притискане) и да се навият имбусни болчета с глава диаметъра на отвороте на профилните ножове? Всичко това за подсигуровка.
ZEDYCUS - майстор
Рових се скоро в Ташев Галвинг и попаднах на доста профилни пластини за фрезова глава, има доста различни профили. Само цената идва малко солена за 4 броя. :partyman: http://www.tashev-galving.com/search/00 ... 0%B5%D0%BC

А за да ги пробиеш, ще трябва на обемна ерозия, много са твърди. Преди време се мъчих да пробивам нож за абрихт, не успях. :)
Илчо Илиев - майстор
Мите, както и Иван каза, тези ножчета, които продават, са от материал сходен със щирия и само на ерозия може да се пробият или със спец свредла,макар,че аз не разбрах точно какво искаш да направиш де...
Тези пластини/ножчета са специални глави, на твоята, тая с 3-те ножа може да се ползват само прави,макар,че не съм съвсем сигурен за безопасността,а другите, с профил, за тях си трябва профилна глава, ножа трябва да е ''подпрян'', демек, главата е със същия профил като ножа...
По-късно ще снимам една глава, за да ти покажа как изглежда...
То иначе , на работа има почти всякакви ножчета,но....нямам глави за тях...
Иначе както са ти направени ножчетата на нея глава, щом са добре стегнати, няма проблем, все едно на излязат ножовете на абрихта, принципа е един и същ
На ония ножчета има отвори за осигуровка защото закрепването е доста нежно, клинчетата са малки и нежни ,а оборотите са доста, ние ги въртим на мин. 6000 об....
Stefan2000 - специалист
E хубаво де. Сега какво излиза, че профилен нож не може да работи на цилиндрична глава.
А защо тогава ги продават в комплектите?
То ясно че тия ножчета с дупките са много къси и тънки, и не могат да станат за нашите глави.
Но нали преди няколко поста спомена че по-дебела пластина, 5мм, вече може да се показва и повече?
Илчо Илиев - майстор
Ами ти сам си отговори...
Тези профилни ножчета са тънки и крехки и се ползват за специално направени за тях глави, докато другите ножове, които са направени от 65 Г/ресьорна стомана/ или от абрихт нож, и са дебели 3-4-5 мм, може да се показват до към 10мм, без да се притесняваш,че ще се счупят...
На Митко както са направени ножовете , и аз имам такива, толкова стърчащи, ползвал съм ги така и не се чупят,но си е малко опасно, за това казвам,че ножа трябва да се показва възможно малко, за да не стане беля,а тези малките ножчета са крехки не стават за всякаква глава...
Дано си ме разбрал...
Stefan2000 - специалист
Да, няма да се взимат такива.

Вчера се срещнах с един приятел дърводелец, та си поговорих и с него.
Той ми каза за един дяволък за воденето на детайла.
Лично аз си го предствях, с ограничващи линеали по дължина на детайла, отстрани и отгоре.
Той ми каза, че правили нещо като лапи от дърво, косо подадени под ъгъл към детайла, по посока на подавнето. Слагали се пак отгоре и отстрани. Челата им контактуващи с детайла, се правели гребеновидно нарязани, така че да имат известна гъвкавост. Горе-долу става ли ясно?
Илчо Илиев - майстор
Глава ерова-
Изображение

Ножче и клин-
Изображение
Виж как е подпрян ножа, главата е с подобна форма,за да има стабилност ножа-
Изображение

Дано си разбрал защо не става да се ползват профилни ножчета на права глава...
Илчо Илиев - майстор
Stefan2000 написа:
Да, няма да се взимат такива.

Вчера се срещнах с един приятел дърводелец, та си поговорих и с него.
Той ми каза за един дяволък за воденето на детайла.
Лично аз си го предствях, с ограничващи линеали по дължина на детайла, отстрани и отгоре.
Той ми каза, че правили нещо като лапи от дърво, косо подадени под ъгъл към детайла, по посока на подавнето. Слагали се пак отгоре и отстрани. Челата им контактуващи с детайла, се правели гребеновидно нарязани, така че да имат известна гъвкавост. Горе-долу става ли ясно?
"Четка/ гребен е -
виж на 7.50,-
http://www.youtube.com/watch?v=NHb1elXs ... -Ro8htxojU
това жълтото, което притиска детайла към линеала, в случая е пластмаса/наелон, но ние ги правим дървени, има и такова на клипа.."

Стефо, май не четеш каквото си играя да пиша......
mitko64 - майстор
Разбрах! Имах в предвид да се дупчат трапецовидните притисвкачи според дупките на продаваните профилни ножове. Но щом ножовете са крехки, е безсмислено.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Пластини за дърводелска фрезова глава, как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: