• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 25
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gogo7777 - майстор
Avas_co, ти четеш ли кво пиша? Ако не проумяваш не пиши. На твоя въпрос за електродите ти отговорих много точно само Аз. Ти си избра други "верни" отговори, които ти допадат. Няма лошо, това те е интересувало това ти стига. От тук нататъка /твоя фраза в темата :) / не взимай отношение......добре е за темата и за електродите, а и за някои, които с това си вадят хляба.

Не мога да ви разбера......тука само аматьори ли трябва да пишат. Бля бля /пак твои слова/ ли искате. Ами добре тогава........електродите тия базичните са хубави щом струват наполовин цена па имат и препратка към Бьолер, супер преебах дявола.....тия австрийски боклуци Фокс-Мокс EV50 да си ги купуват балъците аз приключвам с тях.
idunno - специалист
Кавичките са важен знак- моя грешка :), но като пишеш разни неща следващия път, може да ти хрумне, че ги четат и такива, които разбират от заваряване и то много повече, отколкото си представяш.
idunno - специалист
Avas_co, глупостите за ракията ще ги пропусна...Написаното от мен не е за твоя информация, а за всички, които ги интересува.
Непознаването на означенията на кутията електроди не ме учудва.Повечето, които много смело дават акъл как се заварява, се съмнявам че могат да заварят обикновен вертикален шев ( което не е кой знае какво).
Avas_co - майстор
idunno написа:
Avas_co, глупостите за ракията ще ги пропусна...Написаното от мен не е за твоя информация, а за всички, които ги интересува.
Непознаването на означенията на кутията електроди не ме учудва.Повечето, които много смело дават акъл как се заварява, се съмнявам че могат да заварят обикновен вертикален шев ( което не е кой знае какво).
Уф, наистина нямам намерение да влизам в полемики, но...
idunno, честно не разбрах какво си мислиш, че си казал, освен, че AWS 7018-1 е стандарт, което е ясно и не само на богопомазаните, от там нататък за конкретния модел на Бьолер, нула, ми може пък да искам да си парна асмалъка с тях и да съм спокоен, че няма да ми падне на главата.
Честно, нищо друго не каза освен, че си много велик заварчик, ми и аз смятам, че съм много над средното ниво в дадена област, но ми се налага и да парна някое желязо от нямане накъде и ми се ще да е малко от малко като хората, е снимки едва ли...
Мен сега основно ми е дилемата трябва ли да си суша електродите, че Гого някъде високопарно заяви, че не било препоръчително и ... ти как мислиш, че мен ми е филм с мокри електроди.
idunno - специалист
Дано работиш нещо, което не изисква мислене или четене
gogo7777 - майстор
Мен сега основно ми е дилемата трябва ли да си суша електродите, че Гого някъде високопарно заяви, че не било препоръчително и ... ти как мислиш, че мен ми е филм с мокри електроди.
Електроди се сушат само при необходимост или ако технологията налага. Веднъж изсушени електродите трябва да се уползотворят. Не си спомням кой производител допускаше повторно сушене на електродите, ама това не е важно. Целулозните електроди например НЕ СЕ сушат, дори трябва да се потдържат с определена влажност.
Avas_co - майстор
idunno написа:
Дано работиш нещо, което не изисква мислене или четене
Мисленето и четенето са хубави неща, вземи да пробваш някой път.
savagebs - специалист
някой пробвал ли ги е тези електроди продавани от фирма марина , цената им е трепач но дали и качеството е такова
gogo7777 - майстор
Покажи ги де.....електродите. :)
aig_welding - специалист
savagebs написа:
някой пробвал ли ги е тези електроди продавани от фирма марина , цената им е трепач но дали и качеството е такова
На каква цена ги дават? Аз не можах да намеря.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 25

Тема "Електроди мнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: