Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Чираче - майстор
Колеги, имам нужда от малко помощ от стругари или специалисти в стругарството. Съседа предлага за продажба струг, но на него няма табела. Има надпис ЗММ, но има и надписи на руски. Техническото му състояние не е известно. Ако някой има опит, и знае каква е марката, теглото му, и вероятната пазарна цена, и желае, моля да сподели опит.

Прикачен файл

P1020022.jpg
P1020022.jpg (95.85 KиБ) Видяна 3393 пъти

Прикачен файл

P1020021.jpg
P1020021.jpg (89.62 KиБ) Видяна 3393 пъти
koveslav - майстор
На мен ми прилича на С5,руско производство. Имаме такъв във сервиза,мисля че така се води модела.Навремето колегата го набара чисто нов от някакво поделение.След кратка работа счупи две зъбни колела и при отварянето се оказа,че на дъното на кутията има пуснати счупени метчици,парчета метал и т.н..... :D :D патрони и гилзи нямаше..... Но като промихме всичко,сменихме маслото и изработихме нови колела машината се оказа корава и доста точна.Тази е работеща явно,но намери печен стругар да види износването на паралелите,точността на работа и т.н. Повечето неща са ремонтируеми,но костват труд,нерви,средства.....
Найденов - специалист
И на мен ми докарва на С5, но е на ЗММ (Завод за металорежещи машини)- Сливен (най- вероятно).
За теглото не мога да ти помогна, а за цена можеш приблизително да се ориентираш в продавалника.
gavrail - помощник
Дядото продаде преди 2 години такъв за 1ооо лева. До последно спорихме дали е Руски или Немски, на една голяма табела пишеш на немски със дебели нитове, а над всеки лост пишеше на руски. Паралелите бяха смлени от работа както и зъбните колела, каза че го бил извадил преди много години от ЖП-то в Г.О.
Чираче - майстор
След доста проучвания май ще излезе, че е някаква модификация на С5. Купчина чугун без бърз ход, без напречен самоход, и без доста други полезни неща. Съседа не иска да каже цена, но иска да го продава. За мен не е коректно. И май се отказах да се набутам с пари за безполезна машина. Темата да се счита за приключена.
ssiderov - специалист
Ами на такава машина съм си карал практиката в техникума!Правена е в Завода за металорежещи машини в София.Чисто български струг.Но отдавна не се произвежда вече.От Нортоновата кутия му се гласи подаването с една ръчка и се редят колелата за нарязване на резби.Няма бърз ход.Антика от всякъде!Но за сервизна дейност става.
Чираче - майстор
Съседа го продаде. Темата е приключена.
kolcho - специалист
Чираче написа:
Съседа го продаде. Темата е приключена.
Уффффф, олекна ми, че вече втора година терзания, терзания :wink:
:lol:

Тема "Каква марка е тоя струг?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: