Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
hristov1 - специалист
Здравейте имам проблем с патрона на едната врата има счупен ключ вътре и немога да го извадя та по какъв начин мога да го разбия ? :?
novgradski - специалист
Разпробиваш с дреката
kozl - майстор
Зависи какъв е патрона. Ако е от масово разпространените може с дрелката да извъртиш Ф5-6 мм в основата на патрона под въртящата се част. Така ще изпадат щифтовете и патрона се превърта с отвертка.
alex63 - специалист
kozl написа:
Зависи какъв е патрона. Ако е от масово разпространените може с дрелката да извъртиш Ф5-6 мм в основата на патрона под въртящата се част. Така ще изпадат щифтовете и патрона се превърта с отвертка.
Мдаа, да се произнеса и аз.Та ако е без бронировка- "масово производствао"- сиреч икономичен или просто Китайски-става, но ако е брониран -...пак става, но с няколко свредла с твърдосплавни пластини, ноот скъпите, не от тези на "Шихото".
И най-добре потърси ключар-има денонощно обслужване.
VLADO66 - майстор
Ако стърчи с над 5мм. се хваща здраво в тънката част с раздвижен ключ и с рязко движение се чупи.
alex63 - специалист
VLADO66 написа:
Ако стърчи с над 5мм. се хваща здраво в тънката част с раздвижен ключ и с рязко движение се чупи.
...,ноако е на "Мауер" и е от серия RL ще се счупи до 1/3 и после с ключа ще се отвори културно за да се смени ключалката.
todortv - майстор
Разпробива се под ключа със свредло 8 мм.
resistbody - майстор
Ако ти е счупен ключа вътре, с останалата част от ключа ще , можеш да го завъртиш и да го демонтираш. ако е счупен до дъно, може да се върти с отверка или друго и да го изправиш и да се побутне от другия край с втори ключ, може да е от друга врата ключа но патрона да е същата марка. Аз така вече 2-3 пъти заключвам и отключвам една врата само със счупената част на ключа :D
Junak - майстор
А ключа дали е от този патрон :? Щом се е счупил :?
hristov1 - специалист
Здравейте благодаря за съветите патрона е сигурно 20-30 годишен съвсем обикновен си е малко по късно ще пробвам първо с отверка а ако не стане ще използвам дрелката а ключа се счупи защото беше леко изкривен и като го вкарах и завъртях и се счупи...от една година си стой така не е нищо спешно но немога да си заключа стаята и това ме дразни.Ще пиша пак по късно.Поздрави :)))

Тема "Разбиване на патрон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: