• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
hristov1 - специалист
Здравейте пичове някой случайно да се е пробвал да направи легло от ковано желязо с готови или не елементи :)
Много харесвам кованото желязо и се чудя дали да не пробвам скоро време :)
Lans Link - специалист
Аз , аз :lol: Сега сериозно - кажи какво те интересува и къде ти куца работата. Аз съм правил с готови елементи, със смесени - готови и ръчно ковани и с изцяло ръчно ковани. Та........ очакваме включване.
hristov1 - специалист
Здравей имам 2 счупени легла и наскоро ми влязаха седалищните части в дивана хахах :-D :lol: :lol: :lol: Та решил съм да мина на нещо хем здраво хем модерно.. Вчера доста гледах легла и както казах мисля да си направя едно от ковано желязо 160/200 (по то точно да се пробвам). Намерих една тема повечето неща са ми горе долу ясни само се чудя царгите дали направо да не ги заваря да не може да се разглобява леглото все пак един ден ако реша да го местя което малко вероятно или ако реша да го махна ще го резна с флекса.А ако го направя да се разглобява как става номера ето я и темата :
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=190990 тук пича си е направил големи крака и е вкарал царгите в краката и после ги е хванал за челната царга. Поздрави. :partyman:
hristov1 - специалист
Всъщност ако трябва да бъда точен искам да направя едно легло по малко да кажем 140/200 което може да не е толкова здраво и ще го дам на майка ми а за мен искам да е по здраво за да мога да качвам по 2 мадами хаха :lol: :lol:
Та за това легло 140/200 колко трябва да са дебели профилите царгите и тн .. или отивам в някой склад и на място да преценявам. :) :partyman:
Lans Link - специалист
Разбрах ти въпроса. Имам отговор, подплатен със снимков материал,но стана късно - утре вечер ще обяснявам нашироко как става номера.
Поздрави !
П.П. тия готови елементи , наречени "ковано желязо" въобще не ги харесвам - голям кич са, особено на снимките от оф роуд форума, но това си е лично мое мнение.
hristov1 - специалист
Аз не бързам другия месец ще го правя:) Ами ако имаш някъкви други предложения добре са дошли :)Поздрави.
Lans Link - специалист
Здравей колега, царгите които ползвам са - преди /7-8 год./ беше 60х20х1,5 , но сега ползвам 80х20 или 100х20, като на долен край се заварява един профил 20х20 на който ляга подматрачната скара, която също е от 20х20 със решетка от шина 20х5.Така се получава - при профил 80х20 - 20 мм. заварен профил отдолу, върху него ляга подматрачната скара 20х20 и остава 40 мм. където да ляга матрака и така е доста стабилен. Планките се правят от шина 20х10 като се режат 40 мм. по-дълги от профила, където се правят дупките за болтовете. Едната планка е с резба, която се ЗАВАРЯВА за таблата, а другата, която е с дупките за болтовете де заварява за царгата. Процедурата е - първо се заварява планката с дупките към царгата, след това се стягат двете планки с болтовете и тогава се слага таблата на равно място и се прикапва другата планка към таблата , след което се отвиват болтовете и се заварява напълно. Има вероятност като правиш планките да ти "избягат " малко дупките, за това си маркирай коя планка към кой чифт е, че после няма да можеш да сглобиш леглото. На предната табла се прави едно изнасяне / Г-образ/ за да може като сложиш завивките да има място да паднат отстрани.Така изглежда ,че малката табла е допряна до леглото.За сега това е - ако съм забравил нещо - питай.
Поздрави!

Прикачен файл

pictures 018.jpg

Прикачен файл

pictures 016.jpg

Прикачен файл

pictures 014.jpg

Прикачен файл

pictures 010.jpg

Прикачен файл

pictures 003.jpg
hristov1 - специалист
Здравей благодаря ти но едно се зачудих този Г профил който изнася царгите малко напред за да има място за завивките няма ли да се товари много долу в заварката май цялата тежест пада в/у него?А може ли ако имаш още малко снимки в готов вариант на леглото :)ПОздрави. :partyman: :drinkers:
Lans Link - специалист
Изобщо не се притеснявай за изнасянето. Става много здраво - нали се заварява отвсякъде, а ако искаш да се застраховаш допълнително - сложи си профил на 2 мм. дебелина.

Прикачен файл

Bed 3.jpg
hristov1 - специалист
А аз се обърках мислех че Г профила е от страната на голямата табла а той бил в краката затова си помислих че ще се натоварва а този профил отгоре на таблата кривия трудно ли става дали ще има нещо готово или трябва да си го накривя аз :)
И вътре смятам да сложа нещо такова http://varna.hefest.bg/index.php?p=39&l=1&id=282 http://varna.hefest.bg/index.php?p=39&l=1&id=283 и да кажем м/у тях още нещо малко или в страниците да се запълни :)
  • 1
  • 2

Тема "Легло от ковано желязо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: