Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Здравейте!

Търся си електрожен за любителска работа. Набелязал съм следните варианти : Gysmi 160P втора ръка, представят го като почти нов за около 260-280лв и нов Kpower 160, това са апаратите на Киров АД за 360лв с 2 год. гаранция.Тъй като ми е попадало въпросното Gysmi в ръцете и съм доволен от работата му, но незнам как стой въпроса с евентуалното му сервизиране.От друга страна никъде не успях да намеря мнение за апаратите на Киров, но пък за 80лв повече от Gysmi-то вземам нов и по-важното с гаранция и възможност за следгаранционен сервиз.
И трети вариант - машинка от Вики-Б.

Ще съм благодарян за всяко изказано мнение.
Avas_co - майстор
И тук няма да получиш по-различни отговори.
Аз също ще ти препоръчам за малко повече пари да си вземеш машина от АИГ- http://www.aigwelding.com/AIG%20Welding ... e_2014.pdf
Аз лично съм се замислил да си закупя от тях 160 амперовия модел,че нещо много се увеличи работата и още един електрожен няма да ми е излишен, че само от това нямам по-две/ ако не броим пернишката саксия /
За това на кирофф никой май няма впечатление, но си е китаец, а като се сетя за техния сервиз и ...
gogo7777 - майстор
http://iza99.com/продукция.html
От тези имам лично впечатление. Перфектни машини са. Познавам производителя им и възможностите на машините му. Много висок клас са...... :wink:
aig_welding - специалист
Avas_co написа:
И тук няма да получиш по-различни отговори.
Аз също ще ти препоръчам за малко повече пари да си вземеш машина от АИГ- http://www.aigwelding.com/AIG%20Welding ... e_2014.pdf
Аз лично съм се замислил да си закупя от тях 160 амперовия модел,че нещо много се увеличи работата и още един електрожен няма да ми е излишен, че само от това нямам по-две/ ако не броим пернишката саксия /
За това на кирофф никой май няма впечатление, но си е китаец, а като се сетя за техния сервиз и ...
Да припомя само - 10% отстъпка за членовете на форума, 2г. гаранция с безплатен транспорт до и от сервиз по време на гаранцията, възможност за надграждане на електрожена до телоподаващо, аргонов апарат или 3-в-1, кабели от 3 до 5 метра по избор и т.н.
profesionalist_wood - майстор
Абе вече ли почнаха да правят инвертори със стартер ? DEL MMA 200 + 200А СТАРТЕРНО УСТРОЙСТВО ЗА АВТОМОБИЛ 730 лв :-D
koveslav - майстор
profesionalist_wood написа:
Абе вече ли почнаха да правят инвертори със стартер ?
Отдавна вече си караме инверторите.Палиш инвертора,изчакваш го да позагрее и тръгваш...... :D
"Стартерно устройство"-подаваш ток на колата си,за да запалиш.
aig_welding - специалист
profesionalist_wood написа:
Абе вече ли почнаха да правят инвертори със стартер ? DEL MMA 200 + 200А СТАРТЕРНО УСТРОЙСТВО ЗА АВТОМОБИЛ 730 лв :-D
Утре ще пусна снимки и описание.
Avas_co - майстор
aig_welding написа:
Avas_co написа:
И тук няма да получиш по-различни отговори.
Аз също ще ти препоръчам за малко повече пари да си вземеш машина от АИГ- http://www.aigwelding.com/AIG%20Welding ... e_2014.pdf
Аз лично съм се замислил да си закупя от тях 160 амперовия модел,че нещо много се увеличи работата и още един електрожен няма да ми е излишен, че само от това нямам по-две/ ако не броим пернишката саксия /
За това на кирофф никой май няма впечатление, но си е китаец, а като се сетя за техния сервиз и ...
Да припомя само - 10% отстъпка за членовете на форума, 2г. гаранция с безплатен транспорт до и от сервиз по време на гаранцията, възможност за надграждане на електрожена до телоподаващо, аргонов апарат или 3-в-1, кабели от 3 до 5 метра по избор и т.н.
Мисля, че в близкия месец, два ще узреят нещата.
Аз съм си намислил някакво къстъм изпълнение, като за мен- максимално леко и ограничено до към 120-макс 140 ампера за MMA.
koveslav - майстор
Avas_co написа:
Мисля, че в близкия месец, два ще узреят нещата.
Аз съм си намислил някакво къстъм изпълнение, като за мен- максимално леко и ограничено до към 120-макс 140 ампера за MMA.
От опит ти казвам-голяма благинка е малката машина.3-4кг машинка на рамо или до теб,къси кабели(2+1.50м),да не се спъваш излишно в тях,автоматична маска и си ти. Потенциометъра ти е винаги под ръка,където и да се качиш.Направил съм си отделни удължители за кабелите и ги включвам само при нужда.После всичко прибираш в куфарче и не мислиш за начин на съхранение, запрашаване,неволни удари или начин на пренасяне покрай другия инструмент.
profesionalist_wood - майстор
Няма да се учудя ако сложат радио в електрожените :-D Поне да има музика по обектите :lol:

Тема "Съвет в избора на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: