Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
ziro - помощник
Здравейте,не мога да си намеря хубав фитнес лост на достъпна за мен цена и реших да си направя.Изискванията ми са да издържа 400-500кг без да се счупи,може да се огъне леко при по-големи тежести не е проблем,стига да не се счупи.Целият лост ще е е 220см,130см за хват и 2х45см отстрани за тежести.Каква да е стоманата? :? Трябва да е с ф28,макс ф30.
Kirilpm - специалист
До колкото знам се правят от хромирана ст45 с бронзови втулки в краищата и ос за тежестите ф50 или ако разполагаш с тежести от стария стандарт ф55.Ако питаш мен по-добре си купи втора ръка,като сложиш труда,хромирането,изработката на грапавините за захващане,направата на втулка,направата на оси на струг, и резби в основния лост с които да захванеш осите към него,както и болтове и ще ти излезе златен.http://olx.bg/ad/olimpiyski-lost-220-sm ... dce2171c0e погледни това за да добиеш представа как трябва да изглежда олимпийския лост,на външен вид е безкрайно просто желязо,но ако искаш всичко да е като заводско има доста работа.
ziro - помощник
Имам приятели с такива лостове от олх-а,но ми казаха,че лесно се прецакват и спират да се въртят,а и не издържат на големи натоварвания.Иначе на моя лост главите за тежести ще са с лагери,които имам от стар много огънат лост,просто ми трябва подходяща стомана,на която да ги сложа.Колкото до грапавините-не ми трябват,остава хромирането или никелирането,ама и него може да го прежаля.
Kirilpm - специалист
Ако ползваш кожени ръкавици или талк може и без грапвини,иначе до колкото знам се правят лесно,един приятел стругар има приспособление,мога да го попитам как става номера.
gogo7777 - майстор
...може и без грапвини,
Накатка се нарича :)
Стомана 10 се обработва добре и е предостатъчна за целта.
Kirilpm - специалист
Обърни внимание на дебелината,дължината на лоста и натоварването Ст10 не е от най-подходящите за целта,ако после не иска да тренира да изправя лоста с чука.
Чираче - майстор
Правилната стомана е 40Х
vesko_hard - помощник
Моят навремето го правих от торсион от някакъв камион.
novgradski - специалист
Мисля че от последните два поста - вече имаш правилна насока....колкото до "торсионните" стомани - те са "с малко повече букви" (примерно 45ХН2МФА ...но каквато и да е - ще стане)

Тема "Стомана за фитнес щанга" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: