Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Kirilpm - специалист
Попадна ми тази чудесия http://www.maschinensuche.org/fotos/19887-1.jpg ESAB A10 горната от двете кутии и се оказа че е напънло изправен и почти неупотребяван телоподаващ механизъм,който може да работи с тел до 1.6мм.Въпроса ми е към какъв токоизточник може да се прикачи и да работи,може ли да се прикачи към инверторен електрожен или работи само с есабската машина.Из нета въври в комплект с една по-голяма кутия http://www.budgetmachinery.co.uk/newsit ... welder.htm а от задната страна има една букса за 42 или 48 волта по спомен.
koveslav - майстор
Kirilpm написа:
Попадна ми тази чудесия http://www.maschinensuche.org/fotos/19887-1.jpg ESAB A10 горната от двете кутии и се оказа че е напънло изправен и почти неупотребяван телоподаващ механизъм,който може да работи с тел до 1.6мм.Въпроса ми е към какъв токоизточник може да се прикачи и да работи,може ли да се прикачи към инверторен електрожен или работи само с есабската машина.Из нета въври в комплект с една по-голяма кутия http://www.budgetmachinery.co.uk/newsit ... welder.htm а от задната страна има една букса за 42 или 48 волта по спомен.
http://manuals.esab.com/_private/Librar ... Cache=7055 Ето пълно описание на A10 315 на Esab,която работи с телоподаващ модул като твоя- MVC30.В описанието има и модулни и конструктивни схеми,ще намериш цялата информация която те интересува. Според това което видях набързо,телоподаващия модул има собствен изправител и работи с променливо напрежение от траф 42V,разположен в силовия модул на машината.
Не можеш да ползваш директно инверторен или друг електрожен за целта.Трябва доработка.Може да попиташ АИГ колко ще ти струва добавяне в твоя инвертор на съответното управление за функция телоподаващо и евентуално помощ за комбиниране с този външен модул.Ще имаш комби машина.
Kirilpm - специалист
До колкото гледам е предвидено за работа с трифазна трансформаторна машина.Май е малко под въпрос дали ще работи коректно с монофазен инвертор?Иначе от доста време имам мерак за по-мощно телоподаващо,но май ще изчакам още година-две да се посъберат пари.
koveslav - майстор
Kirilpm написа:
До колкото гледам е предвидено за работа с трифазна трансформаторна машина.Май е малко под въпрос дали ще работи коректно с монофазен инвертор?Иначе от доста време имам мерак за по-мощно телоподаващо,но май ще изчакам още година-две да се посъберат пари.
Няма никакава връзка между работното напрежение на силовия и на телоподаващия модул.Телоподаващия ти модул работи с тел от 0,6 до над 2мм.Можеш да го ползваш с апарати с работен ток от 40 до над 300А,стига да му осигуриш нужните му 42v променливо.Всъщност може да му се вгради траф и модула да се захранва автономно от 220V.Само да имаш мерак,много варианти са възможни.Поне ще знаеш,че имаш нещо наистина здраво и истинско.
Kirilpm - специалист
Наистина е много качествено като изработка,макар и доста остаряло.Като гледам може да работи с еврошланг,интересното е дали може да работи с инверторен електрожен като токоизточник за силовата верига,понеже преди време бях чел,че транформаторен електрожен не може да работи в такъв режим поради волтамперната му характеристика.Ако успея да намеря силов модул,като този от ръководството което си дал на разумна цена ще е 6тица от тотото,това е направено да се предава по наследство :shock:
koveslav - майстор
Kirilpm написа:
Наистина е много качествено като изработка,макар и доста остаряло.Като гледам може да работи с еврошланг,интересното е дали може да работи с инверторен електрожен като токоизточник за силовата верига,понеже преди време бях чел,че транформаторен електрожен не може да работи в такъв режим поради волтамперната му характеристика.Ако успея да намеря силов модул,като този от ръководството което си дал на разумна цена ще е 6тица от тотото,това е направено да се предава по наследство :shock:
Ами аз вече ти обясних,че твоя инвертор(като тип устройство той е Мосфет) е идеална основа за допълване до 200А телоподаващо. Ще му вградят нужното управление и ще стане комбо-машина.Елелктрожена като електрожен ще си остане самостоятелен,а при нужда от телоподаващо,просто превключваш в другия режим,свързваш силовите и управляващия кабел с телоподаващия модул и си готов. АИГ са правили подобни доработки по поръчка,някой споделяше по форумите че е много доволен.Освен това АИГ и Драгозов бачкат заедно и предполагам тези интервенции няма да имат отношение към гаранцията на електрожена ти.Нищо не пречи да попиташ за подробности.
Колкото до трансформаторната машина-за телоподаващо трафа трябва да е навит по съвсем друг начин и има вероятност твоя трансф. електрожен да не е подходящ за преработка.
Наскоро се продаде една 300А Есабска машина,която беше без телоподаващия модул,или поне отскоро обявата изчезна от олх-а.Да не се окаже,че ти притежаваш другата половина от тази машина...
:D

Тема "Телоподаващ модул" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: