Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
timon_tg - специалист
в момента комините ми са с бетонна шапка.
Не искам да е с керемиди или бетонен капак, защото ще е труден монтажа..единия е около 1.5м висок.
захващането мисля да стане с дюбели за текущата бетонна шапка.
mitko64 - майстор
След пернишкото земетресение, не искам да чувам за бетонни и мозайкови шапки- от друсането стотина кила имат егати и разрушителната сила. Горе на покрива съм дупчил, рязал, цепил да ги сваля на части. Сега си направих шапки от неръждавейка, не виждам какво се плашиш освен от цената. Ако комина е тръба(кръгъл) може да се ползва някаква тава, паница от тези евтините индйските(тънки са, но вече трета година не са се разложили) с три крачета.
Чираче - майстор
Цената на отпадъчна ламарина от неръждавейка се намира на 3 лв/кг. Не разбирам кое е плашещото?
mitko64 - майстор
Еми за един лист 2000Х1200Х1,2мм., мисля 110лв. дадох преди 3 години(по спомени, не съм сигурен). Това за трите комина за шапките.
шоп - майстор
mitko64 написа:
Еми за един лист 2000Х1200Х1,2мм., мисля 110лв. дадох преди 3 години(по спомени, не съм сигурен). Това за трите комина за шапките.

:-D импровизирайте бе хора
един неръждаем водосъдържател от бойлер 2ра употреба е 60-80 лв

от него аз мога да направя минимум 4 шапки. 2 бр от дъната ( бомбетата) които са с ф300-350-400мм според модела бойлер и минимум 2 шапки 700х350мм от цилиндричната част за комини с правоъгълно или квадратно сечение:-)))

Всеки може да си сметне каква е себестойността. За това, че тази шапка ще ви надживее аз гарантирам.
timon_tg - специалист
ето какво се получи:

Изображение
koveslav - майстор
А как си чистите комините,като правите такива масивни шапки?
Hoвoceлckи - майстор
С пиратки, с нафталин, с котка ... Дядо Коледа също няма пречки да мине :-D
HAXZOR_BG - помощник
Попитай във фирма Меда гр. Перник. Имат си и техни изделия, но правят и поръчки, които понякога не стават бързо.
koveslav - майстор
Hoвoceлckи написа:
С пиратки, с нафталин, с котка ... Дядо Коледа също няма пречки да мине :-D
Ако е майтап-хахаха и от мен.Но въпроса ми беше съвсем сериозен.

Тема "Метална шапка за комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: