• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
estorm - специалист
Възможно ли е на винкел 30х30х4мм да се направи това? И на колко дълги парчета би могло да се направи. Интересуват ме дължини между 10 и 20см ако не е възможно за по дълги. Трябва да стане равно и с флекс едва ли ще е възможно.

Прикачен файл

винкел.JPG
винкел.JPG (24.76 KиБ) Видяна 2097 пъти
ZEDYCUS - майстор
Опитен фрезист ще се справи, може и на шлайф. Стига да има призми и най лесно с магнитна маса.
lov - майстор
С извинение какви фрезисти те гонят. Може да стане дори на най обикновенна отрезна машина с абразивен диск. Че дори и с обикновен ъглошлаф закачен на стойка.
На повечето места където се работи с профилни тръби ползват или лентоотрезна или дискова машина. Ше ти го резнат за една минута под какъвто си ъгъл искаш.
Andri01 - майстор
Фреза и две "фуркети" за закрепване.Няма нужда от призми-влиза в канала на масата. Обработка -с фрезер или диск.
ZEDYCUS - майстор
lov
С извинение какви фрезисти те гонят. Може да стане дори на най обикновенна отрезна машина с абразивен диск. Че дори и с обикновен ъглошлаф закачен на стойка.
На повечето места където се работи с профилни тръби ползват или лентоотрезна или дискова машина. Ше ти го резнат за една минута под какъвто си ъгъл искаш.
Никой не ме гони, за съжаление. :) Не си разбрал задачата, иска да зачисти по дължина 20-30 см от ръба на винкела, а не да го режи под ъгъл. Как ще стане да захване винкелот вертикално за да го зачисти с отрезна машина или банциг. Демек да стане остър ъгъл 45 градуса от двете страни.

Прикачен файл

skica.jpg
skica.jpg (37.62 KиБ) Видяна 2038 пъти
Чираче - майстор
Може да стане по много начини. Най-лесно е на плосък шлайф.
nikolson - майстор
А защо не може да се направи от шина?
estorm - специалист
Хора кажете каква машина ще го прави да знам какво да търся. Трябва да е винкел и точно по дължина трябва да се отнеме. Не е много може би по 2мм ръб е ама трябва да легне равномерно после по цялата си дължина. И не е едно парче а към 15 иначе щях да го докарам някак си. Що нямаше абрехт за метал работа за две минути :-D
Та кажете тоя вариант на шлайф какво ще рече и колко дълъг винкел може да обработи?
lov - майстор
ZEDYCUS написа:
..........
Никой не ме гони, за съжаление. :) Не си разбрал задачата, иска да зачисти по дължина 20-30 см от ръба на винкела, а не да го режи под ъгъл........
Дължа извинение, но едва с твоята картинка схванах задачата. Да наистина на фреза е най лесното решение. А колегата Andri01 го е обяснил как да стане захващането.

Видях питането докато пишех и за шлайфа. Не че не може да стане но едва ли някой шлайфист ще се наеме с тази задача. Просто е хабене на време и скъпи консумативи. А времето за обработка е в пъти повече.
Така че за много бройки си търси фрезист.
ZEDYCUS - майстор
:-D Канал за промиване на злато ли ще правиш.
Плосък шлайф , две призми и магнитна маса. Изображение

Колко дълъг детайл може да обработва, има различни модели с различни харакктеристики. Но по принцип са за закалени детайли, надали някой ще се съгласи да си прецака дисковете, на винкел.

Намери си фрезист. Лов ме превари . :partyman:

Прикачен файл

шлайф.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Това как да се направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: