Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
ktamen - специалист
Кой от двата електрожена? И двата имат дросели, ама вършат различна работа. И двата се отварят трудно и едва ли ще си направя труда да ги отварям по неясни причини.
Какво по-точно ти се вижда съмнително?
pansim - майстор
Съмнителен ми се вижда дросела с който регулираш заваръчния ток ...ако изобщо е дросел :idea:
Та ще те помоля все пак да направиш две - три качествени снимки и задължително схема на свързване.
ktamen - специалист
Прикачен файл:
20160517-0001.jpeg
Не знам дали те устройва такава снимка, ама разглобяването е сложно и нямам намерение да си усложнявам живота, само за да докажа, че водата е мокра. На снимката се вижда част от макарата на дросела с изводите за регулиране.
Трафа е неразрязан тороид с около 60В на вторичната. Дроселът на снимката, по спомен, е с Ш-образни ламели около 25см2, с около 35 навивки за най-слабата степен. Без дросел заваръчният ток е над 400А, нямах по-голям амперметър, а и не ме е интересувало точното число. Най-слабата степен е около 50А. Дроселът е вързан последователно на ръкохватката, кабелът и завършва с яка щипка и смяната на степените става като местя щипката по стърчащите от дросела уши.
Не знам какво странно виждаш в такова регулиране, не съм го измислил аз, чел съм го някъде (вероятно в учебник за заваряване, по онова време нета още не беше изобретен) и като го пробвах ми хареса.
torbalan - Дървен философ
crez написа:
torbalan написа:
акумолатора.
Алоооо, май се пишеше акумулатор :lol:
Добре.

Тема "Регулиране тока на променливотоков електрожен?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: