Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
lov - майстор
В место да разнасяш този 6 метров мастар да си беше взел един лазерен ротиращ нивел и да си спестиш хамалогията.
Щях да обяснявам кое как ама като почнаха разправиите тука и нещо ми беше минал мерака. Та колонките ми бяха нарязани на двойна дължина и съответно фрезовани в двата края. Фиксирах височината от триногата на нивела. Слагам колонката на отбелязаното място с фрезованата част на земята и бележа с чертилката къде е височината и режа директно размера :cool: Почнах от най дългите и остатъците за на края. Бързо лесно и точно става.
На терасите не се заигравах чак толкова Там двете крайни колонки и останалото по горната тръба.
Нивела не е мой ползвах на заем но ако се навиеш на този вариант гледай да е с дистанционно. Пускаш и спираш кога ти трябва и не хаби батерията. Бях го взел за друга работа но с негова помощ за половин час нарязах всички колонки и след това почна забавлението. :)
Е те то мина отдавна боядисан и завършен и сега клеча при ония розовите фибрани. Парапета ми се оказа песен в сравнение с останалата част от проекта. Там зора ми е още по голям щото от зад се завирам по едни дупки да шпакловам и нанасям хидроизолация, канализация тръборляци за парно и не знам какво си. Който разбира може да се сети какво е. Две бани с мокро помещение а и от там минават и тръбите от дренажите зад къщата. Влизам с обувалка и понякога се питам дали няма да се наложи и с тирбушон да ме вадят. :lol:
Кат завърша чак тогава мисля да показвам какво съм направил.
fill - специалист
lov написа:
В место да разнасяш този 6 метров мастар да си беше взел един лазерен ротиращ нивел и да си спестиш хамалогията. ..
Имам я и тази глезотия...Има два съществени недостатъка.Първо,за стълбищни парапети не става. :? И второ,яркото слънце и лазера хич не се сработват... :wink:
lov - майстор
Ай ся кусури :lol: Ще я караш по метода ""спали по слънчице работили по месечинка""
Стълбищата и с канапа стават :)
:partyman:
fill - специалист
lov написа:
Ай ся кусури :lol: Ще я караш по метода ""спали по слънчице работили по месечинка""
Стълбищата и с канапа стават :)
:partyman:
Може и с канап да стават,ама не мисля и да пробвам.Все пак с тва си изкарвам лебо...
А лебо си го тачим...По слънчице го "пече/ли/м,по месечинка го мръсим/на барбекюто/... :-D

Тема "Да се пробвам за майстор и с железарията. Парапети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: