• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Тошко - напреднал
Пресовам с винтова преса, и при 100 литра материал губя около два-три литра сок грубо, не си заслужават риска.
Техниката, в зависимост от големината на отвора на куба, се свежда до сгъваема решетка/скара/ повдигната на няколко сантиметра от дъното, така че, през отворите да минава само сок. Ако куба е с достатъчно голям отвор, може да се изработи нещо като цяла кошница, един вид като фритюрник, гъстото вътре, сока отвън.
Аз лично с дестилацията приключих преди години, минах на ректификация.
В случая,когато една система работи при атмосферно налягане, приемам че е баня. При уплътнена- затворена, с минимален воден стълб-риза. Но това си е мое виждане, и нека не задълбаваме. :)
agj - майстор
Не чувствувате ли че тая тема се превърна в излишно "говорене", и мерене на ... кого му е по голям казана ,... което съвсем няма полза за никого!
Явно ви е нужна нова тема в която да се обсъждат- техники ,технологии и чалъми при дестилация! :lol:
Тошко - напреднал
Без да съм те засегнал с нещо, вече втори път ме обвиняваш.
За това ще ти кажа, че когато двама си мерят........ казаните, чети, коментирай, и се опитай нещо да научиш,/ защото определено материята не ти е понятна/, вместо да си подлагаш някои части, защото акъл.....и т.н.т.....
agj - майстор
Тошко,не знам защо реши че забележката е лично и само към теб :? Извинявам за получилото се недоразумение !Но пък от друга старан не мога да приема че материята не ми е понятна! [-X Вероятно мнението ти е написано в момент на емоционалност.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Заваряване на инокс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: