• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
kvd74 - специалист
Имам и там регистрация с 20-ина мнения.
Прочетох и тази тема:
viewtopic.php?f=56&t=39262
според писаното в нея за стоманите,и CrNi 1810, като тази която посочи аз, може и да е магнитна, според "химическия състав и структурата на стоманата" или пак нещо не съм разбрал.
Казвайте спешно, защото имам купувач за листите, да не ми отидат на хал.
И защо се правят прибори за за храна и подобни неща, след като никела е алерген и канцероген? :ka:
agj - майстор
Тошко написа:
Има неръждавейки без никел, по скъпи са, но ако се вълнуваш от направата на ароматна ракия, не ти трябват.
А кои са без никел , я ни разкажи че на мен лично ми е много интересно. :?: Имаш интересна концепция за тия казани :-D
Последна промяна от agj на вт май 10, 2016 11:04 pm, променено общо 1 път.
agj - майстор
kvd74 написа:
.
Прочетох и тази тема:
viewtopic.php?f=56&t=39262
Вземи прочети и това : http://www.cst.gr/?q=bg/node/25#Austenitic
А също и това: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0 ... 0%BD%D0%B0
kvd74 - специалист
Прочетох го, и преди го бях чел.
В крайна сметка възможно ли е материала ми да е AISI 304 ( N8HL ), както ми казаха?
agj - майстор
kvd74 написа:
Прочетох го, и преди го бях чел.
В крайна сметка възможно ли е материала ми да е AISI 304 ( N8HL ), както ми казаха?
Е нали прочете че стомните от серия 300 - магнит не ги лови.А твоята я лови,.. доколкото разбрах?А щом няма никакви означения на листа - само може да гадаеш каква е!
gogo7777 - майстор
В крайна сметка възможно ли е материала ми да е AISI 304 ( N8HL ), както ми казаха?
Възможно е.
kvd74 - специалист
agj написа:
kvd74 написа:
Прочетох го, и преди го бях чел.
В крайна сметка възможно ли е материала ми да е AISI 304 ( N8HL ), както ми казаха?
Е нали прочете че стомните от серия 300 - магнит не ги лови.А твоята я лови,.. доколкото разбрах?А щом няма никакви означения на листа - само може да гадаеш каква е!

Не съм гадал,питал съм там където я работят.
Тошко - напреднал
agj написа:
Тошко написа:
Има неръждавейки без никел, по скъпи са, но ако се вълнуваш от направата на ароматна ракия, не ти трябват.
А кои са без никел , я ни разкажи че на мен лично ми е много интересно. :?: Имаш интересна концепция за тия казани :-D
Малко съм позадълбал на тази тема, но не върви да се правя на майстор тука, всичко което знам е от ракията.сом.
www.philipex.com/standarts_bg.php
gogo7777 - майстор
Още в началото съм писал за това. :)
Тошко - напреднал
[quote
Неръждаема стомана, която я лови магнит е само с легиращ елемент хром...тя е много твърда и заваряемоста е ограничена. С добавянето на никел, същата стомана става немагнитна :)[/quote]
Това видях в началото.
А това, дали една стомана я лови магнит, зависи от феромагнитните примеси в нея, като кобалт, желязо, никел, и гадолиний.
Това мисля, че и колега от форума го е писал преди мен някъде в темите. :) :) :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Заваряване на инокс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: