Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
filmatoplo - майстор
Търся къде имайлират Чугун, 5 фирми питах, емайлират само ламарина - паници и тенджери.Моля някой ако знае нещо да сподели. Моя детайл е гладка кръгла плоча с диаметър 40 см и дебелина 1,5 см. абе плоча на газов котлон за палачинки.дайте идея за емайлиране.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
КАРЛЪК - 97
Смолян тел. 0301 63120; 0301 63122
karlak@mail.orbitel.bg

Не съм сигурна, че емайлират, но леят чугун и произвеждат тоалетни клекала, а те са си емайлирани, нали
А ще ми кажеш ли, защо ти е емайлирана плочата?
filmatoplo - майстор
Благодаря ще звънна да питам.Искам да емайлирам плочата на котлона защото на всички скъпи френски и италиански котлони е така .Българските котлони са само гладък чугун и струват 200 лв , за съжаление френски емайлирам струва 716 лв ,има и по 845 лв .Когато е емайлирам котлона не се залепва палачинката ,става по бързо ,предполагам и на вън Хеито го изисква.А дано стане нещо.
Andri01 - майстор
Питай в Елдом / ако не си звънял/,по точно сервиза им. Аз там емайлирах ДС на системата ми. Емайла ще издържи ли температурата на газовата горелка?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Тя горелката не бие в емайла.
Хеито не го иска такова нещо.
Плочите са си плочи. Моля, дай ми линк към емайлирана плоча, не съм и подозирала такава.
Впрочем, палачинки и катми не се правят на бърз огън, пък си има и други начини, профи уредите са си скъпи по принцип, френските ептен
Мен ме притесни емайла откъм температурни разлики, това постоянно топло-студено си е шок за силикатните покрития.
gogo7777 - майстор
Палачинките...сезон 2 :-D
Вариант е също глиненият емайл, ама само предполагам. :wink:
nikolson - майстор
И какво, в Купро не се съгласиха, така ли? Каква е разликата?
filmatoplo - майстор
Аз се надявах на Купро ,обаче ми казаха че нямат имайл за чугун ,звънях и на Складова техника ад и там няма ли.Щом емайлина тенджера издържа на пряко загряване на даз ,значи и моята плоча би издържала .Остава някой да може да имайлира чугун.Ще звънна и във фирмата за клекала ,да видим . :) Да филма Палачинки по морето продължава ,миналото лято ми излезе доста скъпо занимание .Току що говорих и с Каомет - не имайлира чугун ,айде стига бе толкова ли сложна задача ми се падна пак ,търсенето продължава.
Последна промяна от filmatoplo на пон апр 04, 2016 2:38 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
filmatoplo написа:
:) Да филма Палачинки по морето продължава ,миналото лято ми излезе доста скъпо занимание .
Ох море и ох палачинки*. Наистина, покажи ми емайлирана плоча, линк

* наи-най-хубави палалачинки станаха погрешка, като някой обърка кутиите и сипа от сметаната, вместо мляко....

Тема "Емайлиране на чугун- къде ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: