Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
lov - майстор
Да си живи и здрави китайците че направиха инверторите по два за лев. :lol:
А относно ментетата тя е дълга тема дето е разисквана много пъти. За всеки влак си има пътници. Ша намесим пак търговците с търгашите и ще стане мазало. :lol:
Относно старо или нов стругче също е трудно да се даде съвет. Особено ако тепърва ще се захваща да се учи на него. А и всичко зависи от детайлите дето ще обработва както и каква точно ще гони. Макар че и на разбито стругче като не се гони норма пак могат даже да се правят чудеса. Но там опира вече и до практика и усет. А и от друга страна нищо не гарантира че чисто нов струг няма да е калпав.
Аз също бях изправен пред същата дилема но ми изпадна стругче на цената на скраб. Прецених че мога да си го възстановя и да си го модифицирам. Така варианта с нов отпадна и макар ремонта да струва пари щото все трябва да се купи нещо пак е по евтинко. А гъдела от направеното по голям. :)
edemy2001 - специалист
Имам немско/китайско стругче, по-малкия модел от този за който се говори малко по-горе. Вече направи около 12 - 13 години. Двигателя не е асинхронен, а обиковен четков. Основния проблем е, че част от зъбчатките са пластмасови. За това бях писал тук http://forum.napravisam.bg/viewtopic.ph ... B5#p519392. А, като цяло съм много доволен от работата ми с него.
nikolson - майстор
edemy2001 написа:
Имам немско/китайско стругче, по-малкия модел от този за който се говори малко по-горе. А, като цяло съм много доволен от работата ми с него.
+1. Препрочетох първият пост на автора. За неговите неща 4-5-7 хиляди лева са безумие. Айнхела е 1500 лева, Холцмана е 2700. Нови. Оборудвани да започнеш работа веднага. Кой ще го консултира при покупката на втора ръка става ли, не става ли.
smokee - специалист
nikolson написа:
edemy2001 написа:
Имам немско/китайско стругче, по-малкия модел от този за който се говори малко по-горе. А, като цяло съм много доволен от работата ми с него.
+1. Препрочетох първият пост на автора. За неговите неща 4-5-7 хиляди лева са безумие. Айнхела е 1500 лева, Холцмана е 2700. Нови. Оборудвани да започнеш работа веднага. Кой ще го консултира при покупката на втора ръка става ли, не става ли.
Това звучи супер.Чисто нов струг за 1500лв.А според вас ще може ли да отреже една полуоска от лека кола например ,да направи вътрешна резба на едната част и външна на другата част (мъжко-женско). ? Или да направи конус в отвора на 8кг неръждаем винт за лодка с диаметър 380мм? Според мен няма да могат ,но не съм запознат.Струва ми се,че ми трвябва нещо по-сериозно като тегло и размери.
nikolson - майстор
Колегата edemy2001 е показал какво е стругчето.
crez - майстор
Аз също търся струг по-точно Ц8 от по новия модел(1100-1200лв.) със салник на вретеното(по-стория модел е с лоена набивка) Смятам че енхела за 1500 лв. е със сравнително по-малки възможности от Ц8-та (та дори стара). За дребни не дотам точни работи става. Какво може да е износването :? гледам паралелите да нямат "праг"(т.е износване това се отнася и за кръстатия супорт) луфт във вретеното (макар че лагерите се подменят) Големия проблем е транспортировката, разглобяване, на по-дребни части без да се повлияе точността.Двигателя няма значение 380в се преработват на 220в и с допълнителни шайби и ремък запазваш мощнос и обороти. Подмяна с монофазен също е решение (при Ц8 е с шайба 2.2 квт 1440 обр. не фланцов както при Ц11)
nikolson - майстор
Мисля, че доокомплектоването няма да излезе повече от 500 лева, дори с нови от завода.
http://olx.bg/ad/prodavam-strug-ts10-ka ... 9949dc5667
crez - майстор
nikolson написа:
Мисля, че доокомплектоването няма да излезе повече от 500 лева, дори с нови от завода.
http://olx.bg/ad/prodavam-strug-ts10-ka ... 9949dc5667
Да,благодаря. Всеки ден гледам обявите Ц10 е прекрасна машина,с много възможности има самоход(за разлика от Ц8), но двигателя е фланцов и смяната му е проблемна, а прокарването на 380в е доста скъпо. Нови части забрави,не се произвеждат, но не зле да се провери на място.
nikolson - майстор
http://www.zmmzlatograd.com/product_04.html
Произвежда се. Всъщност, машиностроенето е най-динамичния ни отрасъл. Имам познат, който от няколко години изнася машини за арабския свят. Принуди се да направи предприятие за възстановяване на стари машини, защото не могат да му задоволят поръчките за нови.
crez - майстор
За съжаление продаден. :shock:

Тема "Въпроси за покупка на струг от начинаещ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: