Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
estorm - специалист
Един бърз въпрос относно тая резба, че не ми е под ръка а трябва да купя фитинг
Външно шублера показа 21,8мм стъпката е по ситна от 1/2 за ВиК.

Прикачен файл

резба.JPG
резба.JPG (49.93 KиБ) Видяна 1662 пъти
Фърбата - специалист
Имаше една тема тук с едни таблици за резби- картончета със разни безобразни
bigdragon - майстор
Може би е - UNF 7/8"
По снимка, толкова....
koveslav - майстор
Трябва да се мери и стъпката.Да не излезе газова(има и такъв стандарт),с този конус накрая..
lov - майстор
Има си резбомери за целта. А кога няма, с някой друг детайл на който му знаем стъпката. Иначе всичко е гадаене.
bigdragon - майстор
lov написа:
Има си резбомери за целта......
При такава голяма резба, за да влезеш в таблицата със стандартите, може и с шублера.
Измерваш разстоянието между пет витки и делиш на пет.
Ако има повече витки, грешката е по-малка, но и пет са достатъчни за разшифровка на резбата...

ПП Резбата не е конусна, конусна или сферична е само уплътняващата повърхнина.
estorm - специалист
След 2 часа обикаляне по магазините се оказа, че и да разбера каква е резбата няма да намеря преходник за нея. Отидох и с риск да я скъсам я развих. Щото то луда работа с тия стъпки на резби. От другия край се оказа доста по малък диаметър с едра стъпка, но такъв нипел също няма.
На стругар ще стане работата надявам се.
kabel96 - специалист
Сбъркал си и ти като мен магазините.Отивай в магазин за пневматика.Аз търсих нещо подобно и в два големи града и обширния нет нямаше никъде.Накря ме пратиха в магазин за пневматика и чудо има всичко ама цените не са много добри.
estorm - специалист
Ами да то след три магазина един продавач се смили и ми каза къде е единствения магазин за пневматика.
Обаче там нямаха това нещо и въобще не се наеха да го търсят. Затова ми писна и отидох да го измъкна от 30на годишното му легло. В същия магазин ми продадоха едни муфички по 1,30лв дето баси куриоза се завиха само на цанговите съединители дето взех от тях.
А на другия им край дето трябваше да ги вържа към моето не стават. Отидох на пазара и намерих подобни муфички по 50ст. дето се завиха и на двете. Ах м'мка им и тъпите стандарти на стъпки и ала бала шитни. Вече трябва да мъкна със мен в магазина всичко да се пробва на място.

Прикачен файл

цангов съединител.JPG
цангов съединител.JPG (38.49 KиБ) Видяна 1457 пъти

Тема "Въпрос за резба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: