• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
cat - специалист
Някой може ли да ми каже от къде да си купя свястна гьония , тия които продават по железариите не стават и 90 градусовия ъгъл и 45 градусовия не показват вярно днес пробвах всичките в два магазина една за свяст нямаше .
Krasenpetkov - помощник
Трябва ти машинен прав ъгъл, такива има в специализираните магазини :)
http://instrumentcomers.com/images/pravb.png
Ето така изглежда. Пробвай и онлайн, 100% ще намериш :?
cat - специалист
Такива като показания на снимката гледах доста ,но 45 градусовия ъгъл герум по нашему как се мери за правия е ясно . Гледах това нещо не ми вдъхва доверие

Изображение

видях и производство на Юниор като ги видя с трите нита и ми иде да си взема един за 2лв от железарията до нас

Изображение
lov - майстор
В лидъла пускаха няколко големини и си взех от всичките. Съответно ги и проверих и се оказаха идеални пък да не говорим и за цената при това качество.
Дори имат май болт за корекция но не съм се заигравал да видя дали е за това. Ако е така си е един плюс.
mitko64 - майстор
Лидълските и аз ги взех 5-те. Само най големият 70см. показва разлики при обръщане 2мм. на 70см. За 45 градуса обаче не съм ги проверявал. Либелите за хоризонтала само на два показват що годе нещо верно, но това едва ли е от значение. Иначе на Ташев- Галвинг нещата на Капро и Сола, би трябвало да са точни http://www.tashev-galving.com/search/00 ... 1%8A%D0%BB .
Avas_co - майстор
Аз, ползвам от тия на Капро и съм доволен от тях.
И те са с три нита и се разжлембват след време,
но и на това има решение.
Тия от 2-3 лева са кошмар, преди време на зор,
едва подбрах един да става от 10-15 бройки.
gogo7777 - майстор
Аз си ги поръчвам да го изрежат на лазар. Прав ъгъл и шина, която след това заварявам към ъгъла. На същата машина се прави и нониус разграфяване на двете рамена от всякъде.....така очертаването на 45 градуса ъгъл става лесно и прецизно. :wink:
Така си правя и тръбарските винкели /прав ъгъл/ без да ги разграфяват....
lov - майстор
Да де ама не всеки има лазер под ръка. :) То и аз машинния съм си го правил на фрезата ама загубих половин ден разправия. :x
gogo7777 - майстор
Може и на фреза.....гяволията по-скоро е в линейното разграфяване на двете рамена. На мен ми е по-удобно така да разчертавам 45 гр. ъгъл от колкото другите начини....въпрос на навик :-D .

За фабрични профили с известни размери прилагам един стар метод, за който ми е необходим само шуплер. Чертая само линията на среза.....и имам 45 градуса ъгъл :wink:
За 30мм профил среза е дълъг 42,43мм
За 40мм профил среза е дълъг 56,57мм
За 50мм профил среза е дълъг 70,71мм
За 60мм профил среза е дълъг 84,85мм
Лесно се запомнят, защото има закономерност :wink:
cat - специалист
Ходих избрах си един читав в железарията днеска колкото върши работа върши после в коша и пак наново дилемата каква гьонияда си взема , за направата на един колесар все ще свърши работа .
  • 1
  • 2

Тема "Прав ъгъл гьония" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: