Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Чираче - майстор
cat написа:
Магнита се завива в парцал или се слага в торба и почистването става лесно.
Това отдавна го практикувам, като ползвам торбичка от тензух. Но, ако все пак по магнита поленат стружки или метален прах, се ползва по-силен неодимов магнит, също поставен в торбичка от тензух.
lov - майстор
Особенно по ситна стружка да не кажа прах само с налоново пликче. Хващаш магнита с ръка и отгоре надяваш пликчето.После само го обръщаш и директно в коша за боклук. Понеже съм си патил от втора употреба чантички и пликове сега винаги си държа една връзка такива в гаража за подобни цели. А и освен за това ги ползвам и за опаковане на разни чарколяци.
А тази ножица я има и в каталога на Спарки. Ползвах такава и е голям гъдел особенно ако ламарината която се реже не е плоска а с някаква обемна форма. Дотрябва ли ми втори път няма да се замисля да си я купя.
cat - специалист
Спарки не произвеждат вече ножицата
lov - майстор
Че те кога са я произвеждали :lol: .Внасят я от китай като повечето си изделия. Гледах я в каталога им.
Gnus - специалист
Парчетата, които режа, са широки долу-горе колкото среза от ниблъра. Но ми хареса идеята и ще я имам предвид в бъдеще.
koveslav - майстор
Gnus написа:
Парчетата, които режа, са широки долу-горе колкото среза от ниблъра. Но ми хареса идеята и ще я имам предвид в бъдеще.
Чепаци до сега не ми се е налагало да чистя след ниблъра,това също е +,но иначе среза му е доста широк,вярно е.
Zoro5 - специалист
"Прашасал" магнит може да се почисти като се забърше с хартиено тиксо или нещо лепкаво (като кола-маска).

Как е "народното" име на този инструмент-ножица (канибала) , ниблър ли? В гугъла на "ниблър" ми изкизат само руски биберони и бебета. :)
shotik - майстор
Днес бях при един стругар и видях ето тази ножица за ламарина, никога не съм виждал подобна :

Прикачен файл

CIMG6989.JPG

Прикачен файл

CIMG6988.JPG

Прикачен файл

CIMG6987.JPG

Прикачен файл

CIMG6986.JPG

Прикачен файл

CIMG6985.JPG
Gnus - специалист
На самата ножица пише "WIRECUTTER". А изглежда стабилна, не само за тел.
sashot - специалист
И на мен също ми е интересно да понауча нещо повече за този инструмент. Изпратете, моля.

Тема "Универсална ножица за ламарина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: