Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Gnus - специалист
Здравейте.
Възникна необходимост да си купя ножица за ламарина. Ще се използва за дребни неща, например правих нов винкел за матрицата на един лаптоп, защото старият стана жертва на планираното стареене.
Аз икам да си купя само една ножица и при това не скъпа, защото не се очертава да се ползва често, а обикновените ножици вкъщи са в ресора на жена ми, а винаги си личи, когато съм рязал ламарина или нещо друго твърдо.
Попрочетох малко и разбрах, че има леви, десни и прави ножици, а сигурно и доста други. Въпросът ми е защо? За какво се употребяват тези трите вида? Каква да си купя за дребни битови задачи?
shotik - майстор
Различават се във формата на режещите части, правите се по - заоблени , за другите предната горна част се отнема и са по - остри ,за да може да се изрязват кривини .
lov - майстор
То във въпроса ти е и отговора. Лява, дясна и права. На първите две остриетата им така са на правени че да режеш по лесно някакъв овал в същата посока. А правата си е за рязане по права линия. Не че и с нея не може да се режат извити форми но е малко по трудно при по дебел и твърд материал. В лидъла пускаха на скоро такива по отделно и за като твоите нужди стават. качество и цена съвсем приемлива. Една права ти е напълно достатъчна.
gogo7777 - майстор
То във въпроса ти е и отговора. Лява, дясна и права. На първите две остриетата им така са на правени че да режеш по лесно някакъв овал в същата посока.
Точно обратното.....не в същата, а в обратна посока. :wink: На където е извита ножицата, овала се реже в другата посока. По подразбиране това са ножици за лява и дясна ръка. :!:
al4o - специалист
По спомен:Жълти дръжки Универсалннни Червени Лава Зелени Дясна :partyman:
aig_welding - специалист
Gnus написа:
Здравейте.
Възникна необходимост да си купя ножица за ламарина. Ще се използва за дребни неща, например правих нов винкел за матрицата на един лаптоп, защото старият стана жертва на планираното стареене.
Аз икам да си купя само една ножица и при това не скъпа, защото не се очертава да се ползва често, а обикновените ножици вкъщи са в ресора на жена ми, а винаги си личи, когато съм рязал ламарина или нещо друго твърдо.
Попрочетох малко и разбрах, че има леви, десни и прави ножици, а сигурно и доста други. Въпросът ми е защо? За какво се употребяват тези трите вида? Каква да си купя за дребни битови задачи?

Искаш ли такъв инструмент:

https://www.youtube.com/watch?v=0LLBTyWFdkk
iivanov - майстор
Интересно ! Предлагаш ли ?
nikolson - майстор
Интересно канибалче (CaNibble). Дано не е на цената на цяла електрическа ножица.
stamenov1 - специалист
Eто ги и цените http://canibbletools.com/collections/products като за заможен хамерикански гражданин.
koveslav - майстор
Тук са по-евтини.Много производителен инструмент е тази ножица,аз ползвам такава.Честно казано само се замислям да ползвам някакви магнити в зоната на рязане,че тия полумесеци дето хвърчат нямат събиране нито измитане.А са остри-целите подметки ти се набиват с такива железца и се разнасят с обувките навсякъде.
За разлика от посочените модели в сайта който публикувахте,моделите предлагани тук имат в дръжката още един режещ нож.Прехвърляш дръжката и режеш с другия нож,който до момента е бил в нея.Пергела също е много по-евтин тук на нашия пазар.

Тема "Универсална ножица за ламарина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: