• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
kiss9402 - специалист
Здравейте ! Писна ми да си купувам скъпите и некъдърно изработени оловни тежести #-o и реших да си направя мой като използвам гипс за калъп и оловото от стар акомулатор. Но се появява проблема, че кълъпа издържа не повече от 10 отливки и се скапва, а даже и по-скоро. Та молбата ми е да дадете идея как да си направя по-трайни калъпи като тези:

Тези са по 40-50лв. и ми идват малко скъпички.

Чакам вашите идеии :prayer:

Прикачен файл

Kalap_za_olovoza_3_krushovidni_aglovi_olova_s_virbel_180-200-230_grama_N_0096_2987.jpg
Kalap_za_olovoza_3_krushovidni_aglovi_olova_s_virbel_180-200-230_grama_N_0096_2987.jpg (101.86 KиБ) Видяна 13548 пъти

Прикачен файл

Kalap_za_olovoza_8_olova_maslina_4-6-8-10-12-15-20-30_grama_s_virbel_N_0063_2525.jpg
Последна промяна от kiss9402 на съб апр 16, 2011 5:21 pm, променено общо 1 път.
EDI - майстор
Обикновена тухла и си правиш калъпчета от нея.
kiss9402 - специалист
В youtube има доста клипчета за леенето на алуминии в къщи. Само че имам няколко въпроса как да си направя самата леярна (пеща), с какво да я захранвам :? ? А за кълъпа какъв е този черен пясък и може ли да се замени :?: ?

http://www.youtube.com/watch?v=M95bhPrD ... ure=fvwrel

Благодаря предварително.
null - специалист
като деца си леехме тежести от оловото на стар акумулатор.
в консервена кутия на огън някъде навън - да не ни хване някой.
за калъп използвахме навит на фунийка вестник.
с две думи май си зависи от формата, в която искаш да отливаш...
<Friend> - напреднал
null написа:
като деца си леехме тежести от оловото на стар акумулатор.
в консервена кутия на огън някъде навън - да не ни хване някой.
за калъп използвахме навит на фунийка вестник.
с две думи май си зависи от формата, в която искаш да отливаш...
Това сякаш аз съм го писал. Да добавя, че предния край на фунийката е прегънат за по-лесно пробиване на оловото там и фунийките се заравят преди изливането в пясъка (пръстта).
После рибарския конец (тук му казват месина) с една кука и оловото се навиват нашише от швепс или кока кола и хайде за попчета. Стръв - миди или каквото там се намери, а рибата в някоя найлонова торбичка... Хе хе, върнахте ме 30 години назад :)
Gnus - специалист
Не съм разглобявал акумулатор, но не беше ли оловото от него на нещо като листове? Взимаш листа, навиваш на стегнато рулце с малка дупка за кордата и си готов.
<Friend> - напреднал
Gnus написа:
Не съм разглобявал акумулатор, но не беше ли оловото от него на нещо като листове? Взимаш листа, навиваш на стегнато рулце с малка дупка за кордата и си готов.
Решетка, а не лист.
kiss9402 - специалист
Ами... то ако става за въпрос аз съм ползвал и гайки (тука им викаме бурми :-D ) от на дядо газката и пак се ловеше риба, но аз искам да постигна нещо на копешко ниво и все още не ми идва идея как да го осъществя :?: :?: :?:
Gnus - специалист
Малко офтопик: Казваш, че на 10-тата тежест гипсовото калъпче почва да се скапва. Човек, ти с колко тежести ще ловиш риба?
kiss9402 - специалист
:lol: ами в същност аз като си лея тежести лея за цяла година напред. Да има и за мене и за комшията като ходим заедно, а да не казвам какъв е закач по реката напоследък. То като се лее да се лее наведнъж. Тази операция се съм я вършел през забраната и сега няма да е изключение и за това търся идеии за дълготраен калъп който да се използва всяка година.
Ето и малко снимки на отлетите до сега:

Прикачен файл

DSC01108.JPG

Прикачен файл

DSC01107.JPG
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Дайте идея за калъп ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: