• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Avas_co - майстор
Я, да питам и аз за една работа.
Та, налага ми се да изрежа част от един профил от алуминии, че да мога да го припасна към огъвката на друг детаил, цялата занимавка е да отрежа нещо от рода на 15/30 мм. с прав ъгъл и т.н. Алуминия го играе нещо като да кажем праг и искам да го припасна към вертикален детаил, който има огъвка.
Тоя филм съм го играл преди време( години) и с ъглошлайф и диск за алумин( може и да е бил даже и за инокс, че е по вероятно да не съм имал за алумин) и горе долу ми се беше получило, ма там май не ми дремеше толкова за резултата.Тия дни си гледах едно такова творение и... ми не знам толкова се беше напълнило с боклуци, че ...То и с тоя случай така ще стане, но искам за момента търговския вид да е безупречен.
Вариантите с циркуляри, лазери и т.н. за тая дреболия не му устроиват, не че нямам достъп до лазер, ма не ми се занимава и ми се ще да измисля някой културен начин да го свърша на място, за сега освен варианта с шлаиф и диск за алумин, си мисля за зеге.
шоп - майстор
Ако търсиш супер вид може грубо да изрежеш с флекс или зеге и окончателно да дообработиш и напаснеш с пила.
Успехи!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Запознай е с този инструмент. Ножовка за рязане на метал
Прикачен файл:
н.jpg
н.jpg (6.14 KиБ) Видяна 1792 пъти
Avas_co - майстор
шоп написа:
Ако търсиш супер вид може грубо да изрежеш с флекс или зеге и окончателно да дообработиш и напаснеш с пила.
Успехи!
То предполагам предните пъти баш така съм го правил, лошото е, че имам много лошо око и все ще виждам някакви недостатъци като го сложа на място, та май ще всема да го нося тоя праг при едни хорица с лазер, които са ми задължени, ма то отиде цял ден като ги знам, нищо, без това им бях измислил и друга задача, пък и май не ми е спешно.
Като цяло съм отворен към предложения.
gogo7777 - майстор
Ъгъла "на припасване" към вертикалният детайл известен ли е?
Avas_co - майстор
gogo7777 написа:
Ъгъла "на припасване" към вертикалният детайл известен ли е?
Ъгъла на теория трябва де е прав ( 90 градуса), но на практика какво са огънали на абканта е божа работа.Уж трябва да имаме два прави ъгъла на Z.
П.С.
n_a варианта с ножовката що реши, че за тая дреболия не е бил на дневен ред ?
Проблема с ножовката е почти същия като с двата варианта, които са най-достъпни - несъвършенствата в края на двата сряза, там където се съединяват.
gogo7777 - майстор
Ами щом имаш "лошо око" и ъгъла е неизвестен, единственият начин е пилата :)
Avas_co - майстор
gogo7777 написа:
Ами щом имаш "лошо око" и ъгъла е неизвестен, единственият начин е пилата :)
Гога, работата е ясна, че ще имаме несъвършенства, зора е аз каквото съм направил да е така, че мен да не ме дразни (малко вероятно, ама ...).
Все се надявах някой да хвърли някакво решение, което да не ми е дошло наум, ама ...
Лека вечер, на всички.
koveslav - майстор
Ножовка,пиличка и.....ръчичка.Това е най-съвършеното решение за всякакъв материал,ъгъл и закръгление.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
koveslav написа:
Ножовка,пиличка и.....ръчичка.Това е най-съвършеното решение за всякакъв материал,ъгъл и закръгление.
  • 1
  • 2

Тема "Рязане на алуминии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: